Тема: БЖ 3.0L/3.0N
Показать сообщение отдельно
Старый 13.10.2017, 22:53   #3
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,354
По умолчанию Re: БЖ 3.0L/3.0N

Усвояване състояние 3.0 Творец:

Михаил: ОК...... Дайте да се опитаме да се научим.
Предварително моля да ме извините за известната оригиналност на практиката, но отчитайки състояние 3.0, по друг начин няма да бъде толкова ефективно.

1. Опитайте се да почувствате разликата в своето състояние на съзнанието с и без гривни 3.0 (гривните трябва да са свалени и да са оставени на страна от вас, след това ги слагате на ръцете си. също така, докато гривните са на ръцете ви, може да опитате да дадете ментална команда и да изключите гривните и след това да ги включите на пълна мощност).
2. Опитайте се да осъзнаете тази разлика като "поглед от страни" върху процесите които вървят.
3. Опитайте да си представите, че вие се взирате във всичко, включителна във вас самите от голяма дистанция и вашето реално положение не е свързано с това което наблюдавате.
4. Виждайки картината от страни, превключете на този аспект, че в нея се съдържа всичко съставляващо големия свят и изобщо, че това е света и в това число това върху което искате да се съсредоточите.
5. Приближавайте нужния аспект към себе си все едно увеличавате/приближавате обекта с далекоглед и работете с него.

Благодаря! Интересна практика. Разликата в състоянието се усеща добре. А така дали може да се работи със ситуации, нещо да се създаде/промени/привлече?

Михаил: Да, и с физическото тяло в общи линии също, като с външен обект който се слепва/оформя както е нужно.
****

Базова практика Снежинка също помага за усвояване на състояние 3.0.

Редовното прослушване и дълбока сънастройкана с тази песен също помага за усвояване на състояние 3.0. Отпуснете се, затворете очи и не се вслушвайте в думите - оставете гласа на изпълнителката и музиката да ви въздействат.

Продължителното "прослушване" на аудио файла от системата за зареждане на гривни 3.0N също подпомага усвояването на състояние 3.0. Аудио файла се пуска тихичко на плеър/телефон и слушалките се слагат в джоба.

Разширение 3.1 L за "твърд" вход в състояние 3.0
Регулярното гледане на видео файла подпомага навлизането и усвояването на състояние 3.0.
****

Още една практика, която според мен също подпомага усвояването на състояние 3.0:

Обемност на съзнанието

1. Обем.

Във всяко положение на тялото, във всяка повседневна дейност, в покой и в движение, държим вниманието си върху 12 точки едновременно. Тези точки са глезени, колене, тазобедренни стави, раменни стави, лакти и китки. Много е важно съзнанието/вниманието ни да не скача от точка на точка, а да държим във вминанието си всички точки едновременно. Няма смисъл да добавяме точки последователно - Задачата е да включваме и изключваме вниманието си/телесните си усещания във всичките 12 точки едновременно. Постепенно увеличаваме времето, в което можем да държим едновременно във вниманието си всичките точки. Тази практика ни тренира и създава нужните невронни връзки в двигателната кора на главния мозък.

2. Външна сфера.

Използваме 12-е точки от предишното упражнение, които се явяват едни от възлите за управнение на нашата външна сфера.

Разполагаме се в центъра на някакво пространство, например, стая. Достигаме състояние на пълна неподвижност на тялото (аз просто се успокоявах и лежах неподвижно). Изпълняваме практика Обем, след което разширяваме този обем избутвайки тези 12 точки навън докато не достигнат стените на стаята. Стараем се да достигнем тектилни усещания от разширяването на тези 12 точки. Важно е през цялото време да удържаме усещането си за всичките 12 точки и да не се превлкючваме на въображение, независимо, че точките вече се намират извън тялото ни. След това почти мигновенно се връщаме в границите на тялото си. Повтаряме няколко пъти.

Аз лично малко опростих тази практика, за да ми е по-лесно. За първа част Обем си представях, че от всяка точка/става тръгва въженце и малък балон или топка - така ми беше много по-лесно да "държа" във вниманието си 12-е точки едновременно. За втората част Външна сфера дърпах тези 12 балончета навън, при което ясно се чувстваше съпротивление и трудно достигах до стените на стаята. Ясно се усещаше как обема ми нараства. Отнема известно усилие на волята и съзнанието да се издърпат точките навън. При мен след това упражнение, изпълнявано по моя си начина, започна да се появява някаква начална форма или отглас на състояние 3.0.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием