QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 26.11.2017, 03:34   #1
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Практикум по БЖ

От известно време имаше интерес към провеждане на семинар на български език по безплатната част Влизане в Личния свят. Да обаче.
Опитът показа, че повечето чакат просто наготово да им се представи информацията, без особено да влагат собствено старание да усвоят Практически тези работи.
Освен това ми се струва, че повечето са запознати с БЖ чисто повърхностно. Затова предлагам форват Практикум по БЖ /напълно безплатно, естествено/. На първо време смятам да се разгледат подробно модулите към БЖ. От чисто практическа гледна точка. Ако видим достатъчен интерес може вече да се мисли за по нататъшно развитие по темата, вкл
и за семинар на български по Личните светове.

Понеже хората са достатъчно инертни същества - воденето на дневник едва ли е в плановете на повечето. Обаче. Воденето на дневник помага много за структурирането на знанията от практическа гледна точка. Т.е. задължително е за този практикум. В началото искам да се проработят повечето модули към БЖ /които могат да работят с просто картонче в джоба или чантата с написана на него матрица Панацея/. Т.е. за две седмици, примерно, се задават модули на определена тематика /за заинтересуваните предлагам модулите, свързани със здравето и регенерацията/ и желаещите да участват проработват интересни за тях аспекти с помощта на модулите/. Най-важното и интересното се пише в дневника. Естествено съвети, коментари и т.н. ще има.

Записвания, въпроси, мнения и пожелания в тази тема.

Предполагам, Бисо, можеш да създадеш подраздел за дневниците на учаснтиците /по твое усмотрение може да е закрит - само за участниците, или открит, за четене от всички/.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2017, 14:44   #2
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Практикум по БЖ

По-правилно би било подраздела за дневниците на участниците да бъде с открит достъп. Така дори и тези, които не си направят труда да участват в начинанието, ще могат поне да прочетат отзивите на участвалите.

А защо този раздел да не се направи на българския форум? Тук немалко хора четат, но сигурно единици имат регистрация.

Последний раз редактировалось Бисо; 26.11.2017 в 14:58.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2017, 15:22   #3
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Практикум по БЖ

На Дриймленд, ако искаш, ти можеш да водиш практикума и да си го структурираш както прецениш. Аз там не искам. Там действително ще има повече хора, а тук, , е вероятно и никой да не прояви интерес. Но без основите няма особен смисъл, според мен, да се говори за по-нататъшно развитие.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2017, 23:23   #4
emo_G
Пользователь
 
Регистрация: 06.07.2015
Адрес: UK/БГ
Сообщений: 28
По умолчанию Re: Практикум по БЖ

Аз се включвам с практикуване на модул "Цветни сънища". Зимата дойде и навън не е подходящо за другите ми хобита. Та реших да се захвана по-сериозно с темата за осъзнатото сънуване.
Практиката ми досега се състои в слушане на звуковия вариант на модулите, докато спя. Слушалки под/около възглавницата на ниско ниво на звука - да се чува съвсем слабо.
Планът е по 15 дни за всеки отделен аудио-файл. За неограничен период. Преди заспиване ментално активирам съответния модул. Евентуално може да добавя и дневник на сънищата.
emo_G вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.12.2017, 00:09   #5
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Практикум по БЖ

За да се научиш да се осъзнаваш в съня си трябва по-голяма осъзнатост и тук и сега. Т.е. да забелязваш и запомняш повече детайли от повседневния живот.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.12.2017, 10:46   #6
proly
Пользователь
 
Регистрация: 21.01.2015
Адрес: Разград, България
Сообщений: 24
По умолчанию Re: Практикум по БЖ

А как да развием осъзнатост тук и сега ?
Аз искам да работя по тази осъзнатост

Последний раз редактировалось proly; 06.12.2017 в 10:54.
proly вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.12.2017, 02:10   #7
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Практикум по БЖ

Е, тук е тема конкретно за практикума.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 18:40. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot