Показать сообщение отдельно
Старый 18.06.2017, 13:19   #7
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #84 -: Април 27, 2017, 12:40:59 am

Цитат на: vulshebnitsa в Април 26, 2017, 11:09:18 pm

Имам камера и микрофон. А по време на мероприятието кой говори и кой пише?

Biso: По време на мероприятието говори лектора. Ако някои от участниците има въпрос, може да го зададе писмено във чата.

По време на груповите практики, когато дойде твоя ред, тогава ще трябва да говориш, за да ни заведеш в твоя ЛС.

Бих искал отново да спомена, че лектора по свое усмотрение допуска даден човек до участие в семинара - преценява се дали човека е готов да работи с тази тема. Ако някой не е допуснат до семинара, не се дава обяснение, защо не е допуснат. Този отказ е само временен, до следващия семинар, когато отново може да се регистрирате за участие.

Отговор #85 -: Април 27, 2017, 12:43:01 am

Цитат на: vulshebnitsa в Април 26, 2017, 11:09:18 pm

...групов личен свят

bofara: Има личен свят. Индивидуален, ЛИЧЕН. "Групов личен" - даже не мога да си представя какво е това.
---
В началото на темата са дадени кратки, но бих казал до голяма степен изчерпващи на първо време, цитати относно личния свят.
---
Цитат на: Radostt в Април 26, 2017, 12:15:49 pm

Мога ли да попитам, освен присъствието на семинарите, има ли друг начин да се усвои техниката за влизане в ЛС?

bofara: Да, може да се научи /или да си спомни/ човек самостоятелно да влиза и без такива семинари и т.н. Както и може сам да се научи да кара кола без инструктор /с инструктор е МНОГО по-лесно и бързо/. Който иска по този начин /дадена е информация тук, книгите на Макс Фрай - "Хроники Эхо" като за начало и т.н./ - ами напред самостоятелно и успехи!
Друг начин, освен семинара, е Ваш познат, вече можещ и знаещ как и какво се прави - да Ви покаже и придружи за пръв път.
Но самата групова практика /многото гости в Вашия ЛС/ - е МНОГО по-силна и се усеща практически от всички /тактилно или визуално или по друг начин, но се усеща/. Да, когато са се записали много хора на безплатния семинар /и колкото по-късно се запише човек, принципно по-късно идва и неговия ред, аз този път съм се записал сравнително по-рано, защото предишните пъти все към края се падаше моя ред/ трябва да се мине през техните лични светове и затова даже два дни - събота и неделя - не стигат за семинара и се налага продължение най-често през следващия уикенд /или в понеделник след неделята, ако не са останали много хора/.

Отговор #86 -: Април 27, 2017, 01:32:02 am

Цитат на: vulshebnitsa в Април 26, 2017, 11:09:18 pm

Момчета, какъв е този интересен групов личен свят? Чувствам се като дете в сладкарница. И защо чак сега го виждам аз това?

emo_G: Групово си ходим на гости в личните светове. По време на семинарът всеки, който има желание, си води останалите участници (стотина човека) на посещение в своя си ЛС. Така да се каже, обикаляме сладкарниците за по кафе.

Отговор #87 -: Април 27, 2017, 12:10:59 pm

Цитат на: bofara в Април 27, 2017, 12:43:01 am

"Групов личен" - даже не мога да си представя какво е това.

Biso: Ако правилно си спомням, групов "личен" свят имат животните от всеки отделен вид - те са с едно общо съзнание. Групов "личен" свят на котките, групов "личен" свят на кучетата и т.н..

Думата колективен повече подхожда.

Отговор #88 -: Април 27, 2017, 03:26:57 pm

vulshebnitsa: Момчета, благодаря! Освен Макс Фрай други книги да препоръчате?
За групов личен свят ... ето как го виждам аз. Както Емо обясни всеки води /кани групата в своя ЛС, все едно каните гости вкъщи. Да речем, че сме на гости на Емо. Къщата е негова, масата е негова, храната и т.н. Но какво значи негова? В момента на пребиваването в дома му ние ходим по същите килими, ползваме същите мебели и ядем от същата посуда, т.е. къщата в този фиксиран момент е И НА ГОСТИТЕ. Даже има такъв израз "Чувствайте се като у дома си", който аз не смятам като проста любезност, а факт. Личен свят, в който има "гости" до момента на пребиваването им, според мен не може да се нарече личен.
Моля, обяснете ми ако се разминавам и за съвсем друго иде реч или предложете нещо за четене, ако не ви се обяснява.

Отговор #89 -: Април 27, 2017, 09:32:50 pm

Цитат на: vulshebnitsa в Април 27, 2017, 03:26:57 pm

В момента на пребиваването в дома му ние ходим по същите килими, ползваме същите мебели и ядем от същата посуда, т.е. къщата в този фиксиран момент е И НА ГОСТИТЕ. .......... Личен свят, в който има "гости" до момента на пребиваването им, според мен не може да се нарече личен.


Biso: Нали разбираш, колко е ефимерна къщата, в която живееш в момента на фона на вечността?!? Дори и в рамките на този ти живот, къщата също е незначителна част - по ред причини можеш да я загубиш във всеки един момент и когато един ден си отидеш, не можеш да я вземеш със себе си. И в този смисъл, дали можеш да наречен гостите съсобственици на нещо, което ти не притежаваш е въпрос на лична преценка.



ЛС е вътрешно пространство, което няма нищо общо и не зависи от света тук, винаги е било и винаги ще бъде част от теб, докато ти съществуваш като същност, дух. Според мен, ако нещо може да бъде определено като лично и неотменно твое, без никакви условности и времеви рамки, то това е ЛС. Отделно ти имаш абсолютна власт в това пространство.

Надявам се, сега да ти е по-разбираемо!

Отговор #93 -: Април 28, 2017, 02:20:03 pm

Цитат на: Rosi в Април 28, 2017, 12:19:10 pm

Тези практики с влизането в личния свят на някого /с покана естествено/ според мен се прави, ....


Biso: Гостуването позволява качествено и на порядък да се увеличи плътността и развитието на твоя ЛС. ЛС много силно се пресича с твоя характера, с твоята индивидуалност. Всеки, които посещава твоя ЛС, вижда/намира това, което най-силно резонира с него в този момент, с неговата индивидуалност. Това са аспекти, които поради една или друга причина не са достъпни за теб и ти не би развила. И когато при теб влязат 100 човека и всеки намери някакъв аспект, то този аспект се събужда/възбужда и става достъпен за теб. Това те обогатява много и ускорява твоето развитие. Това е като огромен опит, получен за един кратък миг.

Горе-долу същото се отнася и за самия гост - влизайки в твоя ЛС, той получава различни усещания и впечатления, резонанс с един или друг аспект и така разширява своя опит.

p.s. Гост във вашия ЛС не може да ви навреди или да направи нещо без ваше разрешение. Но въпреки това оставя един вид слаба следа от своята личност и ментално състояние. В тази връзка е препоръчително да се канят на гости само адекватни хора. Това е и първата задача на лектора на семинарите - да гарантира, че всеки участник е готов да работи с тази тема и не страда от психични разстройства или отклонения.

Отговор #95 -: Юни 02, 2017, 02:18:04 pm

Biso: "Въпреки, че не виждам много добре в ЛС, аз напълно и безрезервно приемам себе си!" ( работа с техника за емоционална свобода ТЕС )

Дааа! - многозначително каза той, виждайки какъв е резултата.

Отговор #96 -: Юни 02, 2017, 11:39:52 pm

bofara: Хехе, тази техника става много "по-могъща", бидейки изпълнявана в буфера.

Отговор #100 -: Юни 10, 2017, 12:26:53 pm

bofara: Значи всичко е нормално. След допълнителната регистрация се получава Webinar ID или директен линк.

Радвам се, че този път водещия ще е Михаил - това е много полезно, в личния ти свят да влезе Михаил или ти да влезеш в неговия /това беше едно от моите несбъднати досега желания - някои българи да могат да имат опит с личния свят на Михаил, а така също и той да влезе в техните ЛС/.

Ами, надявам се да се видим нормално вече там.

Всичко добро.

Отговор #108 -: Юни 14, 2017, 01:55:12 am

bofara: Един приятел, който присъстваше на семинара ми сподели, че му е било малко "непривично енергетически" при влизането в ЛС на Михаил, т.е. според мен, както и му казах, още няма нужния практически опит, макар че и той като мен е за трети път на безплатната част.
Понеже много пъти съм му казвал, но не е обръщал особено внимание, и си позволих да му напомня /а по този начин и като едно допълнение го пиша и тук/, че преди и след такива практики аз приемам гинко-билоба /от аптеката/ и това ми позволява да възприемам осъзнато доста по-големи блокове информация, което, съответно, за мен лично означава по-малко енергетическо натоварване, понеже върви на съзнателно ниво, т.е. директно го осмисляш и запомняш, а не после да си мислиш, че си го запомнил или пък да се заблуждаваш, че си /което ми се е случвало, а в други случаи някои хора просто заспиват, понеже "не им стига ресурса" да възприемат на осъзнато ниво/.
---
Едва ли е нужно да споменавам за препарата Семакс /руски препарат, различаващ се напълно по състав и свойства от препарата, продаващ се в България под същото име/, който Андрей Патрушев препоръчва за... Не виждам особен смисъл да търся във форума Майндмашин неговите постове по темата, по-добре да дам описание.
---
С гинко много силно "се дърпа напред", а със семакс засега не съм пробвал, трябва да се видят как са вариантите да се поръча от Русия или Украйна /доколкото бях срещал май че и в Украйна се продава/.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием