Показать сообщение отдельно
Старый 19.05.2018, 15:33   #6
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,353
По умолчанию Re: Колода карти Усмивката на Чеширския Котарак

« Отговор #13 -: Април 29, 2018, 09:27:10 pm »

Цитат на: Biso в Януари 31, 2017, 11:47:24 pm
Картите са подредени на купчинка и в определена последователност ( верига ). Първата карта винаги е празна карта, следвана винаги от откриващата карта. В определеното време, премествате празната карта, която е с лице към вас, най-отзад на колодата, като се спазва правилото лице към гръб ( всяка карта има лице и гръб. само двете празни карти нямат лице – тоест на лицето на картите няма рисунка ). Започвайки от празната карта, всички карти последователно в определеното им време се преместват на гърба на купчинката, като се спазва лице към гръб. По този начин, премествайки карта по карта в нужното време, накрая отново стигате до празната карта, с която сте започнали.


Rosi: Как точно определяме последователността на картите във веригата. Знаем за откриващата и закриващата карта, както и за празните, но как да подредим останалите? При пасианса на Медичите в повечето случаи се използва генератор за подреждането, тъй като ръчното подреждане изисква много време.Там се правеха някакви изчисления - вече не си спомням.

Можем ли да използваме дадените примери за вериги?

« Отговор #14 -: Април 30, 2018, 12:26:11 am »

Biso: Ако имаш предвид примерните вериги, които съм дал, може да се използват. С тази цел съм ги дал.

Можеш да си съставиш примерна верига на този сайт: http://blog.kalarupa.com/2009/calculator/

Но от теб зависи да избереш основните карти или поне целевата карта, която трябва да бъде Туз.

"Две вериги за пасианс с целева карта Туз пика – стихия огън и целева карта Туз купа – стихия вода, които могат да се проведат последователно с интервал от десетина дена. Избрани са тези две целеви карти, защото огънят изгаря нежеланото а след това водата отмива пепелта."

"С целева карта Туз спатия – стихия въздух. Въздуха е хаос и в хаоса се раждат невероятни възможности. От друга страна, ако не се „притиска ситуацията” и не се променя коренно, тогава „превключването” чрез Туз спатия може да бъде много ефективно."

Biso: Виждам, че може да се избере и друга целева карта освен Туз. Но трябва да се прочете в какви случаи може да се използват другите карти. Аз лично не съм наясно по този въпрос.

Rosi: Пасиансът на Медичите изисква добра информация за всяка карта и много постоянство, за да постигнеш някакъв резултат. Тук нещата ми се виждат по-опростени, но пак е нужно да се познават картите и номиналите. Ако някой има опит, ще се радвам да сподели.

Biso: Според мен не е задължително да познаваш картите и номиналите.

От тези вериги които съм дал можеш да си избереш най-подходящата в зависимост за каква цел искаш да направиш пасианс.

Важно е по време на провеждането на пасианса да държиш непрекъснато в съзнанието си, че провеждаш пасианс и коя карта следва (в 10:15 следва 6 купа).

За усилване въздействието от пасианса може по време на пасианса да имаш в себе си карта Въздействое общо от Конструктор Кокона. По време на пасианс не трябва едновременно да се разботи и с Алфа-вит - Алфа-вит трябва да бъде дактивирана.

Както много пъти е споменавано, и при работа с пасианс крайния резултат зависи от правилната формулировка на поставената цел и от личните способности на оператора. Но независомо колко са слаби личните способности на оператора, при провеждане на пасианс ще бъде даден някакъв импулс за реализиране на поставената цел или за движение в желаната посока.

Припомни си какво съм публикувал в темата за работа с цел/желание.

Също така трябва да имаме предвид, че една цел или желание няма да се реализира поради:
1. Външна съпротива, общи тенденции и течения в социума, икономическа обстановка;
2. Вътрешни проблеми на човека, вътрешен конфликт, психосоматика (искаш развитие и възможности, но непрекъснато си повтаряш, че всико е толкова ограничено, толкова трудно, няма изход, няма възможности и т.н.. с други думи мисловния модел пречи - практиките от ТЕС могат много да помогнат в този случай, Проводник на А. Патрушев също, колода ВВ с определена цел за през нощта ). Подсъзнанието се явява един вид цензор и по свои си критерии определя дали да работи и помага за реализирането на дадена цел или напълно да я игнорира, даже саботира. Тук може човек да се опита да се договори с подсъзнанието си. Също така доколко целта е истинска, наша вътрешна истинка цел или е цел, която ни е натрапена от социалните програми (престижна работа, престижна длъжност, висока заплата на всяка цена и т.н.).
3. Вашата цел влиза в директен конфликт с друг/други оператори. Може да се опита някаква форма на договаряне с другите оператори.
4. Поставената цел е непроходима/нереализуема при текущото състояние на света. Не се вписва в текущото състояние на реалността.

« Отговор #19 -: Май 16, 2018, 07:32:49 pm »

Rosi: Миналата сряда изиграх пасианса с поставена цел и още същата вечер имаше раздвижване по въпроса.
Нещата се движат бавно, но имайки предвид, че до тогава бяха в пълен застой не мога да не отчета, че заслугата е на Чеширски Котарак...

« Отговор #20 -: Днес в 12:17:33 am »

Biso: Това е ярък пример как нещата могат да се раздвижат или реализират почти незабавно. Бих искал да напомня, че не трябва винаги да очакваме незабавен резултат. В зависимост от конкретните обстоятелства и поставена цел, може да отнеме време целта да се реализира. Може да отнеме и години. Даже може да сме забравили вече, че някога сме работили по конкретна цел и тя чак тогава да се реализира.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием