Показать сообщение отдельно
Старый 18.06.2017, 11:27   #2
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Личен Свят ( Личны мир )

Какво е това Личен Свят - кратка извадка от постовете на Михаил, създателя на тези лекции и неща (превод на Отговор #3):

В действителност споменаване на личен свят се срещат само в някои ведически источници, при това способността да създават лични светове, различни по своята логическа организация и взаимодействие в сравнение с всичко с което сме свикнали е била достъпна само за боговете. Споменават се такива възможности и в ред профилна литература, съдържаща не толкова изопачена практическа информация (имам предвид съвременното фентъзи). На практика аз до сега не съм срещал човек, при когото в съзнанието му тази „функция” напълно да не работи. Имало е случаи, когато тя е била слабо проявена, но това се поправя лесно в процеса на практикуване.

На кратко това може да се представи така - във всеки човек има разбиране за уединено вътрешно пространство/свят, което не е населено с други хора (поради тази причина някои описания и аналогии на Кастанеда изобщо не отговарят на това понятие). Този личен сват обикновенно е природен и в него може да има някои живи същества известни от митологията (защо те са там е тема за отделен и дълъг разговор) и те не се асоциират с оператора като друг човек. Параметрите на такъв един свят от една страна са много индивидуални, а от друга страна лесно се потдават на изменения. Фактически за оператора това са две съвършенно различни картини и съвкупности (личния свят не взаимодейства, не се пресича и не е свързан с нашия опит със света тук и сега). Също така за двата свята са присъщи различни потоци на времето (при това няма общо правило и са възможни различни аномалии).

Теоретически и практически е възможна навигация на други оператори в личния ни свят, което води до ред интересни ефекти и не може да се случи без осъзнати действия едновременно и от двете страни. Но такива посетители винаги ще бъдат само наблюдатели или получаващи опит.

Вътрешния свят на оператора - това е чиста и неприкосновенна зона на личния ни свят, съвършенно различна от нашите разбирания, възприятия и релности в този свят. В своя личен свят оператора е на 1000% единствен и пълноценен стопанин/господар.

Буферната зона между личния ни свят и света, където се намираме сега се образува изкуствено, за сметка на съвместяване на физически картини (сънастройка по резонанс) и в тази зона влиянието на оператора върху своя личен свят е абсолютно, а върху този свят се сумира. Като правило плътността в личния ни свят е значително по-висока в сравнение с този свят, поради това, че този свят е пострадал значително и не получава нормално творческо операторско участие в пълен обем.

Отговор #89:
Biso: ЛС е вътрешно пространство, което няма нищо общо и не зависи от света тук, винаги е било и винаги ще бъде част от теб, докато ти съществуваш като същност, дух. Според мен, ако нещо може да бъде определено като лично и неотменно твое, без никакви условности и времеви рамки, то това е ЛС. Отделно ти имаш абсолютна власт в това пространство.

Отговор #120
bofara: Понеже аз се интересувам в някаква степен и от практическата реализация на философските въпроси свързани с тези неща ще си позволя да представя частична извадка-пример на кратката си гледна точка /на сегашния си момент на възприемане/ за тези неща. Ще се постарая да бъда кратък и лаконичен, но в същото време се надявам да бъда и разбран:

Чували сте, предполагам фразата на Хермес Трисмегист за вътрешното и външното, горното и долното. Ако си спомним, че за Буда практически няма разлика между външен и вътрешен свят, т.е. Будите /не е бил само един Буда/ фактически са един вид богове с физически тела и техните мисли са напълно реални и реализуеми /като мисълта на бог - за него всичко е възможно и реализуемо - Бог е света и светът е Бог/ - как да не направим макар и малка аналогия с нашите преживявания в личните ни светове. Повечето от Вас, а днес и останалите ще наваксат, надявам се, вече се докоснаха до своите ЛС.

Предстои изучаването на буферната зона тази вечер, а така също и на спиците. Няма да бъде излишно, мисля, да си носите Пандора-блек самоделките поне известно време и после тези практики. А така също и да следите за екологичността на мислите и желанията си. Лесно е, усетил/а/ силата и възможностите, които дават тези практики, да се превърнеш в злобен хейтър-отмъстител /"сега ще ви покажа на всички" /. Да, ама...

Отговор #124
bofara: Супер. Е, ако трябва /по желание, разбира се/ да употребим и 'вълшебни' формулировки - "и получава, и успешно усвоява мислими и немислими ползи и блага от знанията, уменията, практиките и т.н., получени на семинарите."
Ако само аз ги правя тези спици, при мен нещата не винаг стават точно веднага, на момента /както забелязахте много от Вас в ЛС възприятието и самото понятие време е по-различно от това, което е тук, във физическия/, но впоследствие са стабилни и качествени... Затова искам всички, минали тези практики да пробват хем да се потренират сами, хем да помогнат на останалите.
Помните съвета на Михаил, предполагам, от време на време, от ЛС /оттам, за да не оказвате влияние на това или друго събитие неосъзнато, просто гледайки го/, да гледате как "върви реализацията на спицата". И, евентуално корекции. Или както казва Мелифаро /изпълнявайки ролята на страж на границата между Тъмната страна и този свят/, художествен герой от произведенията на Макс Фрай /мисля, че реално се убедихте от краткото запознаване с Хумгат /коридора между световете/, че тези произведения са практически учебни пособия по магия, а не само художествени картинки, но за тези, които знаят как и какво да четат/: "Ще те запомня!".

Отговор #127
Emo_G: Току що имах много интересно преживяване в моя ЛМ. Не знам дали количеството или качеството на гостувалите ми на последния семинар е причината... Но при влизането, направо не можах да повярвам какви места и картини ми се разкриха... От много наситени, цветни природни картини до нещо като артефакт, което ми е изключително трудно да опиша. Направо чак се плаша от мощта, която струеше от артефактът/мястото. Усетих го много осезаемо даже на физическо ниво като силни вибрации по цялото тяло. Определено най-мощното и ярко преживяване от практиките с ЛМ, което съм имал.
В момента, след като си обнових буферът, съм в силно ИСС(изменено състояние на съзнанието) и усещам тръпчинки/настръхване по цялото тяло, които се засилват като си спомня за артефактът. Казано на тийнеджърски жаргон: направо "кърти". Чак не смея да се появя сред хора...

Отговор #129
Rosi: Днес попаднах в ситуация в която, ако не се променеше нещо в рамките на два часа, щях да изпадна в много конфузно положение. Знаех какво трябва да се направи, но бях с вързани ръце...Вероятността да се променят нещата от самосебе си бяха 10 на 100. Тогава се сетих за ЛС...дори нямах възможност да се съсредоточа както трябва. Намирах се в автобус, приятелката ми бъбреше до мен. Боднах набързо спицата в нещото, което визуализирах и изхвърчах от ЛС.
Точно след 20 мин. нещата се подредиха така както исках. Ура!

Отговор #151
Emo_G: По някаква странна причина, котката на съквартиранта ми проявява голям интерес към спалнята ми. Като обикновено идва да поспи. Дали е заради буфера от ЛМ, дали заради нещо друго, но определено това е любимото и място в къщата.

Отговор #156
proly: Този път практиките много ме разтърсиха.
Участвам за 4 път на тази първа безплатна част на семинара
Такива силни усещания не съм имала до сега
Когато ми идваха на гости, цялото ми тяло се тресеше,
сърцето ми биеше много силно и бързо ,чувствах безтегловност,
реех се някъде в пространството.
Когато аз влизах в ЛМ на другите имах усещания в различни части основно на главата и на тялото си, вибрации , различни за всеки един. сигурно това са резонансите.
За тези, които ни канеха за по-дълго време имах и картинки.

p.s. Препоръчвам внимателно да се прочете цялата тема за ЛС.

Последний раз редактировалось Бисо; 29.09.2017 в 14:28.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием