QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 19.05.2018, 20:34   #11
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Пандора-блек

« Отговор #40 -: Декември 06, 2017, 06:12:41 pm »

Emo_G: Предлагам към програмата да се включат и гумите на автомобила като важна част от поведението и сигурността. Нещо от типа на "с минимално съпротивление на търкаляне и оптимално сцепление в зависимост от пътните условия".
Програмата може да се промени според вида транспорт, който се ползва.

И като стана въпрос за пътна безопасност... Наскоро имах интересна случка. На две колела обаче. Карам си аз... И изведнъж ми изниква идеята, че модул "Большая сфера воды"(голяма сфера вода) би могъл някакси да ми намали въздушното съпротивление. Активирах модула. Около минута след това задното ми колело се подхлъзна на мокрите от дъжда листа и паднах. За щастие нито аз, нито велосипедът пострада сериозно, въпреки не малката скорост, с която се движех.

« Отговор #41 -: Декември 06, 2017, 11:20:54 pm »

Цитат на: Radostt в Декември 06, 2017, 10:04:11 am

Имам няколко въпроса. Аз имам две Пандори - едната почти винаги е с мен, задала съм две постоянни програми и я използвам за "ежедневни нужди" така да се каже; другата има една по-обща програма за защита и тя не е постоянно в мен. От поста ти се разбира, че за всеки по-голям "обект" върху който искаме да влияем трябва да си има собствена Пандора.


Biso: Надявам се, че ментално си указала, коя Пандора с коя програма работи? Ако не си го направила, ти имаш една обща Пандора-блек, която работи по всички активни програми.

Цитат на: Radostt в Декември 06, 2017, 10:04:11 am

И отделно как стои въпроса със другите хора, които се засягат от действието на артефакта, защото не живеем в изолиран свят? Хайде за собствените деца може би приемам, че като родител който се грижи за тях мога решавам вместо тях, но по отношение на другите от обкръжението - семейство, приятели колеги?


Biso: По принцип и без артефакти, тези хора се влияят от теб и ти от тях. Когато ти започваш да се променяш, да се повишава енергетиката ти (личната ти сила), ти вече искаш или не, влияеш на всички около теб. Най-силно на хората по кръвна линия и на тези, с които си добре сънастроена (приятел, приятелка, съпруг, съпруга).

Съвсем отделен въпрос е всички ние от какво се влияем, как да разпознаем това влияние и да го изключим или поне да го минимизираме (в темата за Конструктор Връзки са засегнати някои аспекти в тази връзка. в темата за Генератор за изображения също). Въпроса е, кой има повече лична сила и успява да наложи волята си или поне да дърпа чергата повече към себе си.

Дори и при пасивно използване на артефакти (БЖ, Пандора, Активатор и т.н.), ти увеличаваш способостта си да влияеш, даже и да не го правиш съзнателно. Отивайки на подсъзнателно ниво, дори и без артефакти, вървят процеси на влияние и управление на едни или други процеси. Това са способности, които сме наследили от минали прераждания и сега те са напълно изключени, по-слабо или по-силно проявени в един или друг човек.

На въпроса "Може ли да помагаме?", Михаил отговаря "Винаги трябва да помагаме". Махатма Ганди, човека, които е извоювал с мирни средства независимостта на Индия от Велокобритания казва: "Ние сме длъжни да помагаме. Независимо дали някога ще разберем дали нашата помощ е оказала влияние. Ние сме длъжни да помагаме".

Ти казваш за твоите деца, че можеш да решаваш вместо тях. Въпроса е, какво точно решаваш/избираш и как точно помагаш? В процеса на помагане самото дете трябва да получава опит и да научава нови неща. Оказвайки помощ чрез артефактите, трябва винаги да използваме мерките за безопасност - хармонично и благополучно в краткосрочна и дългосрочна перспектива. Същото се отнася и за помощ за колеги, роднини и т.н. - всеки срешнат човек.

Всеки от нас ежедневно помага на другите дори само с пожеланието добър ден, приятен ден, бъди здрав и други. Разликата е, че аз и ти ще го пожелаем с доста по-голяма сила в сравнение със съседа ми, които е алкохолик. Защо това е така мисля, че вече е ясно. Или възрастен човек е паднал в безсъзнание на улицата и ти го подминаваш, защото видители той не бил поискал на глас и в пълно съзнание да му помогнеш. Тук опираме до човешко отношение, даже до елементарна човещина и грижа за ближния - грижа дори и само чрез добра дума и пожелание (било на глас или ментално).

Забравете за правилото, че "непоискано добро не е добро" и че носело лоша карма. Целта на всичко това е да сме разделени, да си гледаме само собствената черга и съответно някой друг да решава вместо нас.

Една от целите на проекта БЖ е не само всеки сам да се развива и да възстановява вродените си способности, но и да се поеме отговорност и за околното пространство и население. Тук вече, кой както го разбира и колкото му стигат силите и желанието. Но е приятно, когато чувстваш отклика защото си направил нещо безкористно и "света е станал с една идея по-добър".

Цитат на: Radostt в Декември 06, 2017, 10:04:11 am

И още - като станат много Пандори как успявате да следите програмите и задачите на всяка от тях, съответно да ги подновявате и актуализирате. Не става ли прекалено объркан :scratchо? Аз имам "интерфейс" и за двете, но все пак управлението на повече ми се струва трудно.


Biso: Жив пример, как аз съм си организирал този неща - имам една платена Пандора-блек и още 8 или 9 самоделни. Имам едно място (тетрадка), което съм назначил за интерфейс за работа и програмиране на Пандора-блек. В тази тетрадка съм записал всичките си програми, коя е активна, коя е неактивна, корекции във всяка една програма, евентуално дати за активиране и деактивиране, какво и как се е случило. Всичките тези самоделни пандори заедно с платената работят като едно цяло, една обща мощна Пандора-блек.

Отделно за две самоделни Пандора-блек съм указал ментално, че те изпълняват единственно и само програма Авто и съм ги оставил в колата. Техния ресурс е посветен само за подсигуряване и изпълнение на тази програма. В случая съм отделил две пандори за тази конкретна задача, защото е нужно създаването и поддържането на аномална зона - когато искаме да създадем аномална зона с конкретни качества, трябва да оставим поне една Пандора на конкретното място. Понеже колата е с по-голям обем съм оставил две. По този начин мога да разпределя 10 пандори за различни задачи или колкото там ми е нужно - с или без аномална зона.

Не виждам проблем в подновяването и актуализирането. Може би е въпрос на навик, човек да работи с много задачи едновременно и да следи за много и разлини процеси. Зададена една програма, тя се изпълнява до второ нареждане. Няма нужда от подновяване. Ако обстоятелствата се променят и дадена програма има нужда от промяна, тогава внасяш нужните корекции.

« Отговор #43 -: Декември 07, 2017, 03:10:54 pm »

Цитат на: Radostt в Декември 07, 2017, 09:35:09 am

По-скоро това имах предвид - имаме ли въобще право да налагаме волята си, някак си да си "мерим" силите не ми се струва правилно.

А за непоисканото добро и помощта си напълно прав, не мисля, че тук има някакво противоречие и неразбирателство. Може би аз не се изразих правилно.


Biso: Всеки от нас има в представите си, в разбиранията си определена картина за света около нас, за това как трябва да се случват едни или други процеси, какви трябва да бъдат взаимоотношенията между хората, какви да бъдат отношенията и процесите в офиса и т.н..

Ние проектираме, транслираме тази наша картина в околното пространство (изделието Активатор и Стабилизатор са създадени точно за това - да усилят значително проектирането на нашата картина върху околното пространство. да усилят нашето влияние). Това е напълно естествен процес и той независи от твоето желание или не. Хората с голяма лична сила (силна воля, силни ментални способности, макар и неосъзнати) успяват да наложат в по-малка или по-голяма степен своята картина/воля на останалите. Даже когато ти се намираш в твоите си процеси и не обръщаш никакво внимание на околното пространство, ти пак влияеш поради факта, че ти се намираш там. Има техници, които държейки в съзнанието си картина, че техниката работи изправно, всичко работи без проблеми. В момента в който техника напусне и насочи своето внимание в друга посока, всичко започва да се разпада.

Поне двама души от кръга на БЖ са ми разказвали, че се е случвало само да погледнат някаква ситуация или някакъв проблем на даден човек, без да дават оценка за добро или лошо, просто приемат ситуацията за сведение и не предприемат нищо на озсъзнато ниво. След това сработват подсъзнателни механизми и ситуацията или проблема се разрешава. Аз също съм имал подобен случай с много близък роднина, но тогава аз оценявах ситуацията като много лоша и исках да намеря начин да помогна. В конкретния случай това мое желание беше достатъчно и неосъзнато се прояви опит от миналото и успях да разреша въпроса.

Налагане на нашата воля трябва да зависи от това, в какви процеси сме въвлечени или участваме. Колко хора и по какъв начин засягат или ще засегнат тези процеси. Потенциално какви тежки последствия могат да възникнат ако не се предприеме нищо. Или там където всичко е ОК, да подпомогнем нещата да продължат да се развиват в правилната посока за общото благо. Когато не сме сигурни, че правилно оценяваме една или друга ситуация или процес, тогава просто поставяме цел въпроса да се разреши по най-хармончиния и благополучен начин за Иван/семейството/колегите/колектива/фирмата/населението в краткосрочна и дългосрочна преспектива.

Не еднократно сме споменавали израза "отношение на добър стопанин". Ние трябва да се отнасяме към всичко от позицията на добър стопани и не трябва да гледаме само в своя си двор. За да не се запали твоята плевня, не трябва да се запалва и плевнята на съседа. За да не се запали плевнята на съседа, не трябва да се запалва плевнята на неговия съсед. С две думи, трябва да се погрижим в целия квартал да не възникват пожари.

Относно "непоисканото добро" съм дискутирал този въпрос и с други хора и прецених, че момента е подходящ да изложа вижданията си и те да са достъпни за всеки, който би желал да вникне в смисъла и това да промени отношението и поведението му.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.05.2018, 20:43   #12
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Пандора-блек

« Отговор #44 -: Декември 09, 2017, 05:51:20 pm »

Цитат на: emo_G в Декември 06, 2017, 06:12:41 pm

Предлагам към програмата да се включат и гумите на автомобила като важна част от поведението и сигурността. Нещо от типа на "с минимално съпротивление на търкаляне и оптимално сцепление в зависимост от пътните условия".
Програмата може да се промени според вида транспорт, който се ползва.


Biso: Сцеплението на гумите в различни условия зависи от качествата на материалите (повече или по-малко каучук и количество добавени сажди и др.) и от шарката на протектора. Ако поставим задача на Пандора да променя в реално време качествата на материала на гумата, това е възможно в някакви граници, но ще отнема време поради големия обем материал, който трябва да бъде променен. Една такава промяна може да отнема 15-20 минути. През това време автомобила може многократно да премине през различни пътни условия: суха/мокра/студена/топла пътна настилка, заледен/кален или с паднали листа пътен участък. Пандора няма да може да се справи с тази задача и най-вероятно ще игнорира тази част от програмата.

Според мен е много по-важна адекватната оценка на шофьора за пътните условия и това ще гарантира безопасното пътуване.

Разбира се, който желае може да добави в програмата и задание за гумите.

« Отговор #45 -: Януари 01, 2018, 02:32:57 am »

Цитат на: Biso в Май 25, 2017, 09:51:22 pm


"Пандора-блек да постави защита срещу всякакви опити за въздействие върху мен."


Магьосница; Може ли да се зададе програма освен за защита, и за премахване на такива въздействия?

И ако имам повече Пандори, как ги различавам коя за какво е, мисля, че не е подходящо да ги номерирам, тъй като това е допълнително число върху нея, може би да ги правя в различни цветове и да задавам - на Синята Пандора програма 01, на Червената - програма 02...?

« Отговор #46 -: Януари 01, 2018, 09:39:03 pm »

Цитат на: Магьосница в Януари 01, 2018, 02:32:57 am

Може ли да се зададе програма освен за защита, и за премахване на такива въздействия?


Biso: Според мен не може да се зададе програма за премахване на такива въздействия. Няма критерии по който Пандора да определи дали едно въздействие върху теб, извършено преди няколко месеца или в предишно прераждане е вредно или не. Още повече, че не малка част от тези въздействия може да са били направени с твое съгласие. В този случай Пандора приема завареното положение.

Такива въздействия се премахват след внимателен преглед на всеки един случай и евентуално след разговор с извършилия това въздейтвие. Някои от тези моменти са засегнати в темата за Информирано потапяне.

Има смисъл да се зададе програма на Пандора, която да те пази от въздействия, които могат да възникнат в бъдеще и които Пандора ще оцени като вредни на база своите базови програми и алгоритми. Но тук момента е много интересен, защото може да възникне ситуация, в която ти да разрешиш/да допуснеш дадено въздействие, просто защото не разбираш какво се случва.

p.s. Възможно е дадено негативно въздействие да бъде премахнато на автопилот поради съвкупност от фактори (Пандора, И2, техники и практики за набиране на енергия и др.)

« Отговор #47 -: Януари 01, 2018, 10:58:22 pm »

Biso: Предлагам малко по-разшитен и по-правилно формулиран вариант на програма за защита:

Пандора-блек поставя защита срещу всякакви опити за въздействие върху мен, когато отсъства осъзнато съгласие от моя страна, включително и през пространството на съня. Действие на тази програма постоянно. Отделен ресурс по усмотрение на Пандора-блек.

Тази програма няма да обезпечи защита когато: ....... възникне ситуация, в която ти да разрешиш/да допуснеш дадено въздействие, просто защото не разбираш какво се случва. Възможно е подобно развитие на нещата и през пространството на съна.

А как Пандора-блек ще знае, че точно тя е синята Пандора-блек? До сега не съм срещал еднозначна информация, че Пандора-блек разпознава цветове. Разбира се, това е нещо с което може да се експериментира и ще си покаже.

Написваш на лист хартия конкретната програма, взимаш една Пандора-блек и ментално указваш, че този лист е интерфейс за работа с тази конкретна Пандора-блек и тази Пандора-блек работи само и единствено за изпълнение на тази програма. И слагаш на страна листа с тази конкретна Пандора-блек.

« Отговор #48 -: Януари 02, 2018, 02:17:04 pm »

bofara: С Перо ангела ги махайте.

« Отговор #49 -: Януари 03, 2018, 08:46:04 pm »

Цитат на: Biso в Януари 01, 2018, 10:58:22 pm

До сега не съм срещал еднозначна информация, че Пандора-блек разпознава цветове.


Магьосница: Ааа, нищо не се знае
Благодаря ти за отговорите!

Цитат на: bofara в Януари 02, 2018, 02:17:04 pm

С Перо ангела ги махайте.


Магьосница; Благодаря за отговора!

Правих Пандора за друг човек, зададох програма, дадох му Пандората да си я носи. На другия ден така ми се спеше, че не знаех къде се намирам, целия ден, ходех като пияна и се бутах във вратите, краката ми се преплитаха. Вечерта сънувах много и все странни неща. Имам чувството, че още не съм дошла на себе си. Може ли да е от Пандората или просто си полудявам?

« Отговор #50 -: Януари 03, 2018, 10:30:56 pm »

Цитат на: Магьосница в Януари 03, 2018, 08:46:04 pm

Правих Пандора за друг човек, зададох програма, дадох му Пандората да си я носи. На другия ден така ми се спеше, че не знаех къде се намирам, целия ден, ходех като пияна и се бутах във вратите, краката ми се преплитаха. Вечерта сънувах много и все странни неща. Имам чувството, че още не съм дошла на себе си. Може ли да е от Пандората или просто си полудявам?


Biso: Според мен, можеш да задаваш програми на Пандора докато тя е при теб и ти си й оператора. Когато я дадеш на друг човек, вече той става оператор за конкретната Пандора и само той може да и задава програми и да работи с нея. Ако той не задава никакви програми, тогава Пандора ще работи по базовите си програми.

Ако ти му кажеш какви програми си копирала на конкретната Пандора, тогава той може да си ги активира и съответно да се ползва от тях.

Аз мисля, че така стоят нещата в конкретния случай. Ако бъркам, някой да ме поправи.

Не виждам връзка с предаването на Пандора на друг човек и твоето тежко състояние на следващия ден. Помисли, какво друго си правила, в какви процеси си участвала или участваш в последно време, някакви конфликти и т.н.. Дали си изпълнявала някакви практики последните дни или си работила с изделията от БЖ или Пандора за решаване на някакви въпроси или ситуации.

Почти невероятно ми се струва, тежкото ти състояние да е предизвикано от трето лице имащо отношение към човека, на който си дала Пандора. Помисли, този човек в какви процеси участва или някакви конфликти, семейни, роднински и други.

Защо реши да му дадеш Пандора на този човек? Има ли конкретна причина или просто за пасивно ползване? И каква програма си задала на Пандора преди да я дадеш на човека?

p.s. Състоянието което си описала ми прилича на силен приток на енергия. И аз бях така след работата с Волни ветрове, която съм описал в съответната тема. Може и след почистване да се получи силен приток на енергия. Нужно е малко време това състояние да се уравновеси.

p.p.s. Възможно е изделията от БЖ да работят малко по-силно последните дни и това да дава допълнително натоварване. При по-чувствителните хора това натоварване ще се усеща по-силно.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.05.2018, 20:49   #13
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Пандора-блек

« Отговор #51 -: Януари 04, 2018, 02:28:54 pm »

Цитат на: Biso в Ноември 18, 2017, 11:06:25 pm

2. Пандора-блек да подхрани с енергия вероятността аз да съм/да бъда/да успея/да постигна ......... на всичките 300% ( доволен, щастлив, вълшебен, богат, успешен, късметлия и т.н.) (или без 300% - по ваше усмотрение)

За пореден път: Внимавайте какво си пожелавате!


Цитат на: Магьосница в Януари 01, 2018, 02:32:57 am

Може ли да се зададе програма освен за защита, и за премахване на такива въздействия?


Ллерон:

Пандора-блек работи много лесно с вероятностите. Лекотата и бързината с която се извършва работата впечатлява. Но е нужно в момента на подхранване с енергия да се следи енергията да не бъде прекалено много, защото това може да окаже негативно въздействие върху желаната вероятност и тя да не се реализира. В сравнение с модулите за БЖ, Пандора-блек работи много по-твърдо и по-ефективно, като реактивен двигател. Много интересно е да се работи с нея в информирани потапяния, когато е нужно да се премахват различни странни структури. И когато вътре се обострят някакви психически блокове, а аз ги усещам като някакъв дискомфорт от вътре, и усещането е физическо, те много лесно се премахват с Пандора-блек, омотавам ги и ги изгарям, след което се променя отношението към някакво събитие или се преразглежда предишен опит и той повече не те травмира. Но се случва и някои неща да не можеш така лесно да премахнеш, понеже те са силно преплетени. А извън сеанс информирано потапяне ще бъде ли ефективно временно да се замръзяват или трябва веднага да се изгарят и да се почистват?

Михаил:

1: Относно да не се разлизира желаната вероятност, това по-скоро се отнася до оказаното въздействие и желаното да се реализира праволинейно и прекалено бързо да получим резултат. Т.е. прекалено силен натиск върху даден тренд примерно. Прост битов пример: с каменарски чук се опитваме да забием малък пирон в тухла с един удар. Най-вероятно от силния натист пирона ще се изкриви и ще стане негоден за употреба. А ако опитаме с няколко и по-леки, добре премерени удара - целта ще бъде постигната.
2: Извън сесия на информирано потапяне не винаги може ясно да разберем, какво е чуждо и какво не е, и какво изобщо какво е. Но като цяло може да се работи и така. Друг вариант - това е въплатено в Конструктор Връзки и неговите алгоритми, които са описани подробно - чуждите_структури_имат_вън ен_канал за включване/управление.

Ллерон:

Външните_канали може ли да се премахнат с Конструктор Връзки?

Михаил:

Почистване с Конструктор Връзки започва с премахване на всички_връзки/канали. Това отлично е описано в алгоритъма. И няма какво да се измисля по въпроса. А след това се прави_създаване_на_нужните_ ни_връзки. Но вече подлежащи на регулиране. Би трябвало това да е очевидно......


« Отговор #53 -: Януари 09, 2018, 12:59:22 am »

Цитат на: eliat в Януари 08, 2018, 11:15:54 pm

Бисо,при програма "авто"_ автомобила се води на мое име,но се управлявя от мъж ми/ходи на работа всеки ден/.Той има друг автомобил на негово име,но него го кара дъщеря ми.Аз се движа с градския транспорт,защото нямам шофьорска книжка.При такава ситуация как правилно да формулирам програма за Пандора блек,от мое име или от името на мъж ми?


Biso: Няма значение на чие име се води автомобила. Първо "да оставите поне една Пандора-блек в автомобила и да й зададете Пандора-блек да създаде КО с обема на явтомобила. Това ще отнеме някакво време - мисля, че една седмица, десет дена ще е достатъчно." След това активираш програма авто за конкретната Пандора.

Разбира се, би било хубаво човека, който ще управлява автомобила да знае за Пандора и да не я пипа.

Между другото за имам вече някакви впечатления от работата на тази програма. Няколко часа, може би 4-5 часа след активирането на програмата, автомобила усезаемо започна да върви по-пъргаво. Реално нищо друго не съм правил, което би могло да даде подобен резултат. Аз обикновенно зареждам резервоара догоре и в този ден не съм зареждал гориво. От резервоар бях изразходвал около 1/4 и колата беше паркирана. Тръгвайки, буквално първите 100 метра се усети, че колата върви по-пъргаво и аз даже се изненадах. Когато караш известно време един автомобил, ти свикваш с него, как се движи, как ускорява и една промяна се усеща веднага. Но няма гаранция, че по-пъргавото ускорение ще се прояви при всички или, че ще бъде достатъчно усезаемо.

Второто нещо е, че сд-плеъра започна да работи. Имаше проблем с него и не изваждаше до край диска - диска излизаше на 1-2 сантимерта и след това трябваше да го дърпам на ръка. Аз бях решил, че при първа възможност ще сменя цялото устройство с ново и не го бях пускал известно време. Преди няколко дена се оказа, че работи нормално и то с диска, които единтсвено е пускан от мен на този сд-плеър и винаги създаваше проблеми. Тук може да се каже, че някъде колата е минала през дупка и нещо се е разместило в сд-плеъра - нещата не са напълно еднозначни.

« Отговор #55 -: Януари 13, 2018, 08:30:47 pm »

Цитат на: Магьосница в Януари 03, 2018, 08:46:04 pm

Правих Пандора за друг човек, зададох програма, дадох му Пандората да си я носи.

bofara: И каква по-точно програма?
Надявам се, осъзнаваш, че като си я направила ти - ти си главния оператор, т.е. може и да си му дала да носи пандората, но само ти можеш да промениш или махнеш програмата, т.е. с твои ресурси. А човекът си е просто, де факто, консуматор на "последствията от тази програма".
Ако програмата е била, меко казано, нехармонична... Напълно е възможно да си получила това психоинформационно /да го наречем така/ натоварване. Или както със Спецчистката - ако е имало необходимост от голямо количество ресурс за стартирането и реализацията на програмата - това от оператора, до голяма степен, зависи.

« Отговор #56 -: Януари 13, 2018, 09:08:02 pm »

Магьосница: О, да, давам си сметка, че не мога така просто да решавам вместо другите хора и не е редно това, човекът стоеше до мен когато я правих, написах програма, прочете я, одобри я, дадох му двете квадратчета и си я активира лично. В никакъв случай не е било опит за въздействие. Благодаря ти за отговора!

Последний раз редактировалось Бисо; 29.12.2021 в 22:18.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 16:28. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot