QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 19.06.2017, 13:52   #1
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Информирано потапяне (Ведомые Погружения)

Информирано потапяне (Ведомые Погружения)

Общо описание

Информираното потапяне се явява тип медитация, управлявана от водещия или изменено състояние на съзнанието, свързано с дълбоко отпускане на тялото и отключване фокуса на съзнанието на участника от „тук и сега”. Всички ние от време на време попадаме в подобно състояние, когато се намираме на границата между сън и бодърстване. Но по време на сеанс по информирано потапяне при нас присъства гласа и помощта на водещия, притежаващ определен опит и знания, как да работи в една или друга ситуация.

Този метод на работа се състои във въвеждане в състояние, което позволява информирано потапяне в дълбините на нашата същност и собственото ни подсъзнание, където работата със ситуации, блокове, кармични проблеми и връзки (понякога договорени отношения, понякога незаконни действия спрямо нас), изтичане/загуба на енергия и т.н. - се провежда от самия участник, а водещия осигурява помощ, защитено пространство за сеанса, контрол над целия процес и прилага своя опит за постигане на максимално ефективна и ползотворна работа.

Участника се намира в състояние на пълно съзнание, но е отпуснат и потопен в дълбините на своето подсъзнание - целия процес протича напълно осъзнато и участника взима самостоятелни решения. Участника може да става и да се разхожда, но това е нежелателно, тъй като води до частично излизане от работно състояние (но понякога може да се наложи). Получената информация по време на сеанса се запомня от учасника (може да бъде направен и запис) и дава възможност на тази база да се работи в една или друга посока в следващи сеанси или с други средства и методи.

Конкретния метод на работа няма нищо общо с регресия. Това не е начин за „потапяне” в миналото - всичко се случва „сега”. Участника се обръща към своята подсъзнателна памет или реинкарнационна памет и получава информация за въпросите или събитията, които го интересуват. Визуализацията по време на сеанса е свързана не с реалния вид на едни или други обекти, а с образната библиотека в съзнанието на участника и поради тази причина интерпретацията на първо място трябва да бъде творчески художественна - не следва всичко да се приема прекалено буквално. Самия режим на сеанса е такъв, че на съзнанието и подсъзнанието на участника се дава възможност да изразят различни аспекти под формата на диаграми и творчески образи и да се работи с тях с помоща на водещия.

По време на сеанса се използват средства за защита на участника и водещия от външно вмешателство и въздействие, което значително намалява риска при откриването на неочаквани неща. Имало е такива случаи и без мерките за безопасност не е известно, какви биха били последствията за участника и водещия. Концепцията на информираните потапяния е класическа - участника се въвежда в работно състояние (ИСС) чрез визуални формулировки, принуждаващи го да се откъсне от пространството, където се намира в момента и да се потопи в дълбините на своята същност.

Концепцията за безопасност е създадена така, че да не възникнат екстремални ситуации. Концепцията за сесионна работа се базира на общи (за този и други светове) права, тоест разбиране за базови закони, в случай на нужда от взаимодействие с други разумни същности, въвлечени по-рано във взаимодействие с участника. В изключителни случаи (много рядко) е възможно да се разгледа миналото лично. Всичко останало се разглежда от позиция на енергийното ни тяло и чрез покана за диалог с тези, които са участвали в негативните взаимодействия.

Опасности - да, те възникват при контакт с всичко, което е закачено на нашето енергийно тяло в процеса на въвеждане в работно състояние с определени условия. Но мерките за безопасност, разбирането от срана на участника, че той се намира в пълна безопасност и контролира целия процес в едно с водещия, в огромна степен минимизира риска от негативно развитие на ситуацията.

В контекста на горните няколко реда, трябва да се има предвид, че в процеса на работа по време на сеанса, се почистват различни нехармонични структури от енергийното тяло, които са оказвали определено влияние на енергетиката, на менталното състояние, на начина по който се държим и реагирамен в една или друга ситуация. Информираните потапяния не са панацея, но са мощен инструмент без аналог. Не трябва да очаквате чудеса и ефективността на този метод зависи от вашето желание да вървите по пътя на осъзнаването и промяната. Но предприемайки тази стъпка, участника трябва ясно да си дава сметка, че тази дълбочинна работа със себе си би могла да доведе до значителни промени в неговия живот. Тези промени първоначално може да създадат непредвидени ситуации, напрежение с околните и др..

В зависимост от извършената работа и поставените цели, е възможно участника да разбере първопричината за здравословни проблеми и евентуално последващи действия за решаването им; достигане до разбирането, че е важно да се вслушвате в себе си и какво искате вие, а не какво искат другите за вас и от вас; защо във вас преобладава един или друг поведенчески модел; по-правилно разбиране за процесите около вас и как вие ваимодействате с околния свят и т.н. и т.н..

Пълноценната, ефективна и безопасна работа се основава на взаимно доверие и известна степен на предварителна подготовка или извървян път от срана на участника. Водещият има право да откаже да работи с даден човек, ако прецени, че в настоящия момент той не е готов за подобна всеобхватна работа със себе си.

По време на сеанса, участника се намира в своя дом или друго закрито, тихо и спокойно място, където се чувства комфортно. Участника трябва да бъде в легнало положение на удобно легло и с дрехи, които не го стягат. Връзката между учасника и водещия се осъществява по Skype, за което е нужен неограничен достъп до интернет и компютър или лаптоп, със слушалки, микрофон и камера (задължително лаптопа да бъде включен към зарядно). Предварително се провежда кратък разговор по Skype за проверка на качеството на връзката и уточняване на някои детайли. Може да се помисли за втора линия интернет с цел гарантиране провеждането на сеанса в случай на непредвидени технически проблеми. Работата по време на сеанса винаги се води по предварително оговорени с водещия задачи, проблеми и цели. Предварително оговорените задачи и цели не могат да се променят в деня или по време на сеанса. На първо място стои задачата за очистване на енергийното тяло - премахване на визуализираните чужди нехармонични структури. Под формата на различни нехармонични структури съзнанието визуализира нашия негативен опит от миналото и други неща, привнесени в нас отвън на различни етапи от живота ни. При следващ сеанс отново се започва с почистване на енергийното тяло.

Участникът трябва да осъзнава, че са възможни физически реакции и усещания по тялото, свързани с провежданата работа. Ако по време на сеанса възникнат странни и необичайни усещания, водещия трябва да бъде информиран незабавно. Също така са възможни странни реакции на роднини, познати и колеги, изразяващи се в опити за създаване на пречки или неосъзнато да се попречи на процеса.

Преди започване на сеанса, участника трябва да си осигури условия на максимално спокойна обстановка, да предупреди роднини и близки (да вземе мерки при наличие на домашни животни), да изключи телефоните и всичко, което може да попречи на гладкото и благополучно протичане на процеса. Може да се създаде нов профил в Skype с цел да се гарантира, че никой няма да ви търси по време на сеанса. В зависимост от поставените задачи и темпото на работа, един сеанс може да продължи от 2 до 4 и повече часа. С цел гарантиране на ползотворна и безопасна работа, водещия има отговорността да прецени своето и на участника състояние и съответно, кога да приключи сеанса. По време на самия сеанс, участника може да не чуства умора, но да се почувства изтощен след приключване на сеанса. В тази връзка е препоръчително участника да си освободи целия ден, тъй като, след сеанса може да има нужда от няколко часа сън. Също така е възможно и на следващия ден участника да не бъде напълно в кондиция за извършване на ежедневните си задължения и ангажименти. Сеанса може да бъде проведен през деня или вечерно време в зависимост от възможностите на двете страни.

Препоръчително е няколко дена преди сеанса, участника да се въздържа от месна храна и производни, захарни изделия, цигари, кафе, и тежки физически натоварвания. Категорично е забранено да се употребява алкохол, различни упойващи или психотропни средства няколко дена преди и няколко дена след сеанса. Може няколко часа преди сеанса да се направи лека закуска и преди самия сеанс обезателно да се посети тоалетната. Недопустимо е да се върнете на бегом от работа и незабавно да се пристъпи към провеждане на сеанса. Участника трябва да бъде на линия 30 минути по-рано от оговорения час за започване на сеанса.

Противопоказания за провеждане на сеанс са настинки, вирусни заболявания, инфекции или емоционални състояния, които не съответстват на едно спокойно, хармонично, осъзнато и работоспособно състояние на духа и тялото.

Препоръчително е няколко дена преди сеанса, участника да си изготви самоделна Пандора-блек и ментално да й постави следните задачи:
- Пандора-блек да постави защита срещу всякакви опити за въздействие върху мен.
- Пандора-блек да постави защита срещу всякъв вид енергийни въздействия неразрешени от мен.

Също така да се направи следното изявление към света:
- Аз се явявам суверенно същество и никой няма право да консумира енергия от мен.

p.s. Възможно е общото описание да претърпи изменения в следващите седмици и месеци.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2017, 13:54   #2
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Информирано потапяне (Ведомые Погружения)

Информирано съгласие

Ползвателя на услигите по „информирано потапяне” се нарича Участник, а предоставящия услигите по „информирано потапяне” Водещ.

Съвместната работа по „информирано потапяне” наричана на кратко Сеанс, се провежда на база взаимна договореност между страните. Участника, получаващ тази услуга, осъзнава, че той купува авторски продукт, състоящ се в помощ от страна на водещия в процеса на работа на участника с неговите вътрешни образи и усещания, което е основано на личния опит на водещия, натрупан в подобна работа и сеанси.

Участникът осъзнава, че получава услугата във «вида, в който е» и предварително се отказва от каквито и да е претенции относно формата, съдържанието и възможни аспекти в провеждането и протичането на сеанса. Започнат сеанс се счита за завършен, освен ако водещия не прецени друго. Проблеми с интернет връзката и нейното качество, изправната работата на компютъра и проблеми с електроснабдяването или други възникнали препядствия за нормалното провеждане на сеанса са отговорност на участника. Но като правило, водещия проявява разбиране към тези аспекти от работата, които могат да бъдат наречени «съпротива на света» и съдейства за пълноценното, ефективно и благополучното протичне на сеанса. Важно е разбирането, че тези старания не трябва да бъдат само от страна на водещия.

Участникът осъзнава, че водещия не е професионален психолог и за участника той се явява специфичен «събеседник» или специалист в друго направление. Съвместната работа не се явява сеанс по психологическа помощ и нейната същност се състои в друго.

Водещият от своя страна гарантира отсъствието на скрити внушения или други нееколкогични действия по отношение на участника.

Препоръчително е да се направи аудиозапис на сеанса. Получената информация в предварителния разговор и по време на сеанса се счита за конфиденциална. Аудиозаписа не подлежи на разпространение без изричното съгласие и на двете страни и не може да бъде предаван на трети лица. Конфиденциална информация е всяка информация, факти, данни и всички други въпроси, за които страните получават сведения пряко или косвено в резултат на предварителните разговори и самия сеанс по информирано потапяне. Нарушение на тази част от условията от която и да е страна, води до възможен отказ за работа с участника (водещия) и до други законови последствия, в това число на информационно причинно-следствено (кармично) ниво. Изключение може да има само в случай, когато водещия обсъжда, как е преминал сеанса с други водещи, с цел получаване на съвет за по-нататъшна работа с участника, съвети относно някои нестандартни моменти и т.н.. Подобно обсъждане с други водещи не изисква предварително информирано съгласие от страна на участника. Преди провеждане на сеанс с друг водещ, участника е длъжен да съобщи с кого и колко сеанса е провел до този момент, а също така кратко да опише пред новия водещ контекста на проведената работа на база лична оценка. По този начин участника обръщайки се към друг водещ, осъзнава, че неговата лична информация ще бъде потенциално достъпна за всички водещи и това служи преди всичко за подобряване качеството на обслужване (обмен на опит, нестандартни ситуации, често срещани ситуации, повишаване на безопасността) на всички учасници (настоящи и бъдещи). В това число водещите разглеждат своята работа като ментално влияние върху процеса и работата с участника. Водещият може да извика по време на самия сеанс свой колега за съдействие в случай на сложна ситуация. Решението за такава помощ взима водещия и това не води до допълнителни разходи за участника. Участника предварително дава своето съгласие, че в случай на нужда, водещия може да потърси помощ от свой колега, който да вземе участие в сеанса.

След сеанса, участника по молба на водещия или по собственно желание може да напише обобщаващ отзив за свършената работа, в това число с упоменаване на детайли или не. Отзива може да бъде изпратен на водещия и той да внесе корекции, ако прецени, че някои детайли не би било умеснто да се публикуват. Самия факт на изпращане на отзива означава съгласие за неговото публикуване в интернет от всеки от водещите с цел нагледно представяне протичането на процеса. Отзива е акт на добра воля и благодарност за работата, помагащ на всички водещи и други потенциални учасници, да се запознаят и правилно да оценят всички аспекти на процеса.

Участникът осъзнава, че прослушването на записа от сеанса, както и самостоятелната работа с тези алгоритми и методики, може да води до достатъчно силно изменено състояние на съзнанието, несъвместимо с управлението на превозни средства, други машини и ситуации, когато поради затормозени или други аспекти на промяна на реакциите и поведението, може да зависи неговата или на други лица безопасност. Участникът осъзнава също, че самостоятелната работа с тези алгоритми и методики, без нужните подготовка, опит и мерки за безопасност може да доведе до нежелани и опасни последствия за него и околните.

Участникът осъзнава, че работата, осъществена по време на сеанса не може да бъде характеризирана като медицинска или друг вид помощ - участника работи сам върху себе си.

Участникът потвърждава, че не страда от психични заболявания или други медицински диагнози, които могат да представляват тежки протвопоказания за медитативна работа по време на сенса.

Участникът осъзнава, че всички образи, сцени, диалози и всичко, което той „вижда” или възприема по време на сеанса, не се явяват реални обекти и дори и да са свързани с реалността и нейната информационна многообразност, всичко това е само интерпретация на съзнанието или подсъзнанието на отделни аспекти от нея. Тези образи и/или мисли не могат да служат за единствен способ и причина за взимане на едно или друго решение, съждение или оценка.

Участникът потвърждава, че преди сеанса не се намира в състояние на алкохолно или наркотично опиянение, не страда от регулярна употреба на алкохол или психотропни вещества от всякакъв вид и не приема препарати влияещи на ЦНС. В противен случай тези аспекти трябва предварително да се съгласуват с водещия.

Заплащането на един или няколко сеанса атоматично означава, че участника се е запознал обстойно, напълно разбира съдържанието на настоящия текс и го подписва чрез факта на заплащане на услугата. Водещия или негов представител имат право да поискат копие на информираното съгласие с попълнени точни данни за участника.

p.s. Възможно е информираното съгласие да претърпи изменения в следващите седмици и месеци.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2017, 13:58   #3
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Информирано потапяне (Ведомые Погружения)

Отговор #3 -: Април 08, 2017, 06:12:56 pm

Biso: Вече няколко човека ме питаха и реших да отговоря и тук.

Сеанси по Информирано потапяне ( Ведомые Погружения ) ще се провеждат на български език от началото на месец Август 2017 г. ( до колкото разбирам, поне такива са плановете на този етап ).

За въпроси и получаване на координати за връзка с човека, моля да се обръщате в лично съобщение.

p.s. Ако в Общо описание и Информирано съгласие има нещо неясно, питайте за да бъдат коригирани.

Отговор #4 -: Април 18, 2017, 11:54:37 am

Отзив Василий,

И така, на два пъти вече участвах в сеанс. По собствено желание. Първия път исках по-добре да разбера някои аспекти, потенциално пречещи ми по моя път. Втория път да разгледам и по възможност, да разреша една конфликтна ситуация, в която се оказах въвлечен по стечение на обстоятелствата.

Първия път достатъчно детайлно се разходихме по някои моменти от мои предишни прераждания, намерихме някои неща, които ме дърпат в определено направление от много дълго време ( вероятно няколко хилядолетия ) и правят от мен до известна степен биоробот. С тези неща се занимавахме доста дълго, и аз и в това въплащение не исках да се разделям с тях, да не говорим за предишни въплащения. Но за това пък, в дълбокото минало се намериха ред необичайни навици и способности, които се опитахме да извадим на повърхността: сега моята задача е да ги овладея на осъзнато ниво в това въплащение - това ще бъде чудесно!

След това се захванахме с моите роднини, в часност намерихме доста неочаквани аспекти в миналото на моята майка, с които също внимателно се справихме.

От тогава минаха няколко седмици. За това време на първо място значително се подобриха отношенията с майка ми - за първи път в живота ми, тя спря да ме притиска и да ми казва, какво да правя. И отношенията ни станаха някакси по-душевни. На второ място се промениха много дълбоки вътрешни приоритети, които аз даже не съм забелязвал преди. Вече не съм толкова вглъбен в работата и не преживявам дреболиите, разбирайки какво е предизвиквало тези ми реакции и отношения. Започнах някак си по-добре, осъзнато и философски да се отнасям към живота. И най-странното, след това ситуацията в работата ми започна да се развива в нужното и по-добро за мен направление, още повече, че вече не ми отнема толкова сили и енергия.

Голямата изненада дойде при второто потапяне, когато разглеждахме една конфликтна ситуация, която до този момент се развиваше в крайно опасно направление. След потапянето, в което аз „лично” поговорих с всеки от участниците и със силите, стоящи зад тях, след известно време се изясни, че не всичко е толкова лошо и ситуацията от „крайно опасна” се превърна в „досадна ситуация, за която трябва да се отдели време”.

С две думи, който има възможност да опита - препоръчвам!
* * * * * *

Отзив Алекс,

Здравейте, ето, че реших да напиша и аз.
По резултатите от сеанса мога да кажа следното.

Крака ми се излекува напълно и вече не ме боли. Първия ден болката се местеше по различни части на коляното и после съвсем премина. Сега забелязвам, че вече функционират мускули на крака, които бяха повлияни от проблема в коляното.
Самия сеанс беше интересен и към края се изморих. Процеса на навлизане в работно състояние мина леко, аз даже се бях унесъл и се осъзнах когато ти приключи. Не мислех, че вътрешния ми цензур е толкова приказлив и неспокоен.
Какво ми хареса, е усещането от процеса, на физически план, мощни потоци енергия преминават през тялото след потапянето.

За по-конкретни изменения на този етап не мога да кажа.
* * * * * *

Отзив Евгени (втори),

1) Работата по скайп се оказа даже по-комфортна отколкото на живо. Използвах слушалки от мобилен телефон. Потапянето е пълно, състоянието се държи стабилно, обединихме пространството напълно.
2) При почистване на блокове и импланти на енерго-информационно ниво по време на потапянето, получиh напълно физически усещания по тялото - първо, това беше пълно повторение на сеanсите с дълбок висцералeн масаж и изправяне положението на бъбреците. Имам направени повече от 50 масажа и поради това си спомням много добре.
Второ ниво - това са транслациите, конкретно „Нормализация работата на мъжката отделителна и полова система”, която достатъчно дълго ми беше включена. Имах ясен резонанс на ниво усещания от първите дни на транслацията, когато всички впечатления са свежи и още не си им свикнал.
3) Също така преди сеанса беше зададен конкретен въпрос - работил ли съм в конкретна област и ако да, можа ли да се възстановят връзките с дадения опит? Успях да се върна там. Също така успях да уловя някакви признаци, че е имало такова нещо. Намах задачата да навлизам в детайли, просто запомних, че това е било някога.
След сеанса, след един час по горещи следи, се връщах там самостоятелно. И измъкнах знания, информация, които веднага използвах в новата програма. Програмата се прослушва освен от мен, и от още няколко човека, които изобщо не са в темата. Звученето се измени, ефекта е ярък. Значи не си въобразявам. Естественно в последствие ще се занимавам подробно.

И още.
Самооценката за времето. Спорем мен минаха 30-40 минути, а се оказа, че са минали 3 часа.
* * * * * *
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 08:40. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot