QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 08.11.2017, 09:47   #1
proly
Пользователь
 
Регистрация: 21.01.2015
Адрес: Разград, България
Сообщений: 24
По умолчанию Колода карти Волни Ветрове

Има ли "рубашка" на колодата Волни Ветрове
proly вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.11.2017, 10:18   #2
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Обща дискусия

http://support.quantummagic.org/show...09&postcount=2
Мен, лично, ме впечатли торбичката, в която стоят картите. Има и 2 'празни' карти, т.е. чисто поле. Предполагам, че ще публикуват снимка на обратната страна и, евентуално на торбичката.
Също така картите са доста по-големи по размер както от обикновените, така и от таро. Нямам Чеширски котарак, за да сравня размера им с него.
Абе, колодата си е доста магична.

Последний раз редактировалось Иван Славов; 08.11.2017 в 10:43.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.11.2017, 10:54   #3
proly
Пользователь
 
Регистрация: 21.01.2015
Адрес: Разград, България
Сообщений: 24
По умолчанию Re: Обща дискусия

Ти получи ли я вече ?
proly вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.11.2017, 11:10   #4
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Обща дискусия

Да, вчера.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.11.2017, 19:01   #5
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

Колода карти Волните Ветрове - самостоятелно изготвяне






Снимките са на платена версия на колода карти Волните Ветрове - бихте могли да уловите определени усещания и въздействия.

Тъй като, материала е доста обширен, давам линк към руския сайт за запознаване с описанието на всяка отделна карта.

Като цяло колодата карти Волните Ветрове се използва както и колода карти Усмивката на Чеширския Котарак. Но картите в колодата Волните Ветрове имат свои различни значения и качества. При наличие на свободно време ще публикувам превод в близко време.

Допълнително ще публикувам и начина за самостоятелно изготвяне. Но със снимките, публикувани на руския сайт може да се работи поотделно с всяка карта.

Това е първоначална информация, която може да претърпи изменения.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.11.2017, 15:12   #6
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

« Отговор #1 -: Днес в 02:50:29 am »

emo_G: Ей тука вече става въпрос за нещо наистина сериозно. Толкова силни възприятия само по снимка не съм имал от нито един продукт досега. Направо не мога да повярвам, че такъм мощен магически инструмент се пуска в свободна продажба....
Любопитно ми е дали лайт-версията за домашно производство ще се доближава по мощност.

« Отговор #2 -: Днес в 01:09:48 pm »

Biso: Михаил за платената версия: Предупреждавам! Изделието е МНОГО СИЛНО. Възможно е на първо време да предизвиква сътресения и аномалии просто от разбъркването на картите примерно по време на път (може да се генерират събития направо по време на процеса). Поради тази причина моля да бъдете внимателни. Аз съм повече от сериозен. Благодаря за разбирането.

Версията за самостоятелно изготвяне няма как да има същата сила на работа поради значителната разлика в технологията на производство/създаване на изделието. До колкото знам, при създаване на колодата освен пълноцветния печат на лазерен принтер, изделието се "обработва" и с транслация в специални условия (самия печат също може да се осъществява в специални условия). Може да има и други важни моменти в производствения процес, които Михаил не споделя публично, а и ние няма как да повторим в домашни условия.

p.s. Разбира се, зависи и от самия ползвател до колко е подготвен да използва едно или друго изделие. Някой със самоделна колода може да сътвори чудеса, а друг с платената версия да не направи нищо. В тази връзка Михаил винаги казва да не преследваме на всяка цена придобиването на платени изделия. И самоделните изделия дават огромни възможности, стига човек да работи с тях активно и ежедневно, постепенно да ги усвоява и да тренира своите способности.

Последний раз редактировалось Бисо; 12.11.2017 в 16:44.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.11.2017, 17:42   #7
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

Колода карти Волни Ветрове - самостоятелно изготвяне продължение

От тук може да свалите готовите файлове за принтиране на самоделни карти Волни Ветрове.

По възможност принтирате на лазерен цветен принтер. Следващата възможност, но с по-слаб краен резултат (сила на работа на картите) е цветен мастилено-струен принтер. Нямам представа дали може да се използва принтер за снимки - на фотохартия може да се принтира само върху лицето. Ако някой има информация за обратното, моля да сподели.

Първо принтирате лицата на картите и след това на обратната страна на листа принтирате гърба на картите. Всички карти, включително откриваща, закриваща и две празни карти трябва да имат принтиран гръб. Би било добре да се използва по-дебела/плътна хартия. Има такава хартия формат А4 с означение 160 грама. По магазините за офис пособия се продава. След това изрязвате всяка отделна карта.

Готовите карти може да се ламинират за по-голяма дълготрайност. Имайте предвид, че самите карти са значително по-големи в сравнение с картите от Усмивката на Чеширския Котарак.

Файла с име обрамляющие.pdf съдържа откриваща и закриваща карти и две празни карти. Лявата по-шарена карта е откриващата, а дясната в черни и тъмни цветове е закриващата.

В процеса на създаване на колодата, картите са пожелали да бъдат означени по различен начин в сравнение със стандартните карти за игра.

К (король) означава поп. Т (туз) означава асо.



p.s. Във връзка с това, което emo_G е споделил като усещания, лайт версията е направена от снимките, които са изложени на руския сайт. С помощта на програма за обработване на снимки са изрязали ненужното и са оставили само изображението на картата. Ще видим дали и новата колода карти Усмивката на Чеширския Котарак ще я направят по същия начин за самостоятелно изготвяне.

Последний раз редактировалось Бисо; 24.08.2019 в 01:34.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.11.2017, 17:48   #8
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

« Отговор #4 -: Ноември 15, 2017, 12:27:04 am »

emo_G: Като имам възможност, ще опитам да я принтирам. Много ми е любопитно какви биха били усещанията от физическо изделие, което да държа в ръцете си. От едно обикновено концентриране на снимките получавам много силни усещания, вариращи от въодушевление, през настръхване та чак до сълзи.

Едно нещо обаче ме притеснява с принтирането. Досега колкото и да съм опитвал, не мога да уцеля "гърбът" да съвпада с лицето на картите. И в копирния център нещо не успяха да ми решат проблема...

« Отговор #5 -: Ноември 15, 2017, 09:25:33 pm »

proly: Разпечатах си колодата на черно-бял лазерен принтер и обикновенна хартия. Този път разминаването с гърба е минимално.
В студио ще разпечатам на цветен лазерен принтер и картон. Притеснява ме обаче ламинирането. Там ще могат да ми ламинират целия лист и после да изрежат картите. Което не е добре, защото трябва всяка отделно да се ламинира. продават ли се с такъв размер листчета за отделно ламиниране?

« Отговор #6 -: Ноември 15, 2017, 09:46:40 pm »

Цитат на: proly в Ноември 15, 2017, 09:25:33 pm

продават ли се с такъв размер листчета за отделно ламиниране?

emo_G: По принцип има много размери. В краен случай, може след като ги изрежеш, да се ламинират в един общ лист А4. И после да си ги изрежеш по контура на картите.

« Отговор #7 -: Ноември 15, 2017, 09:52:28 pm »

Магьосница: Proly, може ли на черно-бял, ползваш ли ги?
За да е лазерен, трябва да го отнеса в някоя книжарница, но се съмнявам дали ще ми уцелят гърбовете така, както аз бих си го направила.
Предполагам, не може да се принтят лице, отделно гръб и после да се ламинират заедно...?

« Отговор #8 -: Ноември 15, 2017, 11:04:57 pm »

Цитат на: Магьосница в Ноември 15, 2017, 09:52:28 pm

За да е лазерен, трябва да го отнеса в някоя книжарница, но се съмнявам дали ще ми уцелят гърбовете така, както аз бих си го направила.
Предполагам, не може да се принтят лице, отделно гръб и после да се ламинират заедно...? :chudenka


Biso: Най-силни карти ще се получат при принтиране на цветен лазерен принтер (ако не бъркам самия лазер по време на принтирането създава аномална зона и това значително допринася за силата на картите). Средна работа се получава при принтиране на цветен мастилено-струен принтер. Най-слабо ще се получи при принтиране на черно-бял принтер - имайки цветни изображения, аз бих ви посъветвал да забравите за черно-бял принтер.

Дори и да има някакво разминаване при принтирането на гърбовете, това няма да окаже голямо значение за силата на работа на картите.

За правилно изготвено и максимално силно изделие, моля да се придържате към инструкцията - принтираме лице и гръб на един и същи лист хартия/картон.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.11.2017, 17:50   #9
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове

Общо значение на боите в колода Волни Ветрове:

Купа - Вътрешно пространство, чувства, всичко което тече вътре в човека и света

Каро - Дом, не физически а в широк смисъл. Но може да бъде и физически като частно проявление. Особено съзвучие на творец. Първоначален (изконен) свят.

Спатия - Вълшебни ветрове и мъгли. Различни светове и пространство между тях. Ирационалната страна на съществуването.

Пика - Вътрешната сила на човека, воля, устой*, (* стержень - метафорично понятие, което описва вътрешната сила на личността, осъзнатост, практичност, свобода от чужди оценки, шаблони, мнения и влияния.) Вътрешна истина.

Значение на всяка отделна карта:

Пики
6 пика - Това е карта за особеното отношение към магията и изобщо към живота, леко и едновременно почтително. За способността да направим крачка в неизвестното, в което непременно се крие нещо вълшебно.

7 пика - Чератэ и Чератх (не намерих превод на тези две думи. може би някакви сили, духове на миросъзданието, първосъздатели. изначални сили във вселената). Вселенски танц на съзиданието, цикличност, сложност, контраст и привличане на противоположности.

8 пика - Това е карта за силната вяра, че наистина всичко е възможно - всяко желание, всяка мечта (всичко което можем да си представим е възможно). Такава вяра, увереност във възможността/реализуемостта на нашите мечти и желания създава реалността, моделира нужните събития, осветява благоприятните събития със светлината на съзнанието ни. Това е карта и за присъствието на съзнанието ни в нашите дела, недопускане нещата да се случват произволно, на самотек, а постоянно поддържане на нужното ни направление и събития чрез моделирането им от нашата увереност.

9 пика - Приемане на себе си или някоя част от нас, която ни се струва плашеща, неправилна или „не както трябва”. Единственото правилно решение при среща с вътрешните ни „демони” е да ги погалим по главата - тогава те ще станат мили и добри и ние ще получим тяхното съдействие и подкрепа. Като цяло 9 пика е за това, да спрем да се напрягаме, да започнем в пълна степен да бъдем себе си и да се наслаждаваме.

10 пика
- Преплитане ритъма на барабаните, ускоряващи се или отново забавящи се, или вибрации които отново и отново пронизват пространството, открит голям огън, свободни танци около огъня. Нощ, искри отлитащи в небето, горещина. Връзка с безсъзнателното, потайното. Неизчерпаем поток от жизнена сила, животинска природна сила. Ниски по честота (в неутрално позитивен план) енергии, подхранени от Земята, физическо здраве. Усещане, че всичко е свято - няма добро или лошо - всичко е живо. Тази карта е за шаманизма, в голяма степен сибирски шаманизъм. За шаманската връзка със земята и енергията на местността. Т.е. в това число и за ясноосъзнаване (ако може така да се каже, по аналогия с ясновидството) - усещания на ниво вътрешен глас, предчувствия които никога не ни подвеждат.

Вале пика
- Това е карта за баланс в движенията, вътрешна хармония на личността и едновременно с това безкомпромисно следване на това, което ни подсказва вътрешната ни природа за нужно. За умението да защитаваме своите граници. Безкомпромисно не в смисъл тъпа упоритост, а в смисъл да не забравяме за себе си даже когато обстоятелствата ни подлъгват и приспиват вътрешната ни бдителност. Това е за безкомпромисността на първо място към самите себе си, към нашето его, страхове, които се усещат като част от нас. В такива ситуации, когато може да останем на „познат бряг”, в топла обстановка, да се отпуснем и да не се движим до самозабрава. Без никакво съмнение да изберем посока, позволяваща ръст, а не стагнация - образно казано да скочим от скалата и да си спомним, че винаги сме можели да летим. Да не се задоволяваме с подадената ни позлатена дрънкулка, при положение, че на рафта лежи кюлче злато, но ние трябва да се изправим, да се протегнем, да пораснем за да го вземем. Да бъдем в баланс по пътя на този вектор, радостен драйв и удоволствие. С други думи това е карта за удоволствието, драйва да бъдем себе си по своя път, но и за храбрата съзидателна мъдрост, която ни подтиква.

Дама пика - Сложен за описание женски образ на божествената природа. Самодостатъчна, игрива, смееща се, сложна, неуловима, мъдра, съзидателна, пълноводна (изобилна), нощна.

Поп (король) пика - Това е карта за непоколебимата и твърдата увереност в своята вътрешна правота. За това, как тези две неща съвместявайки се създават реалността около нас или моментално я променят. За момента (възможно отдалечен във времето), когато вътрешното ни желание, намерение, увереност в успеха и в действията ни се сливат в едно.

Изображението на тази карта се роди в почти еднакъв (за едно и също действие) сън на двама непознато един на друг човека. На тях им се присъни, че те се намират в пространство, където вместо под има отвор към открития космос, и че те трябва да се придвижват в това пространство, опирайки се само на собственото си намерение за придвижване и да не пропаднат в отвора. Т.е. за повърхност, по която да стъпват и да се придвижват им е служила тяхната невидима вътрешна сила, тяхното собствено намерение и увереност.

Асо (туз) пика - Това е карта за тържеството на вътрешната ни сила над обстоятелствата. За силата на волята, чистотата на сърцето, дълбокото себеотдаване и свързаните с тях успех и любов от страна на Света към човека. За това независимо от всичко да останем вълшебни същества (което е напълно реално) и да действаме по съответния начин. За величието на хуманното, човешко отношение и мъжеството.

Последний раз редактировалось Бисо; 25.07.2020 в 22:57.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2017, 01:41   #10
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: Колода карти Волни Ветрове


Спатии

6 спатия - Това е карта за лекотата, отсъствие на каквито и да било системни ограничения* ( * привязок - привързвам, привързаност. в разговорната реч забележка, упрек.) и паразитни връзки* (* в по широк смисъл връзки, които ни пречат, ограничават ни в избора ни, не ни позволяват да се развиваме, държат ни като оковани и консумират нашата енергия.). Лекота - усещане за физическа лекота. За свободното плаване, по-точно за свободния полет, безкрайните простори на възможностите.

7 спатия - Това е карта за пространството между световете (коридора между световете), паралелни реалности, пресичане на миналото и бъдещето, възможното и невъзможното. За възприемането на паралелните реалности чрез съня, преплитане на сънищата и реалността.

8 спатия - Това също е карта за ресурсното пространство на взаимодействие между съвършено различни същества, пространство извън тъканта на времето и пространството. Също така водата, изобразена на картата има особени свойства - всъщност работата е там, че това не е съвсем вода...... Нейното основно свойство е очистването/пречистването....... и с това може да се експериментира.

9 спатия - Полет, скорост, драйв, усещане за пълнотата и остротата на живота, късмет.

10 спатия - Карта за сънищата, обратната страна на реалността, за умението да взаимодействаме с материята на сънищата и други неявни не-пространста и не-времена. Например Макс Фрай има такива образи като „Тъмна страна”, но има още и „Обратното на тъмната страна”, също описания на новородени светове - всичко това се отнася за тази карта. И навигация в такъв вид подпространствени места.

Втория смислов слой е свързан с лекотата, усещането, че всичко се е получило, че сме успели. Лекота на характера, която ни позволява различни по своята същност същества да си взаимодействат хармонично и осъзнато да избират стратегия на поведение, при която всички да имат полза.

Третия смислов слой е свързан с цветята като метафора. Тази метафора произлиза от изказванията на една позната су-джок терапевт, която лекува хората по същество на енергоинформационно ниво (въпреки, че су-джок се явява част от официалната медицина в някои страни). Тя казва, че помага на хората да „преминат пътя в цветя” - това условно означава да боледуват, с променлив успех да се лекуват, при това без да отчитат психологическите, емоционални и информационни аспекти на болестта, да лекуват едно и да увреждат друго и по този начин да вървят през „тръни и блата”. Но може чрез иглотерапия на всички нива да се изцели увреденото и да се върне човека в изконното състояние на радост и пълноценно съществуване. Су-джок лекува не толкова физическото заболяване, но и нехармоничните емоционални състояния, които мога да бъдат причинени и от събития в минали прераждания. Тази карта е и за това, че всяко същество има възможност по свое желание да преминава през леки и хармонични пътища, неподвластно условно казано на „карма” или „съдба”. Т.е., да бъде свободно от зададени на определено ниво сценарии и програми и да живее прекрасно, в цветя.

Вале спатия - „Мъдрото същество може даже в съня си чрез леко помръдване да направи така, че всичко в света да си дойде на мястото”.

Пътя към нашата истинска природа. В началото може да ни се струва път „не знам за къде и не знам за какво”. И пробляскващия в тъмнината на гората еднорог излиза от чашата, за да ни напомни за този път и да ни преведе до следващото разклонение. Това е карта за „пътеводната звезда”, помощ възможно непреднамерена, но безценна.

Дама спатия - „Аз умея само да летя. Аз не умея да свивам гнезда, не умея да страдам за тези които са си отишли, не умея да владея и да завися от това какво ще се случи. Аз - това съм аз, просто движение на невидима сила, устремена към щастливо съществуване. И всички пера и крила са мои приятели, а ветровете, оплели се в косите ми са моите прадеди. Заедно ние сме невероятен случай и приключението е смисъла.” (Biso: в описанието на дама спатия е използван цитат от литературно произведение и смисъла е доста неясен. Според мен се има предвид да се освободим от егото, да се потопим в действието, в това което правим в този момент и да не мислим за крайния резултат. Да осъзнаем себе си тук и сега, в този момент. Ако някой има друго разбиране за руското описание за Дама спатия, моля да го сподели.)

Поп (король) спатия - Това е карта за деятелността* (* вершительстве, вершитель - деятел. Всичко, което поиска деятелят/създателят се реализира. В процеса на реализация по подразбиране се спазва просто правило: рано или късно, така или иначе.). Това е карта за това, как леко и непринудено желания, мисли и фрази се осъществяват и стават реалност. Това се случва от само себе си, без напрежение и усилия.

Асо (туз) спатия - Магически невидими ветрове, носещи късмет. Нещо свежо, ново, много позитивно, непредвидимо. Непредвидима магия от други измерения, която се проявява например, като неочаквано щастливо стечение на обстоятелствата, надминаващо и най-смелите ни очаквания. Случилото се е толкова невероятно и невъобразимо, че никой никога не е очаквал. Приказката за грозното патенце и неговите чувства, когато то току-що осъзнава, че големите и прекрасни лебеди ще го приемат сред тях и, че то е един от тях - говорим примерно за неочаквана изненада от такъв мащаб.

И въпроса не е в неочакваността, просто вълшебните ветрове се придвижват по съвсем нетривиални пътища.

Другите проявления на вълшебните ветрове е сложно да се опишат. За тях се говори в книгата „Ключ от жълт метал” на Макс Фрай, когато главните герои проветряват реалността, за да и вдъхнат повече живот, свежест и да премахнат застоя.

Като цяло това е нещо съвсем неосезаемо, но напълно запределно и по своему съзнателно.

Кари
6 каро - Поглед върху света, територия отгоре, отвътре стълб от светлина на съзнанието.

7 каро - Умение да се вижда системата в различните й проявления, да се отличава живото от мъртвото, реалния жив свят от натрупаната тиня.

8 каро - Група творци на реалността, стопани на света, тяхната свързаност със света, грижовно творческо отношение, дълбоко и многомерно възприемане на процесите, страст и увлечение.

9 каро - Това е карта за архетипния, но много жив образ на шаманка, която мисли и действа от позиция на дълбоко сливане с центъра на своето същество. В своята незряла детска възраст тя се появява в много истории и картинки за това, как малкото момиченце скита в тъмната гора и се запознава със страшни чудовища и разни големи хищни зверове, покорявайки техните сърца. Пораснал, този човек е в състояние на див природен дзен, който възприема напълно себе си като част от света и природата и дотолкова чувства мълчаливата и всезнаеща част в себе си, уверен в своята безопасно (нали той е света, а света е неговия дом), че него няма да го докоснат никакви диви животни, а чудовищата и демоните ще му предложат приятелство.

Като цяло, това са дълбоко природни вътрешни дела на човека и неговото спокойно възприемане на всичко живо, което обезпечава вкорененост и безопасност в тази среда.

Втория смисъл е свързан с процеса на подготовка и същинска работа - всички процеси имат начало и край, а между тях определен етап на готовност, при които се случват алхимични преобразования. За продължителността на процеса във времето и умение да чувстваме правилния момент.

10 каро - Това е митологичната коза Амалфея, от рогата на която според легендата е бил направен рога на изобилието. На картата тя е жива и невредима, поради това, че самата концепция за изобилието подразбира недостиг на нещо за някого. Тъй като, когато всичко е достатъчно, това се възприема за норма, а не за прекомерен излишък. Картата е за това, че в живота на хората текат процеси, при които те се намират в изобилие и между тях няма дисбаланс. Получава се, че това е съвършено несистемно пространство, хармонично и магично.

Вале каро
- Карта за усещането на света като свой дом, безопасен и радостен. За доверието в него, което винаги се оправдава. За качествено състояние, при което в хората винаги има човечност и доброта.

Дама каро - Бидейки себе си и в съзвучие с останалите, влияем на света около нас така, че всичко от само себе си се променя, структурира се, проявява се повече осъзнатост и хармония. Женска съобщност, приемане, мъдрост и самобитност. И за това, как тази съобщност привежда в ред света, просто бидейки заедно и сами себе си.

Поп (король) каро - Карта за работа с матрицата на събитията, преплитане на причинно-следствени връзки, за тяхното изменение и допълнение, За състояние, от което усещайки цялата картина, можем да впишем нашата история, нашата рисунка. И за това, да се променяме в съответствие с историята, която сами пишем (когато загатваш, определяш своите желания). Като цяло, за деятелността чрез събитийния ред, енергия на земята.

Асо (туз) каро - Изконен свят, съзнанието на света, покана да поиграем с него на игра идваща от сърцето и истинския аз, да се отклоним от системния маниер на поведение.

Купи
6 купа - Умение да слушаме себе си, да чувстваме своята дълбочина. Интуитивно възприемане, удоволствие от пребиваването със себе си, в себе си.

7 купа - Обтекаемост, заобляне на ъглите, неподвижно пребиваване в центъра и развитие/разгръщане на процесите наоколо. (бялото в центъра е силует на жена)

8 купа - Сексуално действие, потоци и преплитане на енергии, светлина, разтопяващи реалността наоколо.

9 купа - Създаване на собствено пространство, своя жизнена линия, отразяваща вътрешния ни живот. Игра със своята собствена музика, песен, въвлеченост в този процес и неговата красота. Покриване с купол на магична безопасност и хармония себе си, своите дела и жизненото ни пространство. Изолиране от системните нехармонични процеси.

10 купа - Удоволствие, отпускане, плаване в първородна тъмнина, вътреутробен океан. Тотална откритост и приемане на другите.

Вале купа - Златен дракон. Паметта на миналото, особена тънка магия на осмислянето, грациозност, котешка непринуденост.

Дама купа - Червена стая, едно от пространствата на Червената шатра.

Поп (король) купа - С тази карта резонира песента Peruquois – „Every moment is sacred” и песента на ДДТ „Любов помисли за мен”.

Асо (туз) купа
- Това е карта за особено пространство-действие-състояние, което се нарича Червената шатра, където едно се прелива в друго, от една „стая” може да се премине в множество други помещения - всичко това няма ясни граници и пространството е много пластично. Отвън може да изглежда, че това е някакво неголямо помещение, но вътре се открива просторно пространство и това е многолико безгранично преливане. Още това е карта за особено съзвучие на обитателите на това място, за магични жени, вълшебство на бита, женски енергии, дълбочинно взаиморазбиране и приемане, усещане за себе си като единно цяло с останалите.

Откриваща карта - първороден хаос, разпокъсано съществуване едновременно на всичко, осъществено и неосъществено, минало и замислено, настоящо и нереално - смесено и в безпорядък.

Закриваща карта - сияеща тъмнина (пространство със светлина, недостъпна за човешките очи. в тъмно помещение запалваме свещ и тя осветява тъмнината, но кой е казал, че няма свещ, която свети/излъчва тъмнина? запалвайки тази свещ в светла стая, тя гори с тъмен пламък, който поглъща светлината?) и някакъв вид ред, по който в света текат енергии и концепции.

p.s. Текста може да претърпи изменения ако преценя, че някъде не съм се изразил правилно или недостатъчно разбираемо.

Последний раз редактировалось Бисо; 25.07.2020 в 22:59.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 23:52. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot