QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 19.06.2017, 14:36   #1
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Книги, полезна литература, филми и сериали

Януари 31, 2017, 10:19:49 pm

Biso: В руския форум се препоръчва да се обърне внимание на книгите от поредицата "Хрониките на Амбър" на Роджър Зелазни. Прочита им би помогнал за "разширението на кръгозорите и съзнанието" и подобрено разбиране на изделията от поредицата Гривна на живота. Поредицата започва с "Петокнижието на Корвин" , което съдържа книгите: 1 "Деветте принца на Амбър"; 2 "Оръжията на Авалон"; 3 "Знакът на еднорога"; 4 "Ръката на Оберон"; 5 "Царството на хаоса".

На български книжките може да си набавите от тук.

Повече инфо по въпроса може да намерите в съответния раздел на руския сайт.

Отговор #1 -: Февруари 01, 2017, 09:12:10 pm

Biso: Тези дни се зачетох в една книга, която ми препоръчаха преди време.

Когато чета някоя книга, обикновенно си подчертавам важните места и това ми позволява в следващ момент набързо да си ги припомня! За моя голяма изненада се оказа, че във тази книга трябва да подчертая почти всичко!

Горещо препоръчвам книгата на всеки, който желае да разбере как реагираме на случващото се в нас, с нас и около нас! И как всичко това управлява живота ни!

"Не можете да се сражавате с егото и да победите, точно както не можете да се сражавате с тъмнината и да победите. Всичко, което ви е нужно, е светлината на съзнанието. Вие сте тази светлина."

Екхарт Толе - Нова Земя. Пробуждане за целта на вашия живот

Отговор #2 -: Февруари 01, 2017, 11:35:53 pm

Biso: Книгата създава чудесна нагласа, че всичко, което можем да си представим е възможно. Има и чисто практически моменти, които могат да се използват.

Ричард Бах - Илюзии (Приключенията на един месия по неволя)

Отговор #3 -: Февруари 01, 2017, 11:48:33 pm

Артър Ленгли - Армагедон

За съвременните технологии и приложението им върху хората.

Първа част.

Втора част.

Отговор #4 -: Февруари 02, 2017, 12:00:37 am

д-р Уейн Дайър - Истинска магия

Практическо ръководство за справяне с мисловни модели, които ни ограничават в постигането на нашите цели.

"Книгата е написана с изричната цел да покаже как човек сам може да създаде в живота си онова, което досега е смятал за невъзможно. Това е много лична книга. Аз открих в собствения си живот пътя към истинската магия и се постарах да опиша много подробно важните, според мен, фактори на изпълнения с чудеса живот. Стигнах, отвъд „вярата" в чудесата, до нещо, което наричам „знание"."

Отговор #5 -: Февруари 02, 2017, 12:16:15 am

Робърт Мастърс - Невроречта преобразява вашето тяло в процес на четене

bofara препоръча тази книга преди време.

"Думи, идеи и образи могат да служат като средство за духовно заробване, но при умело използване те могат и да ви освободят, да разтворят широко вратите на всички нива на вашето същество."

Отговор #6 -: Февруари 02, 2017, 12:36:36 am

Марина и Сергей Дяченко - Vita Nostra

bofara - Освен това, съществува и понятието страх /това, което ни спира-проверява дали сме готови за развитие/.

За съжаление не намирам тази книга в превод на български език.

Отговор #7 -: Февруари 02, 2017, 12:44:56 am

Роджър Зелазни - Една нощ през самотния октомври.

Biso: Препоръчвам.

"Ние сме пазачи на няколко проклятия и работата ни е много важна. Трябва да наблюдавам Нещото в Кръга, Нещото в Гардероба и Нещото в Корабния куфар - да не говорим за Нещата в Огледалото. Когато се опитат да излязат, вдигам особено сериозна олелия. Боят се от мен."

Отговор #8 -: Февруари 02, 2017, 05:00:05 pm

Роджър Зелазни - Господарят на светлината

Biso: За Боговете, религия, воините на хората ( тяхното организиране) с тези, които са се провъзгласили за Богове. Техногенност. В края на книгата се говори, че въпреки че са заличили всичко, тук и там се появяват хора, които си спомнят и започват да изграждат отново и това променя света. И за генетиката - ако има физически материал може да се покани някой в новосъздаденото тяло.

Отговор #9 -: Февруари 02, 2017, 05:10:52 pm

Роджър Зелазни - Мост от пепел

Biso: Според Михаил, тази книга много достоверно предава реалното състояние на нещата.

Отговор #10 -: Февруари 02, 2017, 10:12:38 pm

Китай - клиника за лекуване на окологични заболявания. Метода на лечение се състои в следното - трима обучени специалисти стоят до пациента и по време на сеанса постулират: Излекуван си! ( или нещо подобно в смисъл, че пациента вече, в този момент е напълно здрав ). На екрана на ехографа се вижда в реално време, как тумора се смалява и изчезва. Интересното е, че в Китаи едновременно съществуват и съвременна медицина и традиционни методи за лечение. До колкото съм чувал, тези специалисти, показани на видеото се обучават от деца и знаят, че тяхната мисъл оказва реално мощно влияние върху реалността. Най-вероятно се хранят здравословно и ежедневно се занимават с упражнения от рода на Тай Чи.

Отговор #11 -: Февруари 02, 2017, 10:47:42 pm

Biso: Всъщност за предишния пост ми напомни тази статия. На края на статията има видео, където този лектор коментира въпросната клиника, където лекуват онкология само със силата на мисълта. ( видеото е на английски език )

И тук още един интересен материал, показващ нашите неограничени възможности.

И тук в 30:56 мин. до 32:20, има интересни моменти.

Отговор #12 -: Февруари 05, 2017, 06:22:43 am

emo_G: Препоръчвам! Особено на хора с много свободно време... Четат се на един дъх:
Цитата:
...да се обърне внимание на книгите от поредицата "Хрониките на Амбър" на Роджър Зелазни...
Друга много добра поредица е Хрониките на Ехо. Също препоръчвана от Михаил, както и всички произведения на Макс Фрай.
На мен силно впечатление ми направи Энциклопедия мифов - Том1 и Том2:
Цитата:
У меня нет больше вопросов вроде: «Куда идти?» – или, к примеру: «Что делать?» Не бывает ведь, чтобы ветер задумался, следует ли ему дуть, и если да, то в каком направлении? Он просто дует, как придется, потому что такова его природа: без дуновения нет и самого ветра. А я просто иду, наслаждаясь процессом движения, но и памятуя, что, остановившись, возможно, утрачу дивный дар быть.
Не знаю и знать не хочу, куда меня занесет через полчаса, где окажусь вечером, или завтра, или год спустя. Где-нибудь, как-нибудь, кем-нибудь буду – этого вполне достаточно.
Отговор #13 -: Февруари 05, 2017, 10:51:45 am

bofara: Информацията в тази книга /на английски е/ ми показа колко лесно могат да се случват нещата.
Свързана е с темата EFT /тук на форума има теми, обсъждащи тези методи/, но обхваща по-обширен опит и знания. Абе модерна работа - за по-малко от половин минута реални действия са нужни, а после вече то само почва да се случва /лично при мен удивително бързо, но моите желания са скромни/.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.06.2017, 16:39   #2
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

Филмът /на български/, който поне на 70% отразява моя личен контекст с проявленията в физическия свят в близко време /вкл. и името на главната мъжка роля, която играе актьора - Иван и града, откъдето е той - аз съм отраснал там, ако трябва да го кажа на руски: "просто офигеваю"/. Или, както казват, по нашему, кифльовците и кифлите във фейсбук - true story.
И, надявам се, никога няма да спра да искам да се занимавам с тези неща, в смисъл с "магията", даже и в новите си проявления на новото място.
__________________
Тебе ли не знать, что абсолютны только идеи, а проекции… проекции ложатся по-разному, как тени на стенах пещеры.

Последний раз редактировалось Иван Славов; 30.06.2017 в 17:19.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.09.2017, 15:44   #3
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

Неврографика

Неврографиката е метод за промяна на нашето отношение към проблеми и ситуации. Тази методика ни позволява да работим с вътрешните ни преживявания. В своята същност това е вид арт-терапия, универсален способ за взаимодействие преди всичко със самите себе си, с нашето психическо състояние, което определя умствените, физиологични и моторни реакции. Неврографиката може да се използва от деца и възрастни с цел да се представят в графична форма преживявания, травми, емоции, чувства и да се работи с тях потапяйки се в дълбините на нашето подсъзнание и безсъзнателно. Това се прави с цел да си помогнем и да променим себе си в желаната от нас посока. На второ място неврографиката е способ за взаимодействие с полето, с тази заобикаляща ни среда в която сме потопени - това може да бъде света като цяло или отделни негови части. С помоща на неирографиката ние сме способни да нарисуваме себе си като друг човек, с други взаимоотношения, с друга кариера, с друг бизнес, с друг път на развитие - всичко това може да бъде предствено в графична форма, в рисунка.

Необходими материали: лист хартия и цветни моливи, флумастри или пастели. В краен случай и една химикалка ще свърши работа.

Стъпки за създаване на неврографика:

1. Представяне в графична форма на това, с което искаме да работим - преди да започнем, трябва да решим, какво искаме да трансформираме. Това са нашите отношения, преживявания и чувства към конкретната ситуация или проблем. Тук сработва прост закон - ако се променим ние, съответно се променя и света около нас. Или променяйки нашето отношение към обстоятелствата, ние променяме самите обстоятелства. След това поставяме флумастера върху хартията, концентрираме се върху въпроса, по който ще работим и правим безразборни и неконтролирани драсканици. Тези безразборни драсканици представляват графичното представяне на това, върху което сме се концентрирали и искаме да трансформираме.
2. Заглаждаме (закръгляме) всички места, всички ъгли в получената композиция, където линиите се пресичат и получаваме плавни, хармонични преходи. Тук вече започва работа с нашето подсъзнание и безсъзнателно. В процеса на заглаждане може да се промени нашето емоционално и физическо състояние. Буквално може да се почувства как започват да се възбуждат различни области на мозъка ни. Всичко това показва, че процеса на трансформация е започнал. Може да се появи желание да прекратим цялата работа, но това в никакъв случай не трябва да се допуска.
3. Трябва да впишем получената композиция в околното пространство. За тази цел използваме неврографически линии, които тръгват от различни части на композицията и стигат до края на листа. Отново заглаждаме образувалите се ъгли. В този момент ние работим с колективното безсъзнателно, със съзнанието на света, което ни прадлага в помощ своите ресурси. Цялата площ на листа е света около нас, а композицията сме самите ние. Целта е да се впишем хармонично в околното пространство и да снемем напрежението и дисхармонията.
4. С цвят попълваме различни части на вече цялостната композиция - може да се използват различни техники на заштриховане, светлосенки, успоредни и пресичащи се линии, цвят върху цвят и каквото ви дойде отвътре. Може да добавим още неврографически линии тук-таме по желание - тук процеса е изцяло творчески и няма строги правила.
5. Добавяме още неврографически линии, които минават от край до край на листа. Един вид гледаме на настоящата ситуация от по-висока перспектива, по-глобално. Това е етап на синхронизация с вселената, с вечността, с нашата цялостност и безсъзнателна мъдрост.
6. В този си вид неврографиката е завършена, но ако имате желание да добавите още нещо, големи и по-малки кръгове, преплетени или не, можете да го направите - отново въпрос на творчески порив.

Процеса на трансформация започва след първите загладени ъгли. Неврографиката може да се създава на няколко етапа в рамките на един ден - заглаждаме всички ъгли, след това се връщаме да добавим още невролинии, след това отново заглаждаме получилите се ъгли, след това преминаваме към попълването с цвят и т.н.. Може да се рисува по всяко време на денонощието, но вечерно време или преди сън е най-продуктивно - по време на сън се трансформират и пренареждат невронните връзки. Също така се извършва работа на подсъзнателно и безсъзнателно ниво. В един ден може да се напряват няколко неврографики, но те трябва да бъдат свързани само с един проблем или желание. На следващия ден вече може да се работи със следващ проблем или желание. При нужда, може отново да нарисуваме неврографика за проблем или желание, по който вече сме работили.

Преди започване на самата неврографика, за предварителна настройка с процеса, за раздвижване на ръката и съзнанието, може в продължение на 3-5 минути да се изписват само кръгове върху празен лист.

Създаването на една нервографика може да отнеме от 30 минути до 2 часа - всичко зависи от вас и вашето вътрешно желание да се потопите в този творчески процес.

Моите лични впечатления след две седмици работа с неврографиката: процеса върви много спокойно и непринудено. Напълно се потапям и на повърхността излизат отдавна забравени спомени от детските години, когато драскахме по тетрадките, рисувахме с моливи и водни бои и не на последно място си цапахме дрехите. Откъсвам се от ежедневните проблеми и мисли и се отдавам на един творчески процес, където няма правила, оставам сам със себе си и своята творческа същност. Още с подготвителния етап при изписването само на кръгове, тръгват различни усещания в главата. В процеса на заглаждането на ъглите също върви процес на възбуждане или активиране на различни части на мозъка. Случва се една зона да се възбуди и да затихне, след малко отново същата зона се възбужда. Възможно е да почувствате прилив на топли вълни в някоя част на тялото. При рисуването на една от последните неврографики, след възбуждане на отделни части на мозъка, в един момент цялата задна част се усещаше и даже се получи малко като изменено състояние на съзнанието. Човека, които ми припомни този метод сподели, че негов познат постига на 100% изпълнение на желания чрез неврографиката. Разказвали са ми, че този метод е изключително ефективен при децата, където логиката още не ги е завладяла - играта като форма на общуване със себе си и света и творческото начало са преобладаващи.

Неврографиката може да бъде съчетана и с техниката за емоционална свобода ( ТЕС ). Създавайки неврографика за трансформиране на проблем или работа с желание, в същия ден работим по този въпрос и с ТЕС.


За нагледно запознаване с процеса по създаване на неврографиката:

Нейрографика рисование кругов Павел Пискарёв

Нейрографика: процесс создания рисунка

нейролиния

Нейрографика: как справиться с проблемами в отношениях.

Лучшие работы студентов курса по Нейрографике


За желаещите по-подробно да се запознаят с неврографиката от самия създател на този метод - на руски език:

Что такое Нейрографика?
На чем основан метод Нейрографика?
Чем Нейрографика отличается от других методов?
Какие результаты может дать Нейрографика?
Зачем нужна нейрографика? Вот зачем!
Базовые подходы к нейроструктурированию
Увеличение и уменьшение фигур
Нейрографика: алгоритмы достижения результата

Последний раз редактировалось Бисо; 09.09.2017 в 19:22.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.12.2017, 23:47   #4
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

« Отговор #43 -: Септември 22, 2017, 12:16:37 am »

Счастье дурака - Слава Полунин

« Отговор #44 -: Декември 06, 2017, 11:56:04 pm »

Людмила Петрановская: Мы готовим детей к позавчерашнему миру.

« Отговор #45 -: Декември 07, 2017, 10:16:45 am »

Цитат на: Biso в Септември 09, 2017, 02:37:52 pm

Неврографика

Shine: Благодаря, Biso, много ми беше полезно, интересно и спокойно.
Винаги съм мислела, че драснаците ми помагат за нещо - от дете постоянно драскам неопределени форми. Сега ще свържа приятното с полезното.

« Отговор #46 -: Декември 07, 2017, 10:21:42 am »

Цитат на: Biso в Юни 03, 2017, 09:22:39 pm

«Держи свое сознание в чистоте, не пачкой его всякой гадостью»

http://garavasara.com/articles/indei...-pion-kolorado

Shine: Препоръчвам и Мозг вам не помойка и нечего кидать в него что попало! на Т. Черниговская. Стратегии обучения на Татья́на Влади́мировна Черни́говская — советский и российский учёный в области нейронауки и психолингвистики, а также теории сознания, доктор биологических наук, профессор. Заслуженный деятель науки РФ (2010).

« Отговор #47 -: Декември 07, 2017, 10:37:26 am »

Shine: Сайт за трениране на паметта, мисленето и вниманието /на руски/ - има платена и безплатна версия.
С упражненията се създават нови невронни връзки. с индивидуална програма, според тестовото ви ниво /винаги се започва със загрявка и след това следва същинската тренировка
След тренировката има данни колко нови невронни връзки си създал. На пощата ви се съхраняват резултатите от тренировките.

https://wikium.ru/

Применение нейротехнологии для развития функция мозга

« Отговор #49 -: Декември 14, 2017, 11:50:29 pm »

Цитат на: Biso в Декември 14, 2017, 11:37:54 pm

Приказка без край - Михаел Енде

За деца и пораснали деца. Аз лично не можах да я прочета докрай, но първите две трети от книгата ми харесаха много.

RINA_MARINA: Аз много я харесвам, не помня вече колко пъти съм я чела.

Последний раз редактировалось Бисо; 27.12.2017 в 00:00.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.12.2017, 00:05   #5
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

« Отговор #57 -: Днес в 01:30:02 am »

Цитат на: bofara в Февруари 05, 2017, 10:51:45 am

Информацията в тази книга /на английски е/ ми показа колко лесно могат да се случват нещата.
Свързана е с темата EFT /тук на форума има теми, обсъждащи тези методи/, но обхваща по-обширен опит и знания. Абе модерна работа - за по-малко от половин минута реални действия са нужни, а после вече то само почва да се случва /лично при мен удивително бързо, но моите желания са скромни/.

Biso: Преглеждайки някои материали за работата на чакрите в нашето тяло, ми направи впечатление следното: Първа чакра блокира най-вече, когато човек изпитва страх. Това е основното състояние, което пречи за нормалното й функциониране. Помислете върху страховете си и това, което ви блокира да вървите напред. Не ги подтискайте у вас или да ги оставяте на страни. Поставате страховете си пред себе си, застанете лице в лице с тях и ги погледнете в очите. Осъзнаването е първата стъпка за премахването им. ...... и вътрешната ни несигурност са другите блокажи, които пречат за нормално функциониране на Муладхара чакра.; Втора чакра – Свадхистана ...... Това е силно активен център, който е свързан с целият ни живот. Блокирането настъпва, когато човек изпитва вина. Това е разрушително за нас състояние. Когато изпитваме вина, всъщност ние сме в лапите на безизходицата. Премахването на блокировката, става както и с първа чакра – работим с чувството за вина. Не бягайте от вината. Разберете се със себе си и проучете добре, какво ви кара да се чувствате виновни.; Трета чакра, Муладхара ..... енергийния център на организма ни, отговаря за силата на нашите намерения. Блокираме я когато изпитваме срам и РАЗОЧАРОВАНИЕ. И ако с разочарованието някак си можем да се справим, то да се срамуваме ни учат още в детските ни години. .... По този начин блокираме не само трета, но и втора чакра. Отблокирането става както с първа и втора чакра.

С метода ТЕС може да се работи както с всеки един отделен страх (неувереност, несигурност), вина или срам от конкретно събитие в нашия живот, така и с една обща формулировка отнасяща се до цялостното ни чувство за страх, вина или срам. Работата поотделно с всеки един страх, вина или чувство за срам от конкретно събитие ще бъде по-ефективна. Но бихме могли да използваме и по-общи формулировки от рода на: "въпреки, че се страхувам, аз напълно и безрезервно приемам себе си."; "въпреки, че изпитвам вина, аз напълно и безрезервно приемам себе си." и "въпреки, че се срамувам, аз напълно и безрезервно приемам себе си."

По принцип първите три чакри отговарят за нашето физическо здраве. А когато не сме здрави страдаме и в психологически план. Също така ниското ни самочувствие, неувереност, вътрешни страхове оказват пряко влияние върху нашия геном и съответно отново върху здравето ни.

Чувството ни за страх, неувереност, несигурност, вина и срам консумират доста от нашата жизнена енергия.

С колода карти Волни Ветрове също може да се проработят страх, неувереност, вина или срам. Преди лягане разбърквате картите и поставяте задачка в съня ви да се проработят вашите страхове, неувереност или чувство за вина. Но в този случай трябва да бъдете готови да не спите много добре. Сънищата са доста ярки и запомнящи се. Във формулировката на заданието евентуално може да се добави и "меко и постепенно".

По същия начин може да се работи и с Пандора-блек, но отново трябва да бъдете готови да не спите много добре.

p.s. Предполагам, че същото може да се направи и с колода карти Усмивката на Чеширския Котарак или с двете колоди едновременно, но аз лично не съм опитвал.

p.p.s. За цялостно хармонизиране работата на всички чакри може да се работи и с аудио диска на А. Патрушев - Слънчев вятър (Солнечный Ветер). Аз лично съм много доволен от работата си с този аудио диск.

« Отговор #58 -: Днес в 11:39:17 am »

bofara: Ако се разглеждат чакралните центрове и свързаните /по принцип/ с тях страхове /общо казано/ - всеки един такъв енерго-информационен център /чакра/ може да се свърже с определен тип страхове.

Само като пример /това е много дълга тема, даже ако само теоретически/ - вишудха /гърловата чакра/ се свързва със страха от ... информация. Т.е. тези неща, които нарочно или неосъзнато пропускате покрай ушите си /не искате да ги чуете или възприемете/. Или страха от знание, казано с други думи. С други думи - блокирайки /не искайки да възприемаме една или друга информация/ блокираме /частично или до голяма степен/ аспектите на този енергоинформационен център свързани със знанието като... абе как да се изразя - да знаеш нещата още преди да са се случили или да не би трябвало да има откъде да ги знаеш, но ти въпреки това да ги знаеш. Това вече се нарича сидха на чакрата, т.е. някакви такива "свръхестествени" способности, свързани с разблокировката.
Анахата /сърдечната чакра/ - със страховете, свързани с емоции /както от положителния, така и от отрицателния спектър/ - примерно страхуваш се да обичаш, да покажеш някакви свои чувства и т.н. или напротив - да ги приемеш проявени от друго същество към теб.
За останалите чакри - самостоятелно.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.01.2019, 06:41   #6
emo_G
Пользователь
 
Регистрация: 06.07.2015
Адрес: UK/БГ
Сообщений: 28
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

На скоро се подложих на курс по "хипнотерапия". Точното наименование е Rapid transformational hypnotherapy. Автор е един от най-успешните специалисти в тази област - Marisa Peer.
Самата "терапия" представлява слушане на аудиозаписи. Нещо като водена медитация. Напомнят ми много на Проводник на Патрушев, само че са конкретно насочени към точно определени аспекти.

Качил съм ги тук. Аудиото е изцяло на английски. Препоръчва се да се прослушат по 21 дни.

Моля да не споделяте линка за сваляне по други форуми.
emo_G вне форума   Ответить с цитированием
Старый 14.01.2019, 02:56   #7
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

Цитата:
Сообщение от emo_G Посмотреть сообщение
Напомнят ми много на Проводник на Патрушев, само че са конкретно насочени към точно определени аспекти.
С Проводник също може да се работи с конкретни аспекти на нашата личност - просто преди сеанса се поставя конкретна цел с която желаем да работим. Мисля, че в самата инструкция за работа с Проводник този момент беше нагледно описан.

Проводник има едно голямо преимущество, ако мога така да го нарека. Дори и човек да не знае руски език, нашето подсъзнание го възприема и съответно се стартират нужните процеси. Отделно при работа с Проводник, човек може съвсем спокойно да заспи, без да се притеснява за ефективността на сесията.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 14.01.2019, 12:00   #8
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

Цитата:
Сообщение от Бисо Посмотреть сообщение
Проводник има едно голямо преимущество, ако мога така да го нарека. Дори и човек да не знае руски език, нашето подсъзнание го възприема.
Преди време питах Андрей Патрушев дали има смисъл нерускоговорящи да слушат Проводник и ми отговори, че не.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 14.01.2019, 13:40   #9
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

Цитата:
Сообщение от Иван Славов Посмотреть сообщение
Преди време питах Андрей Патрушев дали има смисъл нерускоговорящи да слушат Проводник и ми отговори, че не.
Ако правилно си спомням, Михаил беше разказвал, че в Германия около втората световна война са правили изследвания, които са показали реакция на мозъка при слушане на руска реч при хора, които не са знаели руски език. Подобна реакция не е наблюдавана при други езици освен родния език на човека, подложен на експеримента.

Но ако Патрушев е проверявал работата на Проводник при хора, които не разбират руски език и е установил липса на ефект или много слаб ефект, тогава жалко......
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.01.2019, 03:37   #10
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Книги, полезна литература, филми и сериали

Ето, за да съм по точен (цитатът е от форумът на един от дилърите на Квантуммеджик):
"bofara
Сообщение Ср дек 28, 2011 21:35

Извините, читал, опять читал, и опять, и все таки решил спросить... :?

Моя жена слишком мало понимает русский язык /в школе учила несколько лет назад/. Стоит ли она слышать "Проводник"? /до сих пор она с диск "Исцеление" занималась - очень довольна, ИМХО блоки про смерть очень близкого для ей человека ушли, или как минимум начали уходить/ А если человек никак не понимает /осознанно/ русский?

ИМХО да, но все таки буду благодарен за совет.
Вернуться к началу
Андрей Патрушев
Автор сайта
Сообщение Чт дек 29, 2011 4:28

bofara
Вряд ли она получит другую пользу, кроме релаксации. :? Ну, разве что чуть лучше будет знать русский язык. "
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 16:41. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot