Показать сообщение отдельно
Старый 18.06.2017, 13:03   #6
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #71 -: Април 21, 2017, 10:54:33 am

Rosi: Не очаквам някой да ме води за ръка. Просто искам нещата да ми бъдат ясни. Съжалявам че изглежда по този начин.
Наистина не направих груповата практика. Не можах да присъствам на последната лекция поради ранното часово време при мен. Надявам се следващият път да бъда включена.

Благодаря за жокера, Бисо!

Отговор #72 -: Април 21, 2017, 11:18:15 am

Biso: В това отношение, аз имам следния опит: Получавам дадена информация и независимо, колко пъти я преговарям и предъвквам, тя не достига до мен и това си е! Оставям въпроса на страна и продължавам да си се занимавам с това, което ми се получава и да чета отзиви, съпътстваща информация и литература. След известно време от никъде ми се появяват мисли, абе там нещо такова се говореше, аха! А тука така беше обяснено, аха - сега вече ми е ясно! И всичко си идва на мястото!

Мисля, че това е много важно да се отчита, особенно по отношение на ЛС и БЖ. Но пак опираме до това, междувременно нещо да се прави и да се използва това зрънце информация, която ни е разбираема и можем да прилагаме ежедневно!

Попитали Томас Едисън, колко пъти е сбъркал преди да открие електрическата крушка. Той отговорил, че преди да открие електрическата крушка, е открил 10000 начина как не се прави електрическа крушка. ( Точните му думи: Аз не съм се провалял. Просто открих 10 000 начина, по които нещо не може да стане. )

Отговор #73 -: Април 21, 2017, 04:02:40 pm

Цитат на: Rosi в Април 21, 2017, 10:54:33 am

...Наистина не направих груповата практика...

bofara: Напълно те разбирам. Мен колко ме беше страх първия път на груповата практика, макар че от толкова години се занимавам и имах понятие. Няма нищо, ако имаш намерение да продължиш с тези работи - възможности има.
----
Иска ми се обаче всички да разберат правилно. Ще дам пример - примерно 5 човека, всеки по, да кажем, 5 минути за влизането в неговия ЛС - 25 минути. Горе долу толкова ще трае груповата практика. Това дори не е един учебен час по времетраене и ще омръзне бързо на повечето.
Затова е желателно в началото /а впоследствие и към края като доуточняващи въпроси/ да се проведе нещо като малка лекция /всеки път по определена тема, примерно/. За тази цел е необходимо да има грамотен водещ /водещи/, който да има поне малко понятие как да структурира информацията така, че наистина да я поднесе по разбираем, а и приятен начин на слушателите, а така също да си планира нещата поне за няколко теми* напред. Аз лично не искам да "чета лекции" /макар че имам педагогическа правоспособност и кратка преподавателска реална практика/, защото се занимавам с много странични на темата по ЛС неща, които пряко или косвено е възможно да се отразят върху даваната от мен информация.

* примерни начални теми /нека имаме предвид, че в България много по-малко хора се интересуват от тази информация, докато в Русия, а и на запад, примерно има много повече както учебни пособия, така и видеоуроци, затова и там интересуващите се са значително по-запознати, или си мислят, че са такива / - кратко конспектиране на понятията - егрегор, система, паразит, енергоинформационен пашкул, паралелен свят, въплъщение и т.н. Интересуващите се по тези конспекти биха могли да търсят самостоятелно вече информация по темата.

Защо такива понятия и знания, макар че пряко не са свързани със знанията, уменията за ЛС? Ето
Цитат на: Rosi в Април 21, 2017, 10:54:33 am

...искам нещата да ми бъдат ясни...

bofara: Защото много хора се затрудняват с определението си за такива неща /примерно мой близък веднъж каза: "не съм виждал никога егрегор, затова не вярвам в такива работи"/. Да обаче тези неща съществуват /както съществува и мръсният въздух в големите градове, който хората обаче са принудени да дишат, т.е. да се съобразяват с него един вид/ и е добре да се знае /дори от чисто информативна гледна точка/ за тях /абе, елементарна грамотност в "тези работи"/. Разбира се успоредно с тази информация може да се обсъждат и свързани с ЛС неща като буфера, като коридора, "вратата" в ЛС и т.н.

Отговор #74 -: Април 22, 2017, 07:26:52 am

Цитат на: bofara в Април 21, 2017, 04:02:40 pm

..примерно 5 човека, всеки по, да кажем, 5 минути за влизането в неговия ЛС - 25 минути. Горе долу толкова ще трае груповата практика. Това дори не е един учебен час по времетраене и ще омръзне бързо на повечето...


bofara: Мислих над този проблем.

Това е /засега/ като предложение - примерно влизат всички в ЛС на един от нас и този човек започва да твори. Създава всякакви неща - вкусове /кулинария, комбинации между храни, напитки и всичко от този род/, после аромати /парфюми и т.н./, после със зрението, слуха и така нататък до всичките сетива /поотделно/. Естествено съчетанието между всички тези неща е още по-добре - примерно вкусната храна ухае по определен начин и създава определена визуална наслада и т.н.

Все едно сме на гости на този човек у дома и той иска да направи приятно впечатление. Това със сетивата е само като един прост пример - може да се създават /творят/ ВСЯКАКВИ неща - примерно с музикални произведения, изобразително изкуство, технически решения, архитектура, комбиниране на известните ни стихии, енергии и т.н., много аспекти, свързани с творчеството могат да се приложат.

И съответно гостите в ЛС се настройват всеки със собствените си разбирания, възможности, осезания и т.н., т.е. резонанси на новосътворяващото се-новосътвореното. Един вид се учим у него /нея/, наблюдавайки, съзерцавайки, а и е възможно да му /й/ покажем някои наши интересни възможности-предложения.

Това /практически вече независимо от количеството присъстващи на срещите - в този случай може и само двама да са - пак ще се получи, бих казал, доста ефективно/ вече би удължило до приличен обем /а и би допринесло за доста добра разработка на интересни аспекти в ЛС на Твореца/ самите срещи.

Моля да напишете идеи, предложения, препоръки, желания и т.н. по тези въпроси.
---
Тези техники даже самостоятелно /аз пробвах/ дават МНОГО енергия и интересни възможности. Не бих се и пробвал даже да прогнозирам какво биха дали ако са съвместни /общи/.

---
Възникна идея и за операторство на територии посредством ЛС-буфер /или ПК/, както и за обща практика за "удължаване на физическия живот на оператора" , но засега искам да видя как ще тръгнат нещата.
p.s. да, възможно е след 4-5 седмици /при периодичност на срещите-практики 1 път седмично/ да се изчерпат първоначалните творчески пориви на желаещите да участват в такъв формат практики. Съществува обаче техниката на прегледа /на руски "перепросмотр"/, т.е. ако в момента не се сещате какво да предложите на гостите като лично творчество в Вашия личен свят, можете просто да им покажете Вашите възприятия на общия, колективен, физически наш свят, нещо което Ви се е случило и е оставило трайни впечатления в съзнанието Ви.

Отговор #75 -: Април 23, 2017, 10:45:58 am

Цитат на: bofara в Април 21, 2017, 04:02:40 pm

...Разбира се успоредно с тази информация може да се обсъждат и свързани с ЛС неща като буфера, като коридора, "вратата" в ЛС и т.н.

bofara: Коридора.

Отговор #76 -: Април 26, 2017, 11:29:09 am

Цитат на: Biso в Април 21, 2017, 10:38:03 am

........ В ЛС намирате място с най-плътен поток енергия или място с най-плътна енергия. Заставате в този поток или на това място и си представяте (проговаряте), че попивате в себе си и се зареждате с тази енергия. И както индикатора на мобилния телефон за заряда на батерията, си представяте, как енергията се трупа във вас и се качва все по-нагоре. Може тази практика да не работи при вас, както работи при мен. Тогава опитвате друг подход и намирате, това, което работи за вас .......


Biso: Тази практика, а и по принцип ежедневното неколкократно посещение в ЛС е важно с цел получаването на достатъчно или по-скоро на предостатъчно енергия за правилното функциониране на тялото ни - повишава се нашия потенциал и се променяме в правилна посока. Също така получавайки предостатъчно енергия, това оказва влияние на нашата способност да реализираме нашите цели и желания. Важно да се има предвид, че при промяна на нашия потенциал, това може да доведе до изменения в нашия жизнен път и съответно първоначално да се сблъскаме с аномалии и сътресения.

Попадал съм на информация, че при наличието на достатъчно енергия, за три години се изцеляват всички болести и за седем години имаме напълно ново тяло. Разполагайки с достатъчно енергия, тялото ни успява да се регененрира напълно за седем години.

Поради постоянния приток на енергия е възможно да настъпят изменения в режима ви на сън - да се наспивате по-бързо. Също така са възможни изменения в храненето ви - прием на по-малко количество и предпочитания за по-лека храна.

Отговор #78 -: Април 26, 2017, 01:32:20 pm

Цитат на: Radostt в Април 26, 2017, 12:15:49 pm

Мога ли да попитам, освен присъствието на семинарите, има ли друг начин да се усвои техниката за влизане в ЛС?


Цитат на: Biso в Април 09, 2017, 11:49:04 am

Важно: Бих искал да направя следното уточнение относно получената информацията от семинара и самите практики. Всеки има правото да разказва и да показва на когото сметне за добре. Но трябва да си дава ясна сметка, че обяснявайки и давайки самите практики за влизане в ЛС, поема върху себе си ОТГОВОРНОСТ за дадения човек, за неговите действия и всичко произтичащо от това. Също така е много по-правилно, човек да се запознава с тази информация и с тези техники като участник в голяма група - минимум 10-15 човека. Работата в група, особено както вчера с 111 участника, дава допълнителна полза, защото ако при вас не се получи нещо от първия път, вие виждате, че при останалите 110 човека всичко се получава и това ви дава увереност в собствените способности. Отделно самите групови практики с участието на 100 човека си е живо приключение! Натоварващо, но МНОГО ПОЛЕЗНО! Самия процес, 100 пъти да повториш упражнението в рамките на няколко часа те тренира и в следващия момент вече всичко се получава. Отделно ползата от приписването на вас на личния опит на всеки, които е посетил вашия ЛС.


Biso: Аз лично не бих се наел да показвам и да обяснявам. Ако мога, бих помогнал на човек, който е участвал в семинара и като цяло е разбрал поднесената информация и практики, но в последствие са възникнали един-два въпроса.

Преди 4 години bofara препоръча да учим или да си припомним руския език, за да можем да черпим информация от извора. Аз сега си давам сметка, колко на място е била тази препоръка!

Отговор #80 -: Април 26, 2017, 02:24:45 pm

Biso: Мисля, че думата усвояване не е много правилна в този случай. Всичко, което е нужно е малко уводна информация, кратко обяснение на самите техники, мерки за безопасност, 2-3 практики и готово! За много голяма част от хората това е напълно достатъчно. За единици може да възникнат известни трудности, които в процеса на практикуване и с времето се преодоляват.

В последствие има още семинари, още практики и техники, още много обяснения и информация, за които е нужно време за осъзнаване и усвояване - но за начало безплатната част е напълно достатъчна.

Възможно е на автопилот, човек да си спомни за ЛС и да започне да го ползва, но това са много редки случаи.

Немалко деца си играят там, но в стремежа си да подражават на възрастните, идва момент, в който забравят, че това се е случвало някога.

Колкото и да не си уверена в руския си език ( ако това те спира ), участвай на семинара на 10-11 юни - новата дата за следващия безплатен семинар по ЛС и виж, какво ще се получи.

Отговор #82 -: Април 26, 2017, 05:30:17 pm

Цитат на: Radostt в Април 26, 2017, 02:31:33 pm

Не е това, което ме спира. За сега нямам такава възможност, но пък и има доста време до тогава и ако ще става, ще става.

emo_G: Няма от какво да се притесняваш. Всичко е много лесно и е просто въпрос на малко практика. Затова е полезен семинарът, защото за два дни се правят десетки влизания и процесът се автоматизира, така да се каже.
Аз например се научих да си ходя в ЛМ от .......... Но груповата практика е много ценен опит, който засега може да се получи само на семинарите.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием