Показать сообщение отдельно
Старый 12.08.2018, 13:44   #5
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,354
По умолчанию Re: Кратко въведение в технологията БЖ - браслет жизни (гривна на живота)

« Отговор #7 -: Днес в 12:36:20 pm »

Цитат на: eliat в Днес в 01:37:58 am

Имам предвид как ще пренасят инфото вложено след зареждането.Гренадил казваш е по-добра версия,а маслиново дьрво как пренася ?


Biso: Всеки вид дървесина работи добре, нормално при зареждане на БЖ. Въпроса е, че някои видове дървесина имат собствени качества (енергетика), които подпомагат/усилват работата на една или друга версия на БЖ. Като цяло гренадил и абанос са най-подходящи за БЖ от гледна точка на качества (енергетика), цена, достъпност и лекота на обработка. Змийското дърво е най-подходящо, но то е скъпо, трудно се намират заготовки с нужния размер и много трудно се обработва поради множество пукнатини в материала (отделно, че е много светло на цвят и не подхожда много за мъже ).

Също много подходяща дървесина е мореный дуб (mooreiche, bog oak) - не знам на български как се нарича тази дървесина. Това е дъб, които е преседял във вода (езеро, мочурище, тресавище) от няколко стотин години, до няколко хиляди години. Също е сравнително скъпа дървесина и трудно се обработва поради множество пукнатини в материала.

Съществена разлика/усилване на БЖ има между обикновените светли дървесини и гренадил и абанос - по думи на Михаил 30% и повече. Разликата между гренадил/абанос и змийско дърво не е толкова голяма.

Според мен, гривни от маслиново дърво ще работят малко по-силно в сравнение с гривна от чам, но значително по-слабо в сравнение с гренадил и абанос.

Последний раз редактировалось Бисо; 12.08.2018 в 16:50.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием