Показать сообщение отдельно
Старый 18.06.2017, 12:46   #5
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,350
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #54 -: Април 10, 2017, 08:52:03 pm

Rosi: Някой ще сподели ли впечатления от снощните практики?
На два пъти ми се налагаше да ставам и може би за това не оспявах да се настроя на личния свят на практикуващите...някак си оставах до "вратата" и увисвах там, но пък енергетиката я усещах осезаемо, което продължи и днес през цели ден. Бисо, благодаря, че сподели за 15 април.това съм го пропуснала.
Надявам се, че Бисо и Бофара, ще споделят малко повече информация относно метода и личен опит!

Отговор #55 -: Април 11, 2017, 12:25:06 am

Biso: Ако си попреглеждала чата в zoom по време на практиките, разбираш, че всеки чувства и вижда различно. Но има и немалко моменти, когато няколко човека виждат сходни неща. Имаше и няколко човека, които нищо не виждаха. Но това са редки случаи и с времето нещата се оправят.

Вчера за първи път почувствах по-осезаемо цялата тълпа. От толкава продължителна практика, енегията се държи доста дълго на високо ниво. И след това през ноща е трудно да се заспи. Или ако заспиш, се будиш доста по-рано.

Относно "метода", това е нещо, което е във всеки от нас - неделима част от нас, но добре забравена. Както и много други неща. И сега просто някой ти е обърнал внимание, че това съществува.

Отговор #56 -: Април 11, 2017, 03:36:57 pm

bofara: Някога имах учител, който подготвяше шампиони. Световни шампиони от олимпиадите по физика. Негови ученици впоследствие работят на много известни и реномирани места. Аз лично не станах такъв, защото влязох в това училище една година след другите си приятели и вече бях безвъзвратно изостанал. От този човек научих много интересни неща, едно от които е, че с тренировки, практика, тренировки, практика и пак и пак, повторение и пак се постигат невероятни висоти. Той повтаряше толкова много пъти едни и същи неща през определено време.
Добре е тези научени практики да се повтарят и пак и пак /ако сте видяли полза от тях, де/.
---
Моя личен опит с тези работи е малко по-специфичен, ако мога така да се изразя. Мога да кажа, че съм доволен от тези неща, а така също и, че смятам /когато имам възможност/ да присъствам и на следващите пъти /ако има/ на общите безплатни семинарски теми.
---
Мога да кажа още, че съм изключително доволен от качеството на ЛС на българите, които "видях". Което обаче е и един вид "капан", лесно можеш да се отпуснеш и просто така пак да се върнеш в привичния си ритъм. Ето, някои са усетили прилива на енергия и т.н., повярвайте ми, ако не се занимавате редовно или периодично - след известно време практически ще забравите /или ще си спомняте някакви откъслечни моменти от рода на: "Абе какво беше там това...уф...абе както и да е..."/ за тези практики.

Отговор #60 -: Април 16, 2017, 10:24:57 pm

bofara: На мен би ми било интересно да се науча да се настройвам значително по-лесно и бързо /като тренировка един вид/ на вход в ЛС само по глас, или по снимка и глас или по електронна поща и глас, или по електронна поща и написан текст на формулата на влизането с времево ограничение /примерно в близките 10 минути имате разрешение за влизане - имам предвид текстовото съобщение/. Но това, евентуално може да се реализира /ако въобще/ безопасно и полезно, хм, може би след поне още един реален опит на много гости в ЛС.
Затова го оставям само като идея.

Отговор #61 -: Април 18, 2017, 03:33:44 pm

emo_G: Любопитно ми е колко човека от България са участвали на безплатният семинар. За 4-5 знам със сигурност, но ми се струва, че доста повече се интересуват от темата...

Като опит от двата уикенда практика на посещения на ЛМ - Втората седмица за мен беше много по-богата на впечатления, въпреки по-малкият брой участници. Имах много по-ясни усещания и визуализации при пребиваването нагости в ЛМ. Даже на моменти се усещаше "навалицата" преди преминаването през вратата.

Отговор #62 -: Април 18, 2017, 04:28:29 pm

Rosi: И при мен така беше в неделя

Отговор #64 -: Април 18, 2017, 08:17:28 pm

bofara: Да Ви поздравя всички за отличното представяне.

Ето какво дават грамотната предварителна подготовка, реалните тренировки и постоянните занимания /и не без самочувствие бих добавил - и своевременното разяснение на някои неясности/.

Както забелязвате си струва човек да присъства през всичките дни, а не само в деня, в който ще се влиза в неговия ЛС. Никогда не знаеш кой на какво "ще те научи" в своя ЛС. Възможно на допълнително усилване на способността за визуализация. Или на други полезни неща.

Успехи за в бъдеще.

Отговор #66 -: Април 21, 2017, 12:32:51 am

emo_G: Аз бих предложил да си организираме събиране в zoom/skype да попрактикуваме. Естествено, ако има желаещи...

Отговор #67 -: Април 21, 2017, 06:48:17 am

bofara: Това е желателно много добре да се обмисли предварително, защото има много "подводни камъни", а и съвсем обикновени пречки.
Като пример - един от "капаните" /Бисо може вероятно да ти потвърди, че Михаил това го е споделял в една от закритите срещи-практики/ е човек да "се пристрасти" към тези общи /забележете!/ влизания, един вид да се получи нещо като "зависимост" /силно образно казано/. Т.е. за този хипотететичен някой, е много по-лесно и приятно да кара на груповата (!) практика, вместо да се занимава преобладаващо сам. Ето, примерно немалко хора усещат "навалицата" както в коридора, така и в своя ЛС. Ама ако е само един или двама-трима - ще могат ли да ги усетят? За това се иска по-тънка настройка /упражненията по сенсорика/. Аз искам /и затова се занимавам тук/ тези, които се интересуват от "тези работи" да станат самостоятелни /да си го кажем направо - магове/, а не да чакат от този или онзи практики и съвети по този или онзи въпрос или пък енергийна помощ.

Аз лично съм "за", но моето предложение е да минем /който има възможност/ още веднъж безплатния семинар по ЛС през юни месец и тогава.

p.s. доколкото чух от няколко души на миналия наскоро безплатен семинар по ЛС - много от тях не знаят /нямат си понятие/ какво въобще да правят в личния си свят. Много е лесно да се каже от някой друг - ами прави това и това, и ще получиш съответно това и това. Той затова е и личен, свързан неотменно с Вашия личен генетичен код, както навярно сте прочели, чули или др., за да си правите там каквото Ви харесва. И, именно, занимавайки се /с визуализация, а не с въображение/ лека-полека там с това, каквото Ви харесва един вид го развивате този ЛС, а оттам и самите себе си.

Мога да препоръчам, примерно като общ съвет - да се позанимавате /тези, които се интересуват/ с ПК-лайт, с Пандора-Блек-Лайт /между другото всички забравиха за цифровата Пандора, тази, която се генерира от компютъра и се въвежда рожденната дата, и е валидна 1 седмица, ама по мои наблюдения тя никак не е за пренебрегване, особено заедно с Пандора-Блек-Лайт. Т.е. тренировки с ПК-лайт и буфера, създаване на неща и всичко каквото Ви харесва и от което се интересувате и Ви вълнува в Вашия ЛС и ...

И още един чисто практически съвет - като влизате в личния си свят - ясно Ви е надявам се, че там /засега/ изпращате част от себе си - някои от тънките си тела, които се очистват и зареждат там, именно в Вашия личен свят. После, като се настроите на "тук и сега", те /тези тънки тела/ се настройват отново там, където обикновено си стоят, така да се каже образно. За да се получи по-ефективно взаимодействие именно "тук и сега" между тези тънки тела и физическото Ви тяло - елементарно масажиране, примерно с пръстенче суджок /струват 1-2 лева/ би било само от полза за разпределянето на енергията и информацията от тънките тела към физическото и обратно.

Отговор #68 -: Април 21, 2017, 09:46:09 am

Rosi: Подкрепям идеята на Емо, най-малкото за това, че не всичко от чутото на руски ни е ясно /визирам себе си/.
Не мисля, че някой би могъл да се пристрасти, ако тези практики се правят веднъж на месец или два и едва ли този, който иска да се занимава със себе си, ще разчита само на груповата практика.
Бисо сам сподели, че всеки път при посещение на такава практика, открива по нещо ново за себе си.
Една практика или лекция, подкрепена с пример би дала по-голяма яснота по въпроса как и какво би могъл да направиш в ЛС и според мен не е готов отговор, иначе по тази логика не би трябвало да се обяснява и влизането в ЛС.

Отговор #69 -: Април 21, 2017, 10:38:03 am

Biso: Когато отидеш на курс по рисуване, учителя ти обяснява, как да държиш четката, как да си сложиш боите на палитрата ( ако така се казваше ), как да смесиш няколко бои и да получиш нов цвят и т.н. и т.н.. Това е обяснението за влизане в ЛС. Отделно на семинара се подсказа и каза ясно, че там имаш това и това и може да го използваш така и така.

След това вече от теб зависи, дали ще рисуваш натюрморти, пейзажи, портрети, дали ще използваш акрилни или маслени бои, или пък ще рисуваш само в черно-бяло и нюанси около тях - ти си Творец и сам опитваш, преценяваш и решаваш какво и как искаш да създадеш и да използваш!

Ето един жокер от мен, до който достигнах буквално тези дни на база малко мислене и личен опит: В ЛС намирате място с най-плътен поток енергия или място с най-плътна енергия. Заставате в този поток или на това място и си представяте (проговаряте), че попивате в себе си и се зареждате с тази енергия. И както индикатора на мобилния телефон за заряда на батерията, си представяте, как енергията се трупа във вас и се качва все по-нагоре. Може тази практика да не работи при вас, както работи при мен. Тогава опитвате друг подход и намирате, това, което работи за вас и създавате вашата картина с маслени бои! Няма да споделям моите усещания и резултати от тази практика, за да не ви съзадавам определени очаквания, тъй като, едва ли при всеки ще се получат точно същите резултати поради ред причини.

Както ти писах Роси, преди няколко дни, не чакай някой да те води за ръка! Започни с това! Или недей да правиш нищо, но тогава нищо няма да се промени!
Бисо вне форума   Ответить с цитированием