Показать сообщение отдельно
Старый 21.11.2017, 17:48   #8
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,354
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

« Отговор #4 -: Ноември 15, 2017, 12:27:04 am »

emo_G: Като имам възможност, ще опитам да я принтирам. Много ми е любопитно какви биха били усещанията от физическо изделие, което да държа в ръцете си. От едно обикновено концентриране на снимките получавам много силни усещания, вариращи от въодушевление, през настръхване та чак до сълзи.

Едно нещо обаче ме притеснява с принтирането. Досега колкото и да съм опитвал, не мога да уцеля "гърбът" да съвпада с лицето на картите. И в копирния център нещо не успяха да ми решат проблема...

« Отговор #5 -: Ноември 15, 2017, 09:25:33 pm »

proly: Разпечатах си колодата на черно-бял лазерен принтер и обикновенна хартия. Този път разминаването с гърба е минимално.
В студио ще разпечатам на цветен лазерен принтер и картон. Притеснява ме обаче ламинирането. Там ще могат да ми ламинират целия лист и после да изрежат картите. Което не е добре, защото трябва всяка отделно да се ламинира. продават ли се с такъв размер листчета за отделно ламиниране?

« Отговор #6 -: Ноември 15, 2017, 09:46:40 pm »

Цитат на: proly в Ноември 15, 2017, 09:25:33 pm

продават ли се с такъв размер листчета за отделно ламиниране?

emo_G: По принцип има много размери. В краен случай, може след като ги изрежеш, да се ламинират в един общ лист А4. И после да си ги изрежеш по контура на картите.

« Отговор #7 -: Ноември 15, 2017, 09:52:28 pm »

Магьосница: Proly, може ли на черно-бял, ползваш ли ги?
За да е лазерен, трябва да го отнеса в някоя книжарница, но се съмнявам дали ще ми уцелят гърбовете така, както аз бих си го направила.
Предполагам, не може да се принтят лице, отделно гръб и после да се ламинират заедно...?

« Отговор #8 -: Ноември 15, 2017, 11:04:57 pm »

Цитат на: Магьосница в Ноември 15, 2017, 09:52:28 pm

За да е лазерен, трябва да го отнеса в някоя книжарница, но се съмнявам дали ще ми уцелят гърбовете така, както аз бих си го направила.
Предполагам, не може да се принтят лице, отделно гръб и после да се ламинират заедно...? :chudenka


Biso: Най-силни карти ще се получат при принтиране на цветен лазерен принтер (ако не бъркам самия лазер по време на принтирането създава аномална зона и това значително допринася за силата на картите). Средна работа се получава при принтиране на цветен мастилено-струен принтер. Най-слабо ще се получи при принтиране на черно-бял принтер - имайки цветни изображения, аз бих ви посъветвал да забравите за черно-бял принтер.

Дори и да има някакво разминаване при принтирането на гърбовете, това няма да окаже голямо значение за силата на работа на картите.

За правилно изготвено и максимално силно изделие, моля да се придържате към инструкцията - принтираме лице и гръб на един и същи лист хартия/картон.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием