QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

 
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 19.06.2017, 14:36   #1
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Книги, полезна литература, филми и сериали

Януари 31, 2017, 10:19:49 pm

Biso: В руския форум се препоръчва да се обърне внимание на книгите от поредицата "Хрониките на Амбър" на Роджър Зелазни. Прочита им би помогнал за "разширението на кръгозорите и съзнанието" и подобрено разбиране на изделията от поредицата Гривна на живота. Поредицата започва с "Петокнижието на Корвин" , което съдържа книгите: 1 "Деветте принца на Амбър"; 2 "Оръжията на Авалон"; 3 "Знакът на еднорога"; 4 "Ръката на Оберон"; 5 "Царството на хаоса".

На български книжките може да си набавите от тук.

Повече инфо по въпроса може да намерите в съответния раздел на руския сайт.

Отговор #1 -: Февруари 01, 2017, 09:12:10 pm

Biso: Тези дни се зачетох в една книга, която ми препоръчаха преди време.

Когато чета някоя книга, обикновенно си подчертавам важните места и това ми позволява в следващ момент набързо да си ги припомня! За моя голяма изненада се оказа, че във тази книга трябва да подчертая почти всичко!

Горещо препоръчвам книгата на всеки, който желае да разбере как реагираме на случващото се в нас, с нас и около нас! И как всичко това управлява живота ни!

"Не можете да се сражавате с егото и да победите, точно както не можете да се сражавате с тъмнината и да победите. Всичко, което ви е нужно, е светлината на съзнанието. Вие сте тази светлина."

Екхарт Толе - Нова Земя. Пробуждане за целта на вашия живот

Отговор #2 -: Февруари 01, 2017, 11:35:53 pm

Biso: Книгата създава чудесна нагласа, че всичко, което можем да си представим е възможно. Има и чисто практически моменти, които могат да се използват.

Ричард Бах - Илюзии (Приключенията на един месия по неволя)

Отговор #3 -: Февруари 01, 2017, 11:48:33 pm

Артър Ленгли - Армагедон

За съвременните технологии и приложението им върху хората.

Първа част.

Втора част.

Отговор #4 -: Февруари 02, 2017, 12:00:37 am

д-р Уейн Дайър - Истинска магия

Практическо ръководство за справяне с мисловни модели, които ни ограничават в постигането на нашите цели.

"Книгата е написана с изричната цел да покаже как човек сам може да създаде в живота си онова, което досега е смятал за невъзможно. Това е много лична книга. Аз открих в собствения си живот пътя към истинската магия и се постарах да опиша много подробно важните, според мен, фактори на изпълнения с чудеса живот. Стигнах, отвъд „вярата" в чудесата, до нещо, което наричам „знание"."

Отговор #5 -: Февруари 02, 2017, 12:16:15 am

Робърт Мастърс - Невроречта преобразява вашето тяло в процес на четене

bofara препоръча тази книга преди време.

"Думи, идеи и образи могат да служат като средство за духовно заробване, но при умело използване те могат и да ви освободят, да разтворят широко вратите на всички нива на вашето същество."

Отговор #6 -: Февруари 02, 2017, 12:36:36 am

Марина и Сергей Дяченко - Vita Nostra

bofara - Освен това, съществува и понятието страх /това, което ни спира-проверява дали сме готови за развитие/.

За съжаление не намирам тази книга в превод на български език.

Отговор #7 -: Февруари 02, 2017, 12:44:56 am

Роджър Зелазни - Една нощ през самотния октомври.

Biso: Препоръчвам.

"Ние сме пазачи на няколко проклятия и работата ни е много важна. Трябва да наблюдавам Нещото в Кръга, Нещото в Гардероба и Нещото в Корабния куфар - да не говорим за Нещата в Огледалото. Когато се опитат да излязат, вдигам особено сериозна олелия. Боят се от мен."

Отговор #8 -: Февруари 02, 2017, 05:00:05 pm

Роджър Зелазни - Господарят на светлината

Biso: За Боговете, религия, воините на хората ( тяхното организиране) с тези, които са се провъзгласили за Богове. Техногенност. В края на книгата се говори, че въпреки че са заличили всичко, тук и там се появяват хора, които си спомнят и започват да изграждат отново и това променя света. И за генетиката - ако има физически материал може да се покани някой в новосъздаденото тяло.

Отговор #9 -: Февруари 02, 2017, 05:10:52 pm

Роджър Зелазни - Мост от пепел

Biso: Според Михаил, тази книга много достоверно предава реалното състояние на нещата.

Отговор #10 -: Февруари 02, 2017, 10:12:38 pm

Китай - клиника за лекуване на окологични заболявания. Метода на лечение се състои в следното - трима обучени специалисти стоят до пациента и по време на сеанса постулират: Излекуван си! ( или нещо подобно в смисъл, че пациента вече, в този момент е напълно здрав ). На екрана на ехографа се вижда в реално време, как тумора се смалява и изчезва. Интересното е, че в Китаи едновременно съществуват и съвременна медицина и традиционни методи за лечение. До колкото съм чувал, тези специалисти, показани на видеото се обучават от деца и знаят, че тяхната мисъл оказва реално мощно влияние върху реалността. Най-вероятно се хранят здравословно и ежедневно се занимават с упражнения от рода на Тай Чи.

Отговор #11 -: Февруари 02, 2017, 10:47:42 pm

Biso: Всъщност за предишния пост ми напомни тази статия. На края на статията има видео, където този лектор коментира въпросната клиника, където лекуват онкология само със силата на мисълта. ( видеото е на английски език )

И тук още един интересен материал, показващ нашите неограничени възможности.

И тук в 30:56 мин. до 32:20, има интересни моменти.

Отговор #12 -: Февруари 05, 2017, 06:22:43 am

emo_G: Препоръчвам! Особено на хора с много свободно време... Четат се на един дъх:
Цитата:
...да се обърне внимание на книгите от поредицата "Хрониките на Амбър" на Роджър Зелазни...
Друга много добра поредица е Хрониките на Ехо. Също препоръчвана от Михаил, както и всички произведения на Макс Фрай.
На мен силно впечатление ми направи Энциклопедия мифов - Том1 и Том2:
Цитата:
У меня нет больше вопросов вроде: «Куда идти?» – или, к примеру: «Что делать?» Не бывает ведь, чтобы ветер задумался, следует ли ему дуть, и если да, то в каком направлении? Он просто дует, как придется, потому что такова его природа: без дуновения нет и самого ветра. А я просто иду, наслаждаясь процессом движения, но и памятуя, что, остановившись, возможно, утрачу дивный дар быть.
Не знаю и знать не хочу, куда меня занесет через полчаса, где окажусь вечером, или завтра, или год спустя. Где-нибудь, как-нибудь, кем-нибудь буду – этого вполне достаточно.
Отговор #13 -: Февруари 05, 2017, 10:51:45 am

bofara: Информацията в тази книга /на английски е/ ми показа колко лесно могат да се случват нещата.
Свързана е с темата EFT /тук на форума има теми, обсъждащи тези методи/, но обхваща по-обширен опит и знания. Абе модерна работа - за по-малко от половин минута реални действия са нужни, а после вече то само почва да се случва /лично при мен удивително бързо, но моите желания са скромни/.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
 

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 14:33. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot