Показать сообщение отдельно
Старый 18.08.2017, 10:45   #5
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,353
По умолчанию Re: Пандора-блек

« Отговор #18 -: Август 08, 2017, 05:06:45 pm »

eliat: Днес трябваше да намеря оригинала на един документ на хартиен носител от преди 2 години.След повече от 3_часово безуспешно търсене в десетина орднера ,давам ментално указание на ПБ лайт/самоделка/ да ми помогне в намирането на документа.И само след 15минути хартията беше в ръцете ми.Просто ПБ ме насочи към правилния орднер и папката.При първото търсене не бях видяла правилно.Истина е,че макар и изкуствен интелект ПБ си Е ЖИВО СЪЩЕСТВО!! /както пишат в руския форум/ Бисо,пак ти благодаря,че така всеотдойно поддържаш темите и помагаш на нуждаещите се!

« Отговор #19 -: Август 17, 2017, 04:57:27 pm »

Rosi: Вчера, докато си изготвях една Пандора Блейк се сетих за нещо, за което не бях се замисляла до сега.
Всяко едно от листчетата го закрепям за предното с безцветно тиксо, за да не ми се разместват и чак тогава ги ламинирам всички заедно пак с тиксото. Замислих се дали това тиксо между отделните листчета не пречи за нормалнотата работа на Пандора Блейк?

Отговор #20 -: Август 17, 2017, 08:48:00 pm »

Цитат на: Rosi в Август 17, 2017, 04:57:27 pm

Всяко едно от листчетата го закрепям за предното с безцветно тиксо, за да не ми се разместват и чак тогава ги ламинирам всички заедно пак с тиксото. Замислих се дали това тиксо между отделните листчета не пречи за нормалнотата работа на Пандора Блейк?


Biso: От други разговори с теб разбирам, че дори и така направени, твойте Пандора-блек малко или много работят. Но правилния начин за изготвяне на Пандора-блек е чрез залепване на отделните части една към друга с лепило - така се създава един вид монолитна конструкция. Михаил изрично е посочил да се използва лепило тип стик или аналогично (може и С200) - явно това има значение за получаване на максимално силна самоделна Пандора-блек.

Използвайки скоч, отделните части са допрени/долепени една до друга, но между тях няма нищо което да ги свързва в буквалния смисъл. Лепило за хартия тип стик или С200 попива в самата хартия и при изсъхване от двете отделни парчета хартия се получава едно цялостно парче хартия.

Отговор #23 -: Днес в 01:08:07 am »

Цитат на: eliat в Август 17, 2017, 09:48:31 pm

А колко броя Пандора Блейк е добре да имаме в нас?


Biso: В теб може да имаш една, а още няколко да стоят в къщи. Всички ще работят както една обща Пандора-блек.

Преди няколко дена разговарях с един човек, който сподели че е задал доста задачи на две Пандора-блек с които разполагал в момента. Ситуацията беше такава, че се налагаше да зададе още задачи на Пандора-блек и се разбрахме да си направи още 2-3 с оглед да разполага с повече "мощност". Човека си направи още 2 броя и сподели, че ясно се е усетило добавянето на тези допълнителни Пандора-блек към вече съществуващите. В тази връзка и в зависимост от конкретните задачи и условия, хубаво е да имате поне по 3-4 броя. Аз лично бих се спрял минимум на 7-8 броя, да не кажа 10. Голямо кличество Пандора-блек ви позволява да работите спокойно с КО и да имате едновременно много активни програми, без да се притеснявате дали рзполагате с достатъчно мощност. А и винаги може да извадиш една Пандора-блек от джоба и да я подариш на човек в нужда.

Но да се има предвид, че едновременното активиране на няколко Пандора-блек може да предизвика сътресения/аномалии поради това, че още не сте свикнали съзнателно да управлявате нарасналите си възможности.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием