Показать сообщение отдельно
Старый 27.12.2017, 00:05   #5
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

« Отговор #57 -: Днес в 01:30:02 am »

Цитат на: bofara в Февруари 05, 2017, 10:51:45 am

Информацията в тази книга /на английски е/ ми показа колко лесно могат да се случват нещата.
Свързана е с темата EFT /тук на форума има теми, обсъждащи тези методи/, но обхваща по-обширен опит и знания. Абе модерна работа - за по-малко от половин минута реални действия са нужни, а после вече то само почва да се случва /лично при мен удивително бързо, но моите желания са скромни/.

Biso: Преглеждайки някои материали за работата на чакрите в нашето тяло, ми направи впечатление следното: Първа чакра блокира най-вече, когато човек изпитва страх. Това е основното състояние, което пречи за нормалното й функциониране. Помислете върху страховете си и това, което ви блокира да вървите напред. Не ги подтискайте у вас или да ги оставяте на страни. Поставате страховете си пред себе си, застанете лице в лице с тях и ги погледнете в очите. Осъзнаването е първата стъпка за премахването им. ...... и вътрешната ни несигурност са другите блокажи, които пречат за нормално функциониране на Муладхара чакра.; Втора чакра – Свадхистана ...... Това е силно активен център, който е свързан с целият ни живот. Блокирането настъпва, когато човек изпитва вина. Това е разрушително за нас състояние. Когато изпитваме вина, всъщност ние сме в лапите на безизходицата. Премахването на блокировката, става както и с първа чакра – работим с чувството за вина. Не бягайте от вината. Разберете се със себе си и проучете добре, какво ви кара да се чувствате виновни.; Трета чакра, Муладхара ..... енергийния център на организма ни, отговаря за силата на нашите намерения. Блокираме я когато изпитваме срам и РАЗОЧАРОВАНИЕ. И ако с разочарованието някак си можем да се справим, то да се срамуваме ни учат още в детските ни години. .... По този начин блокираме не само трета, но и втора чакра. Отблокирането става както с първа и втора чакра.

С метода ТЕС може да се работи както с всеки един отделен страх (неувереност, несигурност), вина или срам от конкретно събитие в нашия живот, така и с една обща формулировка отнасяща се до цялостното ни чувство за страх, вина или срам. Работата поотделно с всеки един страх, вина или чувство за срам от конкретно събитие ще бъде по-ефективна. Но бихме могли да използваме и по-общи формулировки от рода на: "въпреки, че се страхувам, аз напълно и безрезервно приемам себе си."; "въпреки, че изпитвам вина, аз напълно и безрезервно приемам себе си." и "въпреки, че се срамувам, аз напълно и безрезервно приемам себе си."

По принцип първите три чакри отговарят за нашето физическо здраве. А когато не сме здрави страдаме и в психологически план. Също така ниското ни самочувствие, неувереност, вътрешни страхове оказват пряко влияние върху нашия геном и съответно отново върху здравето ни.

Чувството ни за страх, неувереност, несигурност, вина и срам консумират доста от нашата жизнена енергия.

С колода карти Волни Ветрове също може да се проработят страх, неувереност, вина или срам. Преди лягане разбърквате картите и поставяте задачка в съня ви да се проработят вашите страхове, неувереност или чувство за вина. Но в този случай трябва да бъдете готови да не спите много добре. Сънищата са доста ярки и запомнящи се. Във формулировката на заданието евентуално може да се добави и "меко и постепенно".

По същия начин може да се работи и с Пандора-блек, но отново трябва да бъдете готови да не спите много добре.

p.s. Предполагам, че същото може да се направи и с колода карти Усмивката на Чеширския Котарак или с двете колоди едновременно, но аз лично не съм опитвал.

p.p.s. За цялостно хармонизиране работата на всички чакри може да се работи и с аудио диска на А. Патрушев - Слънчев вятър (Солнечный Ветер). Аз лично съм много доволен от работата си с този аудио диск.

« Отговор #58 -: Днес в 11:39:17 am »

bofara: Ако се разглеждат чакралните центрове и свързаните /по принцип/ с тях страхове /общо казано/ - всеки един такъв енерго-информационен център /чакра/ може да се свърже с определен тип страхове.

Само като пример /това е много дълга тема, даже ако само теоретически/ - вишудха /гърловата чакра/ се свързва със страха от ... информация. Т.е. тези неща, които нарочно или неосъзнато пропускате покрай ушите си /не искате да ги чуете или възприемете/. Или страха от знание, казано с други думи. С други думи - блокирайки /не искайки да възприемаме една или друга информация/ блокираме /частично или до голяма степен/ аспектите на този енергоинформационен център свързани със знанието като... абе как да се изразя - да знаеш нещата още преди да са се случили или да не би трябвало да има откъде да ги знаеш, но ти въпреки това да ги знаеш. Това вече се нарича сидха на чакрата, т.е. някакви такива "свръхестествени" способности, свързани с разблокировката.
Анахата /сърдечната чакра/ - със страховете, свързани с емоции /както от положителния, така и от отрицателния спектър/ - примерно страхуваш се да обичаш, да покажеш някакви свои чувства и т.н. или напротив - да ги приемеш проявени от друго същество към теб.
За останалите чакри - самостоятелно.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием