QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 27.12.2017, 00:11   #11
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

« Отговор #13 -: Декември 12, 2017, 07:06:57 pm »

Цитат на: Biso в Ноември 25, 2017, 11:55:48 pm

bofara: Може да поработите чисто ментално с колодата, с нейната "нефизическа същност", при това да проследите движението на енергията в своя ЕИП. В началото, особено за тези, които не са се занимавали с такива неща, това може да се окаже МНОГО натоварващо.

Biso: Аз поработих ментално с колодата за решаването на един проблем на физическо и енергиино ниво. Получиха се много силни усещания в конкретното място в процеса на работа.

p.s. Едва ли е свързано само с тази практика, но днес непрекъснато ми се спи. Добре, че имах възможност да си остана в къщи.

« Отговор #14 -: Днес в 01:35:36 am »

Biso: С колода карти Волни Ветрове може да се проработят страх, неувереност, вина или срам. Преди лягане разбърквате картите и поставяте задачка в съня ви да се проработят вашите страхове, неувереност или чувство за вина. Но в този случай трябва да бъдете готови да не спите много добре. Сънищата са доста ярки и запомнящи се. Във формулировката на заданието евентуално може да се добави и "меко и постепенно".

Предполагам, че същото може да се направи и с колода карти Усмивката на Чеширския Котарак или с двете колоди едновременно, но аз лично не съм опитвал.

« Отговор #15 -: Днес в 01:01:20 pm »

Цитат на: Biso в Днес в 01:35:36 am

Предполагам, че същото може да се направи и с колода карти Усмивката на Чеширския Котарак или с двете колоди едновременно, но аз лично не съм опитвал.

Biso: С двете колоди едновременно и без уговорка за меко и постепенно процеса е много тежък - такива филми се сънуват, че не си е работа.

Аз ще поработя със следната схема: пет-седем нощи със страх; пет-седем нощи с вина; пет-седем нощи с неувереност/несигурност; пет-седем нощи със срам;

Надявам се, че няма да ми дойде прекалено тежко, но времето ще покаже.

p.s. Важно е да се отбележи, че моите колоди са платени и работят по-силно и по-ефективно от самоделните + някои други процеси при мен. Но това не означава, че и със самоделни няма да се вкарате в приключение.

p.p.s. Първата нощ дадох задание за проработване на всички страхове, които ми пречат да се развивам. Голяма част от контекста на сънищата беше свързана със страха ми от ограниченост, от липса на възможности, от липса на стъпки в правилната посока или от липса на полезен ход. До някаква степен не се и изненадвам, защото си знам, че за мен е плашещо, когато си ограничен и дори и да знаеш какво да направиш, всичко е против теб.

Мисля да си направя дневник, в който да си отбелязвам, в какъв контекст е била работата през последната нощ. Виждайки каква информация се получава, след това може да се поработи конкретно в определена посока.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.01.2018, 00:33   #12
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

« Отговор #16 -: Декември 31, 2017, 04:58:09 pm »

Цитат на: Biso в Декември 26, 2017, 01:01:20 pm

С двете колоди едновременно и без уговорка за меко и постепенно процеса е много тежък - такива филми се сънуват, че не си е работа.

Biso: Първата нощ беше най-тежко. В следващите нощи нещата бяха бих казал напълно поносими (според моите критерии за поносимост ).

Вчера започнах да работя за проработане на моята неувереност, която ми пречи да се развивам. Както и до сега, сънищата, които имах бяха свързани изключително с поставената задача.

Интересното е, че се събуждам, премислям, какво и как ми се е присънило и решавам, че за тази нощ всичко е приключило. Но след това заспивам и следва изненада - втори рунд. И така до три пъти поне за сега.

p.s. Сещам се за един фрагмент от реч на една известна и много противоречива от днешна гледна точка личност. Малко перефразирам: Нашето дело е правилно и победата ще бъде за нас! (Наше дело правое, враг будет разбит, победа будет за нами!)

Последний раз редактировалось Бисо; 13.01.2018 в 02:59.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.05.2018, 20:22   #13
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

« Отговор #18 -: Януари 19, 2018, 10:11:45 am »

Emo_G: Принтирах си една самоделна колода карти. Голям купон беше като ги изрязвах. Скоро не бях изпитвал толкова силно ИСС...
Между другото, забелязах осезаемо "усилване" на картите, след като ги ламинирах. Самото възприятие за картинката е по-плътно и "по-живо" след ламинирането. Използвах топло ламиниране с пвц фолио - по 4 карти на формат А4. Самите карти са принтирани на плътна хартия 250гр/м2.

Обмислям да изпробвам колодата за "спиране на вътрешния диалог". Най-вероятно ще е с интуитивно разбъркване, че с пасиансите мъглата е пълна... Ако някой е срещал готов пасианс, моля да сподели.

« Отговор #19 -: Януари 19, 2018, 12:12:39 pm »

Цитат на: emo_G в Януари 19, 2018, 10:11:45 am

Обмислям да изпробвам колодата за "спиране на вътрешния диалог".


Biso: Спирането на вътрешния диалог е следствие от няколко фактора: чистота на организма от токсини и съжители, ниво на енергетиката, емоционално и психическо състояние, проработени връзки и зацепки (КВ), "потапяне в дълбините на нашата същност и собственото ни подсъзнание, където работата със ситуации, блокове, кармични проблеми и връзки (понякога договорени отношения, понякога незаконни действия спрямо нас), изтичане/загуба на енергия и т.н.". С други думи, нужна е всеобхватна работа за спирането на вътрешния диалог.

"ИМХО одной из самых злых шуток современной шизотерики является шутка о необходимости остановить ВД.
На самом деле, когда все нормально с человеком, то просто в нем нет наведенных мыслей, это тишина по сравнению с человеком-ныне-обычным, т.е. типичным представителем современности, но это не значит, что ВД нет, просто он есть лишь на столько, насколько это реально необходимо оператору, и лишь тогда, когда он нужен."
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 21:16. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot