Показать сообщение отдельно
Старый 19.05.2018, 20:29   #10
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,353
По умолчанию Re: Пандора-блек

« Отговор #33 -: Октомври 22, 2017, 06:13:21 pm »

Цитат на: Магьосница в Октомври 22, 2017, 05:48:45 pm

Така... Сдобих се с 2 Пандори-блек, чинно изпрани в пералнята. Добре че се усетих, та не ги пуснах и в сушилнята. Сега какво да ги правя? Нови ли трябва или да изсуша тези :chudenka


Biso: Проведи един експеримент: изсуши ги и след това ги постави на пауза или на минимална мощност. После го включи на пълна мощност. Поиграй си така няколко пъти за да провериш дали ще усетиш работата им.

Ако хартията не е разкъсана или отделните слоеве разлепени и двете пандори са в първоначалното си състояние, тогава всичко е наред. Имай предвид, че след изсушаването хартията може много да се нагъне. Можеш да ги сложиш между две книги за известно време за да не се нагънат.

« Отговор #36 -: Декември 02, 2017, 12:32:37 pm »

svere: Здравейте!
Преди време си направих 2бр пандора-блек.
Скоро установих, че едната съм я загубил.... просто я няма!
какво трябва да направя? Трябва ли да се даде някаква команда за спиране на работата на изгубената?

Biso: Нищо не трябва да правиш. Просто си направи нова. А изгубената може и да се върне в един момент.

« Отговор #38 -: Декември 05, 2017, 10:35:43 pm »

Biso: Тези дни отделих време да си създам програма за Пандора-блек за автомобил. Текста съм го съобразил с конкретните спецификации на автомобила, който ползвам в момента.

Програма „Авто Бисо” за Пандора-блек

- Пандора-блек създава аномална зона с размери обема на автомобила, в която: материалите не стареят; металите не корозират; металите не гният; металите не се окисляват; гумените уплатнения запазват своята гъвкавост и еластичност; триещите се повърхности не се износват; шофьора концентрира цялото си внимание за внимателно и безопасно управление на автомобила; шофьора избира оптимален маршрут за движение с оглед безопасност, време и финасови разходи;
- Пандора-блек ежедневно в 00 часа отнема цялата енергия от вероятността през следващото денонощие автомобила да стане обект на посегателство от всякакво естество;
- Пандора-блек ежедневно в 01 часа отнема цялата енергия от вероятността през следващото денонощие автомобила да пострада от градушка, паднали клони или природно бедствие;
- Пандора-блек ежедневно в 02 часа отнема цялата енергия от вероятността през следващото денонощие автомобила да участва в или да претърпи пътно транспортно поизшествие;
- Пандора-блек ежедневно в 03 часа отнема цялата енергия от вероятността през следващото денонощие автомобила да претърпи техническа повреда от всякакво естество;
- Пандора-блек ежедневно в 04 часа подхранва с енергия вероятността през следващото денонощие автомобила да се движи безопасно и оптимално с оглед време и финансови разходи;
- Пандора-блек копира в наличната нафта в резервоара на автомобила и след всяко доливане на нафта в резервоара, свойствата, качествата и ползите от използването на продукта Bardahl BDC;
- Пандора-блек копира в наличното двигателно масло на автомобила и при всяка смяна или доливане на двигателно масло, свойствата, качествата и ползите от използването на продукта Bardahl SLR - BAR-13103
- Пандора-блек копира в наличното двигателно масло на автомобила и при всяка смяна или доливане на двигателно масло, свойствата, качествата и ползите от използването на продукта Bardahl - Long Life 6 в 1 - Bar-1216;
- Пандора-блек копира в наличното двигателно масло на автомобила и при всяка смяна или доливане на двигателно масло, свойствата, качествата и ползите от използването на продукта Bardahl - Maxi Compression - Bar-1030;
- Пандора-блек копира в наличното трансмисионно масло на автомобила и при всяка смяна или доливане на трансмисионно масло, свойствата, качествата и ползите от използването на продукта Bardahl Gear Oil - Bar-1045;
- Пандора-блек оптимизира програма „Авто Бисо” по свое усмотрение за безопасно, оптимално с оглед време и финансови разходи и безпроблемно използване на автомобила в краткосрочна и дългосрочна перспектива;
- Действие на програма „Авто Бисо” - постоянно;
- Отделен ресурс за програма „Авто Бисо” - по усмотрение на Пандора-блек;
- Програма „Авто Бисо” за Пандора-блек може да се копира от всеки ползвател на Пандора-блек;

p.s. Автомобила, който използвам в момента е с дизелов двигател, ръчна скоростна кутия и диференциал в скоростната кутия (колата е с предно предаване). Ако използвате автомобил с бензинов двигател, автоматична скоростна кутия и задно предаване (диференциала е на задната ос и в него отделно има масло), съответно ще трябва да промените добавките, които са упоменати в програмата - с други думи да си създадете собствена програма. В този случай първо ще трябва да копирате на Пандора-блек свойствата, качествата и ползите при използването на подходящи добавки за бензин, масло за двигател и скоростна кутия. След това създавате цялата програма по горния обрзец.

Аз съм оставил две Пандора-блек в колата и те работят с целия си ресурс единственно и само за подсигуряване изпънението на тази програма.

Ако някой има забележки относно описанието/формулирането на самата програмата (неясноти, двусмислици и т.н.), моля да сподели мнението си и ще внесем корекции.

Препоръчително е, преди копиране и активиране на самата програма, да оставите поне една Пандора-блек в автомобила и да й зададете Пандора-блек да създаде КО с обема на явтомобила. Това ще отнеме някакво време - мисля, че една седмица, десет дена ще е достатъчно.

Идеята на тази програма е освен безопасността на първо място, да се създадат условия за удължаване експлоатационния срок на автомобила. С други думи, автомобил, който е в добро техническо състояние, да му се удължи срока на безпроблемна експлоатация. Или да възникнат обстоятелства, които да ви принудят да отидете в сервиз за преглед и ремонт и това да ви спести бъдещи по-големи разходи, време и нерви. Или да възникнат обстоятелства, които да ви позволят или да ви принудят да смените автомобила с оглед краткосрочна и дългосрочна перспектива. За автомобил, който вече е грохнал и купето се разпада, едва ли може да се очакват чудеса.

Тази програма не отменя ващето отношение към автомобила като на добър стопанин и съответно поведението ви на пътя не трябва да бъде безотговорно. Тази програма не се явява застраховка ако решим да проявим откровена глупост и безрасъдство.

p.p.s. Един ползвател на БЖ преди години беше задал команда за безопасно придвижване с автомобила си и след това беше установил, че непрекъснато стои в задръствания (най-безопасно е, когато автомобила не се движи). След това човека беше променил заданието на "Аз пристигам във Варна безопасно и оптимално с оглед време и финансови разходи".

« Отговор #39 -: Декември 06, 2017, 10:04:11 am »

Radostt: Чудесно разяснение Висо,
Имам няколко въпроса. Аз имам две Пандори - едната почти винаги е с мен, задала съм две постоянни програми и я използвам за "ежедневни нужди" така да се каже; другата има една по-обща програма за защита и тя не е постоянно в мен. От поста ти се разбира, че за всеки по-голям "обект" върху който искаме да влияем трябва да си има собствена Пандора.
И отделно как стои въпроса със другите хора, които се засягат от действието на артефакта, защото не живеем в изолиран свят? Хайде за собствените деца може би приемам, че като родител който се грижи за тях мога решавам вместо тях, но по отношение на другите от обкръжението - семейство, приятели колеги?
И още - като станат много Пандори как успявате да следите програмите и задачите на всяка от тях, съответно да ги подновявате и актуализирате. Не става ли прекалено объркан :scratchо? Аз имам "интерфейс" и за двете, но все пак управлението на повече ми се струва трудно.
Бисо на форуме   Ответить с цитированием