Показать сообщение отдельно
Старый 17.06.2017, 00:32   #2
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,360
По умолчанию Re: БЖ Геном-Реаниматор

За улеснение изготвянето на Геном-Реаниматор:



Започва се със спиралата в ляво.

Или тук.


Допълнение описание Геном-Реаниматор

Самостоятелно изготвен Геном-Реаниматор работи по-твърдо в сравнение с платената версия и може да предизвика претоварване. Препоръката е да не се използва непрекъснато.

Поне първоначално може да се носи само по време на работа, да се слага само през ноща под възглавницата или каквато друга схема на дозирано използване ви е удобна.

Едно предупреждение за всеки случай:

Дадените по-горе цифри за самостоятелно изготвяне на Геном-Реаниматор се използват само по оказания начин - цифрите стоят пред вас, както са дадени и вие се движите по спиралата и последователно "взимате" една цифра от едната спирала и една цифра от другата спирала. Под цифра се разбира от запетая до запетая.

Недопустимо е предварително да си извадите цифрите от двете матрици и да си ги подредите в един дълъг ред и след това само да ги препишете върху предмета! Ако работите по този начин, ще получите някакво изделие (или няма да получите нищо), но то няма да бъде Геном-Реаниматор!

Rosi: И всички тези числа се нанасят едно въпрху друго върху предмета?

Biso: Да. Но става сравнително бързо. На мен ми отне около 25 минути. По средата на процеса вече имах мокро петно от мастилото, но това не пречи и продължаваш да изписваш цифрите.

Може и ментално, но с ръка и примерно игла за плетене - не е задължително да остават следи от написаното.

Biso: Още един вариант на числата с очертани спирали:



Или тук.

p.s. Първите спирали, които съм дал по-назад, при принтиране числата стават малко неясни.

Biso: Първи впечатления:

След едно денонощие ползване на Геном-Реаниматор, на вторие ден привечер тръгна процес на очистване. Припомням, че в процеса на изготвяне бях допуснал няколко грешки. Припомням за дозираното използване с цел избягване на претоварване и евентуално неприятен процес на очистване.

Вчера отново повторих процеса по изготвяне. С нужното внимание и старание, след около един час работа, процеса приключи без нито една грешка. Оставих предмета да поседи 12 часа преди да го използвам. Не можах да уловя същественна разлика в работата на първия и втория Геном. Но ми се струва, че втория работи малко по-меко, може би защото е изготвен без грешка. При поставяне върху главата, след около 5 минути почувствах претоварване и леко главоболие. Тези ми усещания ме карат да смята, че се е получило силно изделие. Както писах и по-рано, аз използвах едно парче абанос с размери 5,5х4,5х1,2 см.. Самия абанос със своите качества допринася за получаването на по-силно изделие. При равни други условия и в сравнение с други видове дървесина, черното дърво (абанос, гренадил) дава с 30% по-силно изделие. Иска ми се да опитам със змийско дърво, но то е в пъти по-скъпо в сравнение с абаноса. Но може конкретно за Геном-Реаниматор, змийското дърво да не работи по-силно в сравнение с абаноса.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием