Показать сообщение отдельно
Старый 18.06.2017, 12:18   #3
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,351
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #2 -: Февруари 28, 2017, 10:25:25 am

bofara: Ако планирате да присъствате на това събитие е добре да си направите /ако не сте/ Пандора Блек /самоделна/ известно време преди настъпването на датата /може и отсега/.

Семинара се провежда в интернет от 21:00 до към 24:00 московско време. Може да продължи и малко по-дълго в зависиомост от броя участници.

Точно московско време. След задължителната регистрация на event.quantummagic.org, няколко дни преди самия семинар ще получите инструкции /на руски, ако е необходимо ще попитате тук за допълнителни уточнения по инсталирането на приложението Zoom, нещо подобно е на популярните Skype, Viber и други, с помощта на което ще се провежда това мероприятие, т.е. необходими ще бъдат уебкамера и микрофон/.

Специалистката, която ще води този семинар, отговори, че няма проблеми за участието на българи, даже няма да има нужда и от превод, т.е. въобще идеята за синхронен превод отпада като такава - вие си казвате тези думи на български /по време на самия семинар Бисо или аз можем да Ви ги напишем като лично съобщение, примерно или в общия чат на български в програмата Zoom, с помощта на която се провеждат тези семинари/, а останалите участници просто ще знаят какво искате да кажете.

И да, цялата лекция и практиките няма да се превеждат /би било натоварващо както за водещата, така и за всички останали, който иска повече подробности и знания - да учи руски - исках да се създаде възможност за повече българи да се научат да влизат в личния си свят, такава възможност сега съществува. Предлагам да се възползвате. Струва си.

Допълнителните практики, които има възможност да бъдат в безплатната част също могат да бъдат преведени там на семинара като текст в чата.

Отговор #7 -: Март 01, 2017, 07:28:46 am

bofara: Защо се препоръчва да се направи Пандора Блек известно време преди провеждането на семинара за Лични Светове?
Тази тема като цяло е свързана с самото понятие Личен Свят /очаквайте допълнение на теоретическите обяснения за това какво представлява Личния Свят/ и получаването на възможността /за тези, които посетят семинара/ да влизат в него и да се занимават там с разни дейности. Това знание-умение-способност да влизаш в личния си свят е предпоставка за нарастване на личната сила, на възможностите като творец на личния си /и не само/ живот и т.н. Поради това съществува опасност както от т.нар. самосаботаж /т.е. сами решаваме да се откажем от новите възможности и да останем в привичната за нас "зона на комфорта"/, както и от външни опити за саботаж /примерно Ваши близки или познати, или някакви събития и т.н. има възможност да Ви попречат на желанието на присъствате на семинара/. Това са само някои примери. Пандора Блек помага за минимизирането на тези неща /и не само/.

Отговор #25 -: Март 19, 2017, 04:58:26 pm

bofara: Хайде да се пробваме да разгледаме по-подробно буферната зона като теория.


Нека си представим, че едната окръжност е нашия личен свят, а другата - този, физическия свят. Общото пространство е буфер. Т.е. когато създаваме буфер, един вид се получава налагане /тези, които са чертали на паус-оризова хартия едно време или сега на различните слоеве на АутоКад примерно се сещат какво искам да кажа/ "на двата свята в едно". И понеже в личния си свят, всеки в собствения си, е практически Бог , той може да прави там каквото му харесва и сметне за необходимо и правилно и т.н. А в тази обща, буферна зона тези неща, които Вие като Богове сте пожелали и направили в своя личен свят - се усилват неимоверно много именно поради общото за двата свята пространство и за сметка на безграничната енергия от Вашия личен свят.
---
Примерно Вашето работно място е офис, т.е. бюро, стол, компютър, малък работен архив и т.н. Във Вашия личен свят създавате същото това място, спомняте си го от този свят, всички тези възприятия, усещания, емоции, нагласи и т.н. /затова, частично, са и тези упражнения по сензорика/ и му задавате определени свойства /каквито Вие искате, там Вие определяте правилата, Вие сте Бог и в прекия и в преносния смисъл на думата/. Примерно искате там да Ви е кофортно и релаксиращо по всяко едно време, да се чувствате добре. Създавате тези желани качества, параметри в своя личен свят и създавате буфер между Вашия и този свят. Един вид налагате окръжностите /копирате от пауса на хартията/. Можете, ако поискате, да поставите в буферната зона допълнителни неща - образи на реални предмети или нещо, създадено от съзнанието ви - т.е. визуализация, с които неща да си помагате в този свят. От буфера сравнително по-лесно се получава "усилване" на нещата тук.

Това, принципно се дава на безплатния семинар и е реализирано с изделието ПК - ПикоКонтролер, но ми се искаше да подготвя един вид съзнанията и възприятията на бъдещите участници в семинара за тези неща, защото знам, че не е много лесно, особено на друг език, да се говори, пише, обсъжда и т.н. за тези работи.

p.s. буферната зона се дава в края на безплатната част /а ако не стигне времето - в началото на първия платен семинар, но предишния път я дадоха безплатно, затова съм склонен да вярвам и се надявам, че и сега ще е така; макар че подозирам, че този път хората ще са поне 20% повече от предишния път, т.е. може и да не стигне времето, но това са хубави работи, ще ме разберете, навярно, когато и ако го минете това нещо/, но докато се стигне до нея е нужно да се запознаете с техниката на влизане в своя /и в другите/ личен свят. Затова - това, което съм дал по-горе, засега, моля да го имате предвид чисто теоретически /в смисъл да не се чудите какво е това буферна зона, когато започне да говори водещия/.

Отговор #31 -: Април 07, 2017, 03:31:51 pm

Biso: Забравих да кажа, че линк за семинара ще получи този, който е одобрен.

Хората, които са се записали, но не са одобрени за участие, няма да получат линк. Но при следващ безплатен семинар може отново да се запишат за участие. Водещия на семинара преценява по отделно всеки желаещ, дали е готов или не за участие в семинара.

p.s. За груповите практики ще ви трябва микрофон и камера.

Отговор #33 -: Април 08, 2017, 03:36:50 am

emo_G: Между другото, аз съм си инсталирал програмата Zoom на сматфонът. Намирам го за по-лесно и удобно за ползване, понеже си има и камера и микрофон.
Линк за сваляне за Android OS-телефони

Отговор #34 -: Април 08, 2017, 11:05:15 am

bofara: Хехе, по вълшебен начин се освободих за днес, т.е. ако нямам проблеми с интернета - ще присъствам и максимално ще се старая да бъда полезен с коментари за ВСИЧКИ присъстващи.
Още един момент. За пръв път влизането на ТОЛКОВА МНОГО ХОРА в личния Ви свят може да Ви се стори натоварващо. Аз лично, избрах за себе си преди подобни практики да приемам гинко билоба, много по-лесно протичат "на съзнателно ниво". Особено след влизането на огромно количество хора в ЛС /личен свят/ ползвам и "Интеграция" от диска "Ултьтрамозг" на Андрей Патрушев /ако трябва да бъда по-точен Интеграция от програмата Киночтение, но тук малко хора знаят за нея/. Става дума за това, че много хора влизайки във Вашия ЛС, създават определени резонанси, а оттам се разопакова огромно количество информация, което количество обаче зависи от капацитета на Вашето състояние на съзнанието сега. Та Интеграция способства за такива работи, да се интегрират в паметта.
След първия път когато около 90 души влязоха в личния ми свят - такива неща започнаха да се случват, че... Много съм доволен, макар че ми е също така и трудно. Но, избрах си такъв път, какво да правя.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием