QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 18.06.2017, 00:11   #1
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Личен Свят (Личны мир)

Би било просто прекрасно, ако се създаде един вид навик за посетилите безплатната 1ва част от семинара по ЛС да оставят своите отзиви. Защото така и други хора ще могат да се запознаят с тези неща. Абе полезно нещо са отзивите.
Много хора биха ви били благодарни ако напишете мненията си, впечатленията си и т.н. от безплатната част.
Мерси.
__________________
Тебе ли не знать, что абсолютны только идеи, а проекции… проекции ложатся по-разному, как тени на стенах пещеры.

Последний раз редактировалось Бисо; 18.06.2017 в 14:46.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2017, 11:27   #2
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Личен Свят ( Личны мир )

Какво е това Личен Свят - кратка извадка от постовете на Михаил, създателя на тези лекции и неща (превод на Отговор #3):

В действителност споменаване на личен свят се срещат само в някои ведически источници, при това способността да създават лични светове, различни по своята логическа организация и взаимодействие в сравнение с всичко с което сме свикнали е била достъпна само за боговете. Споменават се такива възможности и в ред профилна литература, съдържаща не толкова изопачена практическа информация (имам предвид съвременното фентъзи). На практика аз до сега не съм срещал човек, при когото в съзнанието му тази „функция” напълно да не работи. Имало е случаи, когато тя е била слабо проявена, но това се поправя лесно в процеса на практикуване.

На кратко това може да се представи така - във всеки човек има разбиране за уединено вътрешно пространство/свят, което не е населено с други хора (поради тази причина някои описания и аналогии на Кастанеда изобщо не отговарят на това понятие). Този личен сват обикновенно е природен и в него може да има някои живи същества известни от митологията (защо те са там е тема за отделен и дълъг разговор) и те не се асоциират с оператора като друг човек. Параметрите на такъв един свят от една страна са много индивидуални, а от друга страна лесно се потдават на изменения. Фактически за оператора това са две съвършенно различни картини и съвкупности (личния свят не взаимодейства, не се пресича и не е свързан с нашия опит със света тук и сега). Също така за двата свята са присъщи различни потоци на времето (при това няма общо правило и са възможни различни аномалии).

Теоретически и практически е възможна навигация на други оператори в личния ни свят, което води до ред интересни ефекти и не може да се случи без осъзнати действия едновременно и от двете страни. Но такива посетители винаги ще бъдат само наблюдатели или получаващи опит.

Вътрешния свят на оператора - това е чиста и неприкосновенна зона на личния ни свят, съвършенно различна от нашите разбирания, възприятия и релности в този свят. В своя личен свят оператора е на 1000% единствен и пълноценен стопанин/господар.

Буферната зона между личния ни свят и света, където се намираме сега се образува изкуствено, за сметка на съвместяване на физически картини (сънастройка по резонанс) и в тази зона влиянието на оператора върху своя личен свят е абсолютно, а върху този свят се сумира. Като правило плътността в личния ни свят е значително по-висока в сравнение с този свят, поради това, че този свят е пострадал значително и не получава нормално творческо операторско участие в пълен обем.

Отговор #89:
Biso: ЛС е вътрешно пространство, което няма нищо общо и не зависи от света тук, винаги е било и винаги ще бъде част от теб, докато ти съществуваш като същност, дух. Според мен, ако нещо може да бъде определено като лично и неотменно твое, без никакви условности и времеви рамки, то това е ЛС. Отделно ти имаш абсолютна власт в това пространство.

Отговор #120
bofara: Понеже аз се интересувам в някаква степен и от практическата реализация на философските въпроси свързани с тези неща ще си позволя да представя частична извадка-пример на кратката си гледна точка /на сегашния си момент на възприемане/ за тези неща. Ще се постарая да бъда кратък и лаконичен, но в същото време се надявам да бъда и разбран:

Чували сте, предполагам фразата на Хермес Трисмегист за вътрешното и външното, горното и долното. Ако си спомним, че за Буда практически няма разлика между външен и вътрешен свят, т.е. Будите /не е бил само един Буда/ фактически са един вид богове с физически тела и техните мисли са напълно реални и реализуеми /като мисълта на бог - за него всичко е възможно и реализуемо - Бог е света и светът е Бог/ - как да не направим макар и малка аналогия с нашите преживявания в личните ни светове. Повечето от Вас, а днес и останалите ще наваксат, надявам се, вече се докоснаха до своите ЛС.

Предстои изучаването на буферната зона тази вечер, а така също и на спиците. Няма да бъде излишно, мисля, да си носите Пандора-блек самоделките поне известно време и после тези практики. А така също и да следите за екологичността на мислите и желанията си. Лесно е, усетил/а/ силата и възможностите, които дават тези практики, да се превърнеш в злобен хейтър-отмъстител /"сега ще ви покажа на всички" /. Да, ама...

Отговор #124
bofara: Супер. Е, ако трябва /по желание, разбира се/ да употребим и 'вълшебни' формулировки - "и получава, и успешно усвоява мислими и немислими ползи и блага от знанията, уменията, практиките и т.н., получени на семинарите."
Ако само аз ги правя тези спици, при мен нещата не винаг стават точно веднага, на момента /както забелязахте много от Вас в ЛС възприятието и самото понятие време е по-различно от това, което е тук, във физическия/, но впоследствие са стабилни и качествени... Затова искам всички, минали тези практики да пробват хем да се потренират сами, хем да помогнат на останалите.
Помните съвета на Михаил, предполагам, от време на време, от ЛС /оттам, за да не оказвате влияние на това или друго събитие неосъзнато, просто гледайки го/, да гледате как "върви реализацията на спицата". И, евентуално корекции. Или както казва Мелифаро /изпълнявайки ролята на страж на границата между Тъмната страна и този свят/, художествен герой от произведенията на Макс Фрай /мисля, че реално се убедихте от краткото запознаване с Хумгат /коридора между световете/, че тези произведения са практически учебни пособия по магия, а не само художествени картинки, но за тези, които знаят как и какво да четат/: "Ще те запомня!".

Отговор #127
Emo_G: Току що имах много интересно преживяване в моя ЛМ. Не знам дали количеството или качеството на гостувалите ми на последния семинар е причината... Но при влизането, направо не можах да повярвам какви места и картини ми се разкриха... От много наситени, цветни природни картини до нещо като артефакт, което ми е изключително трудно да опиша. Направо чак се плаша от мощта, която струеше от артефактът/мястото. Усетих го много осезаемо даже на физическо ниво като силни вибрации по цялото тяло. Определено най-мощното и ярко преживяване от практиките с ЛМ, което съм имал.
В момента, след като си обнових буферът, съм в силно ИСС(изменено състояние на съзнанието) и усещам тръпчинки/настръхване по цялото тяло, които се засилват като си спомня за артефактът. Казано на тийнеджърски жаргон: направо "кърти". Чак не смея да се появя сред хора...

Отговор #129
Rosi: Днес попаднах в ситуация в която, ако не се променеше нещо в рамките на два часа, щях да изпадна в много конфузно положение. Знаех какво трябва да се направи, но бях с вързани ръце...Вероятността да се променят нещата от самосебе си бяха 10 на 100. Тогава се сетих за ЛС...дори нямах възможност да се съсредоточа както трябва. Намирах се в автобус, приятелката ми бъбреше до мен. Боднах набързо спицата в нещото, което визуализирах и изхвърчах от ЛС.
Точно след 20 мин. нещата се подредиха така както исках. Ура!

Отговор #151
Emo_G: По някаква странна причина, котката на съквартиранта ми проявява голям интерес към спалнята ми. Като обикновено идва да поспи. Дали е заради буфера от ЛМ, дали заради нещо друго, но определено това е любимото и място в къщата.

Отговор #156
proly: Този път практиките много ме разтърсиха.
Участвам за 4 път на тази първа безплатна част на семинара
Такива силни усещания не съм имала до сега
Когато ми идваха на гости, цялото ми тяло се тресеше,
сърцето ми биеше много силно и бързо ,чувствах безтегловност,
реех се някъде в пространството.
Когато аз влизах в ЛМ на другите имах усещания в различни части основно на главата и на тялото си, вибрации , различни за всеки един. сигурно това са резонансите.
За тези, които ни канеха за по-дълго време имах и картинки.

p.s. Препоръчвам внимателно да се прочете цялата тема за ЛС.

Последний раз редактировалось Бисо; 29.09.2017 в 14:28.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2017, 12:18   #3
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #2 -: Февруари 28, 2017, 10:25:25 am

bofara: Ако планирате да присъствате на това събитие е добре да си направите /ако не сте/ Пандора Блек /самоделна/ известно време преди настъпването на датата /може и отсега/.

Семинара се провежда в интернет от 21:00 до към 24:00 московско време. Може да продължи и малко по-дълго в зависиомост от броя участници.

Точно московско време. След задължителната регистрация на event.quantummagic.org, няколко дни преди самия семинар ще получите инструкции /на руски, ако е необходимо ще попитате тук за допълнителни уточнения по инсталирането на приложението Zoom, нещо подобно е на популярните Skype, Viber и други, с помощта на което ще се провежда това мероприятие, т.е. необходими ще бъдат уебкамера и микрофон/.

Специалистката, която ще води този семинар, отговори, че няма проблеми за участието на българи, даже няма да има нужда и от превод, т.е. въобще идеята за синхронен превод отпада като такава - вие си казвате тези думи на български /по време на самия семинар Бисо или аз можем да Ви ги напишем като лично съобщение, примерно или в общия чат на български в програмата Zoom, с помощта на която се провеждат тези семинари/, а останалите участници просто ще знаят какво искате да кажете.

И да, цялата лекция и практиките няма да се превеждат /би било натоварващо както за водещата, така и за всички останали, който иска повече подробности и знания - да учи руски - исках да се създаде възможност за повече българи да се научат да влизат в личния си свят, такава възможност сега съществува. Предлагам да се възползвате. Струва си.

Допълнителните практики, които има възможност да бъдат в безплатната част също могат да бъдат преведени там на семинара като текст в чата.

Отговор #7 -: Март 01, 2017, 07:28:46 am

bofara: Защо се препоръчва да се направи Пандора Блек известно време преди провеждането на семинара за Лични Светове?
Тази тема като цяло е свързана с самото понятие Личен Свят /очаквайте допълнение на теоретическите обяснения за това какво представлява Личния Свят/ и получаването на възможността /за тези, които посетят семинара/ да влизат в него и да се занимават там с разни дейности. Това знание-умение-способност да влизаш в личния си свят е предпоставка за нарастване на личната сила, на възможностите като творец на личния си /и не само/ живот и т.н. Поради това съществува опасност както от т.нар. самосаботаж /т.е. сами решаваме да се откажем от новите възможности и да останем в привичната за нас "зона на комфорта"/, както и от външни опити за саботаж /примерно Ваши близки или познати, или някакви събития и т.н. има възможност да Ви попречат на желанието на присъствате на семинара/. Това са само някои примери. Пандора Блек помага за минимизирането на тези неща /и не само/.

Отговор #25 -: Март 19, 2017, 04:58:26 pm

bofara: Хайде да се пробваме да разгледаме по-подробно буферната зона като теория.


Нека си представим, че едната окръжност е нашия личен свят, а другата - този, физическия свят. Общото пространство е буфер. Т.е. когато създаваме буфер, един вид се получава налагане /тези, които са чертали на паус-оризова хартия едно време или сега на различните слоеве на АутоКад примерно се сещат какво искам да кажа/ "на двата свята в едно". И понеже в личния си свят, всеки в собствения си, е практически Бог , той може да прави там каквото му харесва и сметне за необходимо и правилно и т.н. А в тази обща, буферна зона тези неща, които Вие като Богове сте пожелали и направили в своя личен свят - се усилват неимоверно много именно поради общото за двата свята пространство и за сметка на безграничната енергия от Вашия личен свят.
---
Примерно Вашето работно място е офис, т.е. бюро, стол, компютър, малък работен архив и т.н. Във Вашия личен свят създавате същото това място, спомняте си го от този свят, всички тези възприятия, усещания, емоции, нагласи и т.н. /затова, частично, са и тези упражнения по сензорика/ и му задавате определени свойства /каквито Вие искате, там Вие определяте правилата, Вие сте Бог и в прекия и в преносния смисъл на думата/. Примерно искате там да Ви е кофортно и релаксиращо по всяко едно време, да се чувствате добре. Създавате тези желани качества, параметри в своя личен свят и създавате буфер между Вашия и този свят. Един вид налагате окръжностите /копирате от пауса на хартията/. Можете, ако поискате, да поставите в буферната зона допълнителни неща - образи на реални предмети или нещо, създадено от съзнанието ви - т.е. визуализация, с които неща да си помагате в този свят. От буфера сравнително по-лесно се получава "усилване" на нещата тук.

Това, принципно се дава на безплатния семинар и е реализирано с изделието ПК - ПикоКонтролер, но ми се искаше да подготвя един вид съзнанията и възприятията на бъдещите участници в семинара за тези неща, защото знам, че не е много лесно, особено на друг език, да се говори, пише, обсъжда и т.н. за тези работи.

p.s. буферната зона се дава в края на безплатната част /а ако не стигне времето - в началото на първия платен семинар, но предишния път я дадоха безплатно, затова съм склонен да вярвам и се надявам, че и сега ще е така; макар че подозирам, че този път хората ще са поне 20% повече от предишния път, т.е. може и да не стигне времето, но това са хубави работи, ще ме разберете, навярно, когато и ако го минете това нещо/, но докато се стигне до нея е нужно да се запознаете с техниката на влизане в своя /и в другите/ личен свят. Затова - това, което съм дал по-горе, засега, моля да го имате предвид чисто теоретически /в смисъл да не се чудите какво е това буферна зона, когато започне да говори водещия/.

Отговор #31 -: Април 07, 2017, 03:31:51 pm

Biso: Забравих да кажа, че линк за семинара ще получи този, който е одобрен.

Хората, които са се записали, но не са одобрени за участие, няма да получат линк. Но при следващ безплатен семинар може отново да се запишат за участие. Водещия на семинара преценява по отделно всеки желаещ, дали е готов или не за участие в семинара.

p.s. За груповите практики ще ви трябва микрофон и камера.

Отговор #33 -: Април 08, 2017, 03:36:50 am

emo_G: Между другото, аз съм си инсталирал програмата Zoom на сматфонът. Намирам го за по-лесно и удобно за ползване, понеже си има и камера и микрофон.
Линк за сваляне за Android OS-телефони

Отговор #34 -: Април 08, 2017, 11:05:15 am

bofara: Хехе, по вълшебен начин се освободих за днес, т.е. ако нямам проблеми с интернета - ще присъствам и максимално ще се старая да бъда полезен с коментари за ВСИЧКИ присъстващи.
Още един момент. За пръв път влизането на ТОЛКОВА МНОГО ХОРА в личния Ви свят може да Ви се стори натоварващо. Аз лично, избрах за себе си преди подобни практики да приемам гинко билоба, много по-лесно протичат "на съзнателно ниво". Особено след влизането на огромно количество хора в ЛС /личен свят/ ползвам и "Интеграция" от диска "Ултьтрамозг" на Андрей Патрушев /ако трябва да бъда по-точен Интеграция от програмата Киночтение, но тук малко хора знаят за нея/. Става дума за това, че много хора влизайки във Вашия ЛС, създават определени резонанси, а оттам се разопакова огромно количество информация, което количество обаче зависи от капацитета на Вашето състояние на съзнанието сега. Та Интеграция способства за такива работи, да се интегрират в паметта.
След първия път когато около 90 души влязоха в личния ми свят - такива неща започнаха да се случват, че... Много съм доволен, макар че ми е също така и трудно. Но, избрах си такъв път, какво да правя.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2017, 12:32   #4
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #38 -: Април 09, 2017, 06:50:41 am

emo_G: Аз заспах по време на вебинарът...До колко часът продължи? Последното, което си спомням е влизането в собственият ЛМ и коментарите след това... Дано тази вечер да съм малко по-бодър....

Отговор #39 -: Април 09, 2017, 08:39:23 am

bofara: Това са нормални неща, обикновено причината е, че на осъзнато ниво още много какво да се работи над себе си. Докъм 00.00. Аз се старая да спя преди практиките, и на мен ми се се случи един път, събудих се точно за практиките.
Щом си успял да получиш настройката за влизане в ЛМ - всичко е нормално.

Отговор #40 -: Април 09, 2017, 08:49:05 am

Rosi: Има голямо сходство с техниката на Силва метод, където чрез обратното броене трябва да влезеш в Алфа ниво. Според мен се получава до толкова, до колкото е развито въображението на всеки човек. Аз нямах представа какво да очаквам или да си представям, затова се озовах в някакво празно пространство, което трябваше да е моят личен свят /но не толкова тъмно, колкото го описваха други/, в което имаше единствено енергия, нещо като енергийни светлинни нишки. После обаче си подредих там артефактите, които отмъкнах от личния свят на водещата и стана по-интересно.

Отговор #41 -: Април 09, 2017, 08:57:31 am

bofara: По-горе бях писал за разликата между въображение и визуализация. Нормални възприятия като за пръв път влизане в Личния си свят.
---
Само да предупредя пак да не се "стреснете", когато всички останали влизат при Вас. При мен лично още първия път, в коридора още се усети силничко.

Отговор #43 -: Април 09, 2017, 09:17:47 am

bofara: М-хм, да това са именно "околотелесни енергетически" /близо до ефирното тяло/ усещания. Когато започнеш да работиш осъзнато в Личния си свят, т.е. да си създаваш там каквото искаш, да пробваш разни работи, да работиш с буфера или с артефактите от Лолита, примерно, е възможно да ти стане като навик и напълно нормални вече усещания.
Личния свят е източник на безкрайно количество енергия, там ти си Бог в прекия и преносния смисъл на думата. По плътност на енергията надвишава много повече този, физическия, в това се състои и един от основните моменти на техниката на буфера. Колкото повече се занимава с ЛС човек, толкова повече проявления в този свят се получават, макар и, изглеждайки косвени причини, но светимостта на аурата се повишава много при осъзната работа с ЛС.
Успехи!

Отговор #44 -: Април 09, 2017, 11:49:04 am

Biso: Честно казано, аз най-вероятно нямаше да участвам в този семинар, ако не бях поел ангажимент да помагам с превода при нужда. Но сега разбирам от личен опит, как всеки път материала се поднася по по-различен начин и винаги има какво да се научи. Или нещо, което вече знаеш да бъде разгледано от малко по-различен ъгъл и да бъде даден пример за още един начин за приложение.

Практиките за мен минаха много силно - даже не очаквах! Още в началото се претоварих, но сравнително бързо ми мина. И от Лолита "отмъкнахме" много неща! Въпроса е да се научим да ги използваме!

По препоръка на bofara си купих диск Ултрамозг на А. Патрушев, в който има аудиофайл Интеграция. Започвайки от вчера, възнамерявам да поработя с този аудиофайл следващите седмици. Аз ползвам и СК1 при работата си с този аудиофайл - разликата се усеща много ясно.

През ноща имах много интересен сън и още не мога да осъзная напълно смисъла на преживяното.

Важно: Бих искал да направя следното уточнение относно получената информацията от семинара и самите практики. Всеки има правото да разказва и да показва на когото сметне за добре. Но трябва да си дава ясна сметка, че обяснявайки и давайки самите практики за влизане в ЛС, поема върху себе си ОТГОВОРНОСТ за дадения човек, за неговите действия и всичко произтичащо от това. Също така е много по-правилно, човек да се запознава с тази информация и с тези техники като участник в голяма група - минимум 10-15 човека. Работата в група, особено както вчера с 111 участника, дава допълнителна полза, защото ако при вас не се получи нещо от първия път, вие виждате, че при останалите 110 човека всичко се получава и това ви дава увереност в собствените способности. Отделно самите групови практики с участието на 100 човека си е живо приключение! Натоварващо, но МНОГО ПОЛЕЗНО! Самия процес, 100 пъти да повториш упражнението в рамките на няколко часа те тренира и в следващия момент вече всичко се получава. Отделно ползата от приписването на вас на личния опит на всеки, които е посетил вашия ЛС.

Отговор #49 -: Април 09, 2017, 01:20:28 pm

bofara: В този ред на мисли е добре да се запише семинара и да се слуша като запис. Нещо напоследък не дават записите от семинарите, не знам защо. Има програми за записване на видео/аудио от компютъра, т.е. можеш и сама да си запишеш семинара, за да можеш впоследствие да го прегледаш /аз, лично, по старому си водя записки в тефтерчета, а от вчера си правя и мандали на принципа на "автоматическото писане", т.е. по време на практиките влизане в ЛС си драскам с гел-химикали с двете ръце едновременно на страници в тефтерчето с практиките, където си записвам важните моменти за ЛС/.

Отговор #50 -: Април 09, 2017, 01:27:05 pm

Biso: Това, което аз разбрах е, че започваме в 20:00 московско време (което понастоящем е и българско време), за проверка изправността на камери и микрофони и за разделянето ни на две групи. Без работещи камера и микрофон не може да се участва в групова практика. Миналия път при 97 участници, груповите практики отнеха повече от два дена по 3 часа. Поради тази причина искат да ни разделят на две групи и в рамките на днешната част от семинара да приключим с груповите практики. Отделно ще има още обяснения от страна на Лолита и отговори на въпроси, което ще отнеме време.

На практиките Лолита няма да увеличава оборотите. Груповата практика се състои в това, че всеки от нас ще води цялата група в своя ЛС. По същия начин, както вчера Лолита ни водеше в своя ЛС. В тази връзка си припомнете нейните думи, какво и как се прави! Ако някой не е сигурен, че си спомня добре, да ме пита на лично съобщение. Ще отговоря само на хората, за който съм сигурен, че участват в семинара!

Важно е да се запомни, че времето тече с различна скорост във всеки отделен ЛС и когато имаме гости е нужно да им дадем минута-две да се ориентират и да почувстват нашия ЛС. Когато аз водя гости в своя ЛС, докато се намираме там, аз си броя на ум до 45. Това се оказва достатъчно всеки да получи нужните впечатления и усещания.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2017, 12:46   #5
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #54 -: Април 10, 2017, 08:52:03 pm

Rosi: Някой ще сподели ли впечатления от снощните практики?
На два пъти ми се налагаше да ставам и може би за това не оспявах да се настроя на личния свят на практикуващите...някак си оставах до "вратата" и увисвах там, но пък енергетиката я усещах осезаемо, което продължи и днес през цели ден. Бисо, благодаря, че сподели за 15 април.това съм го пропуснала.
Надявам се, че Бисо и Бофара, ще споделят малко повече информация относно метода и личен опит!

Отговор #55 -: Април 11, 2017, 12:25:06 am

Biso: Ако си попреглеждала чата в zoom по време на практиките, разбираш, че всеки чувства и вижда различно. Но има и немалко моменти, когато няколко човека виждат сходни неща. Имаше и няколко човека, които нищо не виждаха. Но това са редки случаи и с времето нещата се оправят.

Вчера за първи път почувствах по-осезаемо цялата тълпа. От толкава продължителна практика, енегията се държи доста дълго на високо ниво. И след това през ноща е трудно да се заспи. Или ако заспиш, се будиш доста по-рано.

Относно "метода", това е нещо, което е във всеки от нас - неделима част от нас, но добре забравена. Както и много други неща. И сега просто някой ти е обърнал внимание, че това съществува.

Отговор #56 -: Април 11, 2017, 03:36:57 pm

bofara: Някога имах учител, който подготвяше шампиони. Световни шампиони от олимпиадите по физика. Негови ученици впоследствие работят на много известни и реномирани места. Аз лично не станах такъв, защото влязох в това училище една година след другите си приятели и вече бях безвъзвратно изостанал. От този човек научих много интересни неща, едно от които е, че с тренировки, практика, тренировки, практика и пак и пак, повторение и пак се постигат невероятни висоти. Той повтаряше толкова много пъти едни и същи неща през определено време.
Добре е тези научени практики да се повтарят и пак и пак /ако сте видяли полза от тях, де/.
---
Моя личен опит с тези работи е малко по-специфичен, ако мога така да се изразя. Мога да кажа, че съм доволен от тези неща, а така също и, че смятам /когато имам възможност/ да присъствам и на следващите пъти /ако има/ на общите безплатни семинарски теми.
---
Мога да кажа още, че съм изключително доволен от качеството на ЛС на българите, които "видях". Което обаче е и един вид "капан", лесно можеш да се отпуснеш и просто така пак да се върнеш в привичния си ритъм. Ето, някои са усетили прилива на енергия и т.н., повярвайте ми, ако не се занимавате редовно или периодично - след известно време практически ще забравите /или ще си спомняте някакви откъслечни моменти от рода на: "Абе какво беше там това...уф...абе както и да е..."/ за тези практики.

Отговор #60 -: Април 16, 2017, 10:24:57 pm

bofara: На мен би ми било интересно да се науча да се настройвам значително по-лесно и бързо /като тренировка един вид/ на вход в ЛС само по глас, или по снимка и глас или по електронна поща и глас, или по електронна поща и написан текст на формулата на влизането с времево ограничение /примерно в близките 10 минути имате разрешение за влизане - имам предвид текстовото съобщение/. Но това, евентуално може да се реализира /ако въобще/ безопасно и полезно, хм, може би след поне още един реален опит на много гости в ЛС.
Затова го оставям само като идея.

Отговор #61 -: Април 18, 2017, 03:33:44 pm

emo_G: Любопитно ми е колко човека от България са участвали на безплатният семинар. За 4-5 знам със сигурност, но ми се струва, че доста повече се интересуват от темата...

Като опит от двата уикенда практика на посещения на ЛМ - Втората седмица за мен беше много по-богата на впечатления, въпреки по-малкият брой участници. Имах много по-ясни усещания и визуализации при пребиваването нагости в ЛМ. Даже на моменти се усещаше "навалицата" преди преминаването през вратата.

Отговор #62 -: Април 18, 2017, 04:28:29 pm

Rosi: И при мен така беше в неделя

Отговор #64 -: Април 18, 2017, 08:17:28 pm

bofara: Да Ви поздравя всички за отличното представяне.

Ето какво дават грамотната предварителна подготовка, реалните тренировки и постоянните занимания /и не без самочувствие бих добавил - и своевременното разяснение на някои неясности/.

Както забелязвате си струва човек да присъства през всичките дни, а не само в деня, в който ще се влиза в неговия ЛС. Никогда не знаеш кой на какво "ще те научи" в своя ЛС. Възможно на допълнително усилване на способността за визуализация. Или на други полезни неща.

Успехи за в бъдеще.

Отговор #66 -: Април 21, 2017, 12:32:51 am

emo_G: Аз бих предложил да си организираме събиране в zoom/skype да попрактикуваме. Естествено, ако има желаещи...

Отговор #67 -: Април 21, 2017, 06:48:17 am

bofara: Това е желателно много добре да се обмисли предварително, защото има много "подводни камъни", а и съвсем обикновени пречки.
Като пример - един от "капаните" /Бисо може вероятно да ти потвърди, че Михаил това го е споделял в една от закритите срещи-практики/ е човек да "се пристрасти" към тези общи /забележете!/ влизания, един вид да се получи нещо като "зависимост" /силно образно казано/. Т.е. за този хипотететичен някой, е много по-лесно и приятно да кара на груповата (!) практика, вместо да се занимава преобладаващо сам. Ето, примерно немалко хора усещат "навалицата" както в коридора, така и в своя ЛС. Ама ако е само един или двама-трима - ще могат ли да ги усетят? За това се иска по-тънка настройка /упражненията по сенсорика/. Аз искам /и затова се занимавам тук/ тези, които се интересуват от "тези работи" да станат самостоятелни /да си го кажем направо - магове/, а не да чакат от този или онзи практики и съвети по този или онзи въпрос или пък енергийна помощ.

Аз лично съм "за", но моето предложение е да минем /който има възможност/ още веднъж безплатния семинар по ЛС през юни месец и тогава.

p.s. доколкото чух от няколко души на миналия наскоро безплатен семинар по ЛС - много от тях не знаят /нямат си понятие/ какво въобще да правят в личния си свят. Много е лесно да се каже от някой друг - ами прави това и това, и ще получиш съответно това и това. Той затова е и личен, свързан неотменно с Вашия личен генетичен код, както навярно сте прочели, чули или др., за да си правите там каквото Ви харесва. И, именно, занимавайки се /с визуализация, а не с въображение/ лека-полека там с това, каквото Ви харесва един вид го развивате този ЛС, а оттам и самите себе си.

Мога да препоръчам, примерно като общ съвет - да се позанимавате /тези, които се интересуват/ с ПК-лайт, с Пандора-Блек-Лайт /между другото всички забравиха за цифровата Пандора, тази, която се генерира от компютъра и се въвежда рожденната дата, и е валидна 1 седмица, ама по мои наблюдения тя никак не е за пренебрегване, особено заедно с Пандора-Блек-Лайт. Т.е. тренировки с ПК-лайт и буфера, създаване на неща и всичко каквото Ви харесва и от което се интересувате и Ви вълнува в Вашия ЛС и ...

И още един чисто практически съвет - като влизате в личния си свят - ясно Ви е надявам се, че там /засега/ изпращате част от себе си - някои от тънките си тела, които се очистват и зареждат там, именно в Вашия личен свят. После, като се настроите на "тук и сега", те /тези тънки тела/ се настройват отново там, където обикновено си стоят, така да се каже образно. За да се получи по-ефективно взаимодействие именно "тук и сега" между тези тънки тела и физическото Ви тяло - елементарно масажиране, примерно с пръстенче суджок /струват 1-2 лева/ би било само от полза за разпределянето на енергията и информацията от тънките тела към физическото и обратно.

Отговор #68 -: Април 21, 2017, 09:46:09 am

Rosi: Подкрепям идеята на Емо, най-малкото за това, че не всичко от чутото на руски ни е ясно /визирам себе си/.
Не мисля, че някой би могъл да се пристрасти, ако тези практики се правят веднъж на месец или два и едва ли този, който иска да се занимава със себе си, ще разчита само на груповата практика.
Бисо сам сподели, че всеки път при посещение на такава практика, открива по нещо ново за себе си.
Една практика или лекция, подкрепена с пример би дала по-голяма яснота по въпроса как и какво би могъл да направиш в ЛС и според мен не е готов отговор, иначе по тази логика не би трябвало да се обяснява и влизането в ЛС.

Отговор #69 -: Април 21, 2017, 10:38:03 am

Biso: Когато отидеш на курс по рисуване, учителя ти обяснява, как да държиш четката, как да си сложиш боите на палитрата ( ако така се казваше ), как да смесиш няколко бои и да получиш нов цвят и т.н. и т.н.. Това е обяснението за влизане в ЛС. Отделно на семинара се подсказа и каза ясно, че там имаш това и това и може да го използваш така и така.

След това вече от теб зависи, дали ще рисуваш натюрморти, пейзажи, портрети, дали ще използваш акрилни или маслени бои, или пък ще рисуваш само в черно-бяло и нюанси около тях - ти си Творец и сам опитваш, преценяваш и решаваш какво и как искаш да създадеш и да използваш!

Ето един жокер от мен, до който достигнах буквално тези дни на база малко мислене и личен опит: В ЛС намирате място с най-плътен поток енергия или място с най-плътна енергия. Заставате в този поток или на това място и си представяте (проговаряте), че попивате в себе си и се зареждате с тази енергия. И както индикатора на мобилния телефон за заряда на батерията, си представяте, как енергията се трупа във вас и се качва все по-нагоре. Може тази практика да не работи при вас, както работи при мен. Тогава опитвате друг подход и намирате, това, което работи за вас и създавате вашата картина с маслени бои! Няма да споделям моите усещания и резултати от тази практика, за да не ви съзадавам определени очаквания, тъй като, едва ли при всеки ще се получат точно същите резултати поради ред причини.

Както ти писах Роси, преди няколко дни, не чакай някой да те води за ръка! Започни с това! Или недей да правиш нищо, но тогава нищо няма да се промени!
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2017, 13:03   #6
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #71 -: Април 21, 2017, 10:54:33 am

Rosi: Не очаквам някой да ме води за ръка. Просто искам нещата да ми бъдат ясни. Съжалявам че изглежда по този начин.
Наистина не направих груповата практика. Не можах да присъствам на последната лекция поради ранното часово време при мен. Надявам се следващият път да бъда включена.

Благодаря за жокера, Бисо!

Отговор #72 -: Април 21, 2017, 11:18:15 am

Biso: В това отношение, аз имам следния опит: Получавам дадена информация и независимо, колко пъти я преговарям и предъвквам, тя не достига до мен и това си е! Оставям въпроса на страна и продължавам да си се занимавам с това, което ми се получава и да чета отзиви, съпътстваща информация и литература. След известно време от никъде ми се появяват мисли, абе там нещо такова се говореше, аха! А тука така беше обяснено, аха - сега вече ми е ясно! И всичко си идва на мястото!

Мисля, че това е много важно да се отчита, особенно по отношение на ЛС и БЖ. Но пак опираме до това, междувременно нещо да се прави и да се използва това зрънце информация, която ни е разбираема и можем да прилагаме ежедневно!

Попитали Томас Едисън, колко пъти е сбъркал преди да открие електрическата крушка. Той отговорил, че преди да открие електрическата крушка, е открил 10000 начина как не се прави електрическа крушка. ( Точните му думи: Аз не съм се провалял. Просто открих 10 000 начина, по които нещо не може да стане. )

Отговор #73 -: Април 21, 2017, 04:02:40 pm

Цитат на: Rosi в Април 21, 2017, 10:54:33 am

...Наистина не направих груповата практика...

bofara: Напълно те разбирам. Мен колко ме беше страх първия път на груповата практика, макар че от толкова години се занимавам и имах понятие. Няма нищо, ако имаш намерение да продължиш с тези работи - възможности има.
----
Иска ми се обаче всички да разберат правилно. Ще дам пример - примерно 5 човека, всеки по, да кажем, 5 минути за влизането в неговия ЛС - 25 минути. Горе долу толкова ще трае груповата практика. Това дори не е един учебен час по времетраене и ще омръзне бързо на повечето.
Затова е желателно в началото /а впоследствие и към края като доуточняващи въпроси/ да се проведе нещо като малка лекция /всеки път по определена тема, примерно/. За тази цел е необходимо да има грамотен водещ /водещи/, който да има поне малко понятие как да структурира информацията така, че наистина да я поднесе по разбираем, а и приятен начин на слушателите, а така също да си планира нещата поне за няколко теми* напред. Аз лично не искам да "чета лекции" /макар че имам педагогическа правоспособност и кратка преподавателска реална практика/, защото се занимавам с много странични на темата по ЛС неща, които пряко или косвено е възможно да се отразят върху даваната от мен информация.

* примерни начални теми /нека имаме предвид, че в България много по-малко хора се интересуват от тази информация, докато в Русия, а и на запад, примерно има много повече както учебни пособия, така и видеоуроци, затова и там интересуващите се са значително по-запознати, или си мислят, че са такива / - кратко конспектиране на понятията - егрегор, система, паразит, енергоинформационен пашкул, паралелен свят, въплъщение и т.н. Интересуващите се по тези конспекти биха могли да търсят самостоятелно вече информация по темата.

Защо такива понятия и знания, макар че пряко не са свързани със знанията, уменията за ЛС? Ето
Цитат на: Rosi в Април 21, 2017, 10:54:33 am

...искам нещата да ми бъдат ясни...

bofara: Защото много хора се затрудняват с определението си за такива неща /примерно мой близък веднъж каза: "не съм виждал никога егрегор, затова не вярвам в такива работи"/. Да обаче тези неща съществуват /както съществува и мръсният въздух в големите градове, който хората обаче са принудени да дишат, т.е. да се съобразяват с него един вид/ и е добре да се знае /дори от чисто информативна гледна точка/ за тях /абе, елементарна грамотност в "тези работи"/. Разбира се успоредно с тази информация може да се обсъждат и свързани с ЛС неща като буфера, като коридора, "вратата" в ЛС и т.н.

Отговор #74 -: Април 22, 2017, 07:26:52 am

Цитат на: bofara в Април 21, 2017, 04:02:40 pm

..примерно 5 човека, всеки по, да кажем, 5 минути за влизането в неговия ЛС - 25 минути. Горе долу толкова ще трае груповата практика. Това дори не е един учебен час по времетраене и ще омръзне бързо на повечето...


bofara: Мислих над този проблем.

Това е /засега/ като предложение - примерно влизат всички в ЛС на един от нас и този човек започва да твори. Създава всякакви неща - вкусове /кулинария, комбинации между храни, напитки и всичко от този род/, после аромати /парфюми и т.н./, после със зрението, слуха и така нататък до всичките сетива /поотделно/. Естествено съчетанието между всички тези неща е още по-добре - примерно вкусната храна ухае по определен начин и създава определена визуална наслада и т.н.

Все едно сме на гости на този човек у дома и той иска да направи приятно впечатление. Това със сетивата е само като един прост пример - може да се създават /творят/ ВСЯКАКВИ неща - примерно с музикални произведения, изобразително изкуство, технически решения, архитектура, комбиниране на известните ни стихии, енергии и т.н., много аспекти, свързани с творчеството могат да се приложат.

И съответно гостите в ЛС се настройват всеки със собствените си разбирания, възможности, осезания и т.н., т.е. резонанси на новосътворяващото се-новосътвореното. Един вид се учим у него /нея/, наблюдавайки, съзерцавайки, а и е възможно да му /й/ покажем някои наши интересни възможности-предложения.

Това /практически вече независимо от количеството присъстващи на срещите - в този случай може и само двама да са - пак ще се получи, бих казал, доста ефективно/ вече би удължило до приличен обем /а и би допринесло за доста добра разработка на интересни аспекти в ЛС на Твореца/ самите срещи.

Моля да напишете идеи, предложения, препоръки, желания и т.н. по тези въпроси.
---
Тези техники даже самостоятелно /аз пробвах/ дават МНОГО енергия и интересни възможности. Не бих се и пробвал даже да прогнозирам какво биха дали ако са съвместни /общи/.

---
Възникна идея и за операторство на територии посредством ЛС-буфер /или ПК/, както и за обща практика за "удължаване на физическия живот на оператора" , но засега искам да видя как ще тръгнат нещата.
p.s. да, възможно е след 4-5 седмици /при периодичност на срещите-практики 1 път седмично/ да се изчерпат първоначалните творчески пориви на желаещите да участват в такъв формат практики. Съществува обаче техниката на прегледа /на руски "перепросмотр"/, т.е. ако в момента не се сещате какво да предложите на гостите като лично творчество в Вашия личен свят, можете просто да им покажете Вашите възприятия на общия, колективен, физически наш свят, нещо което Ви се е случило и е оставило трайни впечатления в съзнанието Ви.

Отговор #75 -: Април 23, 2017, 10:45:58 am

Цитат на: bofara в Април 21, 2017, 04:02:40 pm

...Разбира се успоредно с тази информация може да се обсъждат и свързани с ЛС неща като буфера, като коридора, "вратата" в ЛС и т.н.

bofara: Коридора.

Отговор #76 -: Април 26, 2017, 11:29:09 am

Цитат на: Biso в Април 21, 2017, 10:38:03 am

........ В ЛС намирате място с най-плътен поток енергия или място с най-плътна енергия. Заставате в този поток или на това място и си представяте (проговаряте), че попивате в себе си и се зареждате с тази енергия. И както индикатора на мобилния телефон за заряда на батерията, си представяте, как енергията се трупа във вас и се качва все по-нагоре. Може тази практика да не работи при вас, както работи при мен. Тогава опитвате друг подход и намирате, това, което работи за вас .......


Biso: Тази практика, а и по принцип ежедневното неколкократно посещение в ЛС е важно с цел получаването на достатъчно или по-скоро на предостатъчно енергия за правилното функциониране на тялото ни - повишава се нашия потенциал и се променяме в правилна посока. Също така получавайки предостатъчно енергия, това оказва влияние на нашата способност да реализираме нашите цели и желания. Важно да се има предвид, че при промяна на нашия потенциал, това може да доведе до изменения в нашия жизнен път и съответно първоначално да се сблъскаме с аномалии и сътресения.

Попадал съм на информация, че при наличието на достатъчно енергия, за три години се изцеляват всички болести и за седем години имаме напълно ново тяло. Разполагайки с достатъчно енергия, тялото ни успява да се регененрира напълно за седем години.

Поради постоянния приток на енергия е възможно да настъпят изменения в режима ви на сън - да се наспивате по-бързо. Също така са възможни изменения в храненето ви - прием на по-малко количество и предпочитания за по-лека храна.

Отговор #78 -: Април 26, 2017, 01:32:20 pm

Цитат на: Radostt в Април 26, 2017, 12:15:49 pm

Мога ли да попитам, освен присъствието на семинарите, има ли друг начин да се усвои техниката за влизане в ЛС?


Цитат на: Biso в Април 09, 2017, 11:49:04 am

Важно: Бих искал да направя следното уточнение относно получената информацията от семинара и самите практики. Всеки има правото да разказва и да показва на когото сметне за добре. Но трябва да си дава ясна сметка, че обяснявайки и давайки самите практики за влизане в ЛС, поема върху себе си ОТГОВОРНОСТ за дадения човек, за неговите действия и всичко произтичащо от това. Също така е много по-правилно, човек да се запознава с тази информация и с тези техники като участник в голяма група - минимум 10-15 човека. Работата в група, особено както вчера с 111 участника, дава допълнителна полза, защото ако при вас не се получи нещо от първия път, вие виждате, че при останалите 110 човека всичко се получава и това ви дава увереност в собствените способности. Отделно самите групови практики с участието на 100 човека си е живо приключение! Натоварващо, но МНОГО ПОЛЕЗНО! Самия процес, 100 пъти да повториш упражнението в рамките на няколко часа те тренира и в следващия момент вече всичко се получава. Отделно ползата от приписването на вас на личния опит на всеки, които е посетил вашия ЛС.


Biso: Аз лично не бих се наел да показвам и да обяснявам. Ако мога, бих помогнал на човек, който е участвал в семинара и като цяло е разбрал поднесената информация и практики, но в последствие са възникнали един-два въпроса.

Преди 4 години bofara препоръча да учим или да си припомним руския език, за да можем да черпим информация от извора. Аз сега си давам сметка, колко на място е била тази препоръка!

Отговор #80 -: Април 26, 2017, 02:24:45 pm

Biso: Мисля, че думата усвояване не е много правилна в този случай. Всичко, което е нужно е малко уводна информация, кратко обяснение на самите техники, мерки за безопасност, 2-3 практики и готово! За много голяма част от хората това е напълно достатъчно. За единици може да възникнат известни трудности, които в процеса на практикуване и с времето се преодоляват.

В последствие има още семинари, още практики и техники, още много обяснения и информация, за които е нужно време за осъзнаване и усвояване - но за начало безплатната част е напълно достатъчна.

Възможно е на автопилот, човек да си спомни за ЛС и да започне да го ползва, но това са много редки случаи.

Немалко деца си играят там, но в стремежа си да подражават на възрастните, идва момент, в който забравят, че това се е случвало някога.

Колкото и да не си уверена в руския си език ( ако това те спира ), участвай на семинара на 10-11 юни - новата дата за следващия безплатен семинар по ЛС и виж, какво ще се получи.

Отговор #82 -: Април 26, 2017, 05:30:17 pm

Цитат на: Radostt в Април 26, 2017, 02:31:33 pm

Не е това, което ме спира. За сега нямам такава възможност, но пък и има доста време до тогава и ако ще става, ще става.

emo_G: Няма от какво да се притесняваш. Всичко е много лесно и е просто въпрос на малко практика. Затова е полезен семинарът, защото за два дни се правят десетки влизания и процесът се автоматизира, така да се каже.
Аз например се научих да си ходя в ЛМ от .......... Но груповата практика е много ценен опит, който засега може да се получи само на семинарите.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2017, 13:19   #7
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #84 -: Април 27, 2017, 12:40:59 am

Цитат на: vulshebnitsa в Април 26, 2017, 11:09:18 pm

Имам камера и микрофон. А по време на мероприятието кой говори и кой пише?

Biso: По време на мероприятието говори лектора. Ако някои от участниците има въпрос, може да го зададе писмено във чата.

По време на груповите практики, когато дойде твоя ред, тогава ще трябва да говориш, за да ни заведеш в твоя ЛС.

Бих искал отново да спомена, че лектора по свое усмотрение допуска даден човек до участие в семинара - преценява се дали човека е готов да работи с тази тема. Ако някой не е допуснат до семинара, не се дава обяснение, защо не е допуснат. Този отказ е само временен, до следващия семинар, когато отново може да се регистрирате за участие.

Отговор #85 -: Април 27, 2017, 12:43:01 am

Цитат на: vulshebnitsa в Април 26, 2017, 11:09:18 pm

...групов личен свят

bofara: Има личен свят. Индивидуален, ЛИЧЕН. "Групов личен" - даже не мога да си представя какво е това.
---
В началото на темата са дадени кратки, но бих казал до голяма степен изчерпващи на първо време, цитати относно личния свят.
---
Цитат на: Radostt в Април 26, 2017, 12:15:49 pm

Мога ли да попитам, освен присъствието на семинарите, има ли друг начин да се усвои техниката за влизане в ЛС?

bofara: Да, може да се научи /или да си спомни/ човек самостоятелно да влиза и без такива семинари и т.н. Както и може сам да се научи да кара кола без инструктор /с инструктор е МНОГО по-лесно и бързо/. Който иска по този начин /дадена е информация тук, книгите на Макс Фрай - "Хроники Эхо" като за начало и т.н./ - ами напред самостоятелно и успехи!
Друг начин, освен семинара, е Ваш познат, вече можещ и знаещ как и какво се прави - да Ви покаже и придружи за пръв път.
Но самата групова практика /многото гости в Вашия ЛС/ - е МНОГО по-силна и се усеща практически от всички /тактилно или визуално или по друг начин, но се усеща/. Да, когато са се записали много хора на безплатния семинар /и колкото по-късно се запише човек, принципно по-късно идва и неговия ред, аз този път съм се записал сравнително по-рано, защото предишните пъти все към края се падаше моя ред/ трябва да се мине през техните лични светове и затова даже два дни - събота и неделя - не стигат за семинара и се налага продължение най-често през следващия уикенд /или в понеделник след неделята, ако не са останали много хора/.

Отговор #86 -: Април 27, 2017, 01:32:02 am

Цитат на: vulshebnitsa в Април 26, 2017, 11:09:18 pm

Момчета, какъв е този интересен групов личен свят? Чувствам се като дете в сладкарница. И защо чак сега го виждам аз това?

emo_G: Групово си ходим на гости в личните светове. По време на семинарът всеки, който има желание, си води останалите участници (стотина човека) на посещение в своя си ЛС. Така да се каже, обикаляме сладкарниците за по кафе.

Отговор #87 -: Април 27, 2017, 12:10:59 pm

Цитат на: bofara в Април 27, 2017, 12:43:01 am

"Групов личен" - даже не мога да си представя какво е това.

Biso: Ако правилно си спомням, групов "личен" свят имат животните от всеки отделен вид - те са с едно общо съзнание. Групов "личен" свят на котките, групов "личен" свят на кучетата и т.н..

Думата колективен повече подхожда.

Отговор #88 -: Април 27, 2017, 03:26:57 pm

vulshebnitsa: Момчета, благодаря! Освен Макс Фрай други книги да препоръчате?
За групов личен свят ... ето как го виждам аз. Както Емо обясни всеки води /кани групата в своя ЛС, все едно каните гости вкъщи. Да речем, че сме на гости на Емо. Къщата е негова, масата е негова, храната и т.н. Но какво значи негова? В момента на пребиваването в дома му ние ходим по същите килими, ползваме същите мебели и ядем от същата посуда, т.е. къщата в този фиксиран момент е И НА ГОСТИТЕ. Даже има такъв израз "Чувствайте се като у дома си", който аз не смятам като проста любезност, а факт. Личен свят, в който има "гости" до момента на пребиваването им, според мен не може да се нарече личен.
Моля, обяснете ми ако се разминавам и за съвсем друго иде реч или предложете нещо за четене, ако не ви се обяснява.

Отговор #89 -: Април 27, 2017, 09:32:50 pm

Цитат на: vulshebnitsa в Април 27, 2017, 03:26:57 pm

В момента на пребиваването в дома му ние ходим по същите килими, ползваме същите мебели и ядем от същата посуда, т.е. къщата в този фиксиран момент е И НА ГОСТИТЕ. .......... Личен свят, в който има "гости" до момента на пребиваването им, според мен не може да се нарече личен.


Biso: Нали разбираш, колко е ефимерна къщата, в която живееш в момента на фона на вечността?!? Дори и в рамките на този ти живот, къщата също е незначителна част - по ред причини можеш да я загубиш във всеки един момент и когато един ден си отидеш, не можеш да я вземеш със себе си. И в този смисъл, дали можеш да наречен гостите съсобственици на нещо, което ти не притежаваш е въпрос на лична преценка.



ЛС е вътрешно пространство, което няма нищо общо и не зависи от света тук, винаги е било и винаги ще бъде част от теб, докато ти съществуваш като същност, дух. Според мен, ако нещо може да бъде определено като лично и неотменно твое, без никакви условности и времеви рамки, то това е ЛС. Отделно ти имаш абсолютна власт в това пространство.

Надявам се, сега да ти е по-разбираемо!

Отговор #93 -: Април 28, 2017, 02:20:03 pm

Цитат на: Rosi в Април 28, 2017, 12:19:10 pm

Тези практики с влизането в личния свят на някого /с покана естествено/ според мен се прави, ....


Biso: Гостуването позволява качествено и на порядък да се увеличи плътността и развитието на твоя ЛС. ЛС много силно се пресича с твоя характера, с твоята индивидуалност. Всеки, които посещава твоя ЛС, вижда/намира това, което най-силно резонира с него в този момент, с неговата индивидуалност. Това са аспекти, които поради една или друга причина не са достъпни за теб и ти не би развила. И когато при теб влязат 100 човека и всеки намери някакъв аспект, то този аспект се събужда/възбужда и става достъпен за теб. Това те обогатява много и ускорява твоето развитие. Това е като огромен опит, получен за един кратък миг.

Горе-долу същото се отнася и за самия гост - влизайки в твоя ЛС, той получава различни усещания и впечатления, резонанс с един или друг аспект и така разширява своя опит.

p.s. Гост във вашия ЛС не може да ви навреди или да направи нещо без ваше разрешение. Но въпреки това оставя един вид слаба следа от своята личност и ментално състояние. В тази връзка е препоръчително да се канят на гости само адекватни хора. Това е и първата задача на лектора на семинарите - да гарантира, че всеки участник е готов да работи с тази тема и не страда от психични разстройства или отклонения.

Отговор #95 -: Юни 02, 2017, 02:18:04 pm

Biso: "Въпреки, че не виждам много добре в ЛС, аз напълно и безрезервно приемам себе си!" ( работа с техника за емоционална свобода ТЕС )

Дааа! - многозначително каза той, виждайки какъв е резултата.

Отговор #96 -: Юни 02, 2017, 11:39:52 pm

bofara: Хехе, тази техника става много "по-могъща", бидейки изпълнявана в буфера.

Отговор #100 -: Юни 10, 2017, 12:26:53 pm

bofara: Значи всичко е нормално. След допълнителната регистрация се получава Webinar ID или директен линк.

Радвам се, че този път водещия ще е Михаил - това е много полезно, в личния ти свят да влезе Михаил или ти да влезеш в неговия /това беше едно от моите несбъднати досега желания - някои българи да могат да имат опит с личния свят на Михаил, а така също и той да влезе в техните ЛС/.

Ами, надявам се да се видим нормално вече там.

Всичко добро.

Отговор #108 -: Юни 14, 2017, 01:55:12 am

bofara: Един приятел, който присъстваше на семинара ми сподели, че му е било малко "непривично енергетически" при влизането в ЛС на Михаил, т.е. според мен, както и му казах, още няма нужния практически опит, макар че и той като мен е за трети път на безплатната част.
Понеже много пъти съм му казвал, но не е обръщал особено внимание, и си позволих да му напомня /а по този начин и като едно допълнение го пиша и тук/, че преди и след такива практики аз приемам гинко-билоба /от аптеката/ и това ми позволява да възприемам осъзнато доста по-големи блокове информация, което, съответно, за мен лично означава по-малко енергетическо натоварване, понеже върви на съзнателно ниво, т.е. директно го осмисляш и запомняш, а не после да си мислиш, че си го запомнил или пък да се заблуждаваш, че си /което ми се е случвало, а в други случаи някои хора просто заспиват, понеже "не им стига ресурса" да възприемат на осъзнато ниво/.
---
Едва ли е нужно да споменавам за препарата Семакс /руски препарат, различаващ се напълно по състав и свойства от препарата, продаващ се в България под същото име/, който Андрей Патрушев препоръчва за... Не виждам особен смисъл да търся във форума Майндмашин неговите постове по темата, по-добре да дам описание.
---
С гинко много силно "се дърпа напред", а със семакс засега не съм пробвал, трябва да се видят как са вариантите да се поръча от Русия или Украйна /доколкото бях срещал май че и в Украйна се продава/.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2017, 13:23   #8
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Личен Свят ( Личны мир )

Отговор #115 -: Днес в 11:15:51 am

Rosi: Впечатления от безплатната част на семинара:
В началото нямах почти никакви усещания. Не успях да се настроя добре на влизането в ЛС на Михаил. В момента в който той замести момичето, което не можеше да се включи вербално в практитака, много силно ме заболя лявото слепоочие и противно на положителните отзиви на участните на мен нейния ЛС ми се стори много мрачен и пълен с отчаяние.Болката ми премина с излизането от нейния ЛС и от там нататък до края на семинара непрекъснато усещах кондензирана енергия на мястото на хипофизната ми жлеза, като силата на усещанията се усещаше различно при влизането в ЛС на различните участници.
В ЛС на Бисо почувствах много сила и мощ...видях много кедрови дървета, които сякаш разпръскаха енергията си навсякъде...много простор и много въздух.
Емо се заиграваше с някакъв фонтан от който се изливаше нещо като златна енергия. Обясни ми че това е енергията на знанието. Загребваше от нея и я затваряше в кутия, а след като я отвореше от там излизаше каквото искаше да сътвори...просто се забавляваше, сякаш експериментираше.
Общо взето това са по-ярките ми впечатления, но някак ми остава неясно дали при влизането ни в личния свят на даден участник трябва да обърнем повече внимание на картините, които ни се явават или върху енергийните усещания ...

Отговор #116 -: Днес в 11:23:19 am

Цитат на: Rosi в Днес в 11:15:51 am

...В момента в който той замести момичето, което не можеше да се включи вербално в практитака, много силно ме заболя лявото слепоочие и противно на положителните отзиви на участните на мен нейния ЛС ми се стори много мрачен и пълен с отчаяние.Болката ми премина с излизането от нейния ЛС и от там нататък до края на семинара непрекъснато усещах кондензирана енергия на мястото на хипофизната ми жлеза, като силата на усещанията се усещаше различно при влизането в ЛС на различните участници...

bofara: Получила си такива усещания най-вероятно защото Михаил практически ни взе всичките и ни заведе там /в нейния ЛС/. А ти /и много други хора, между другото/ не си привикнала на такъв тип "упражнения" затова и такива усещания са се получили /мнозинството усещат групата по един или друг начин/. Ако си спомняш предупреждавах тези, които досега нямат опит с влизането на група /такава голяма като вчера/ в своя ЛС да не се стряскат от психосоматичните усещания по време на самата практика. При мен също се усети ускоряване на пулса вчера като идвахте в моя ЛС. С времето би трябвало да премине, даже би следвало да ти бъде от голяма полза по-нататък.

Цитат на: Rosi в Днес в 11:15:51 am

...някак ми остава неясно дали при влизането ни в личния свят на даден участник трябва да обърнем повече внимание на картините, които ни се явават или върху енергийните усещания ...

bofara: Кой както го възприема, няма правила в тези неща. Резонансите могат да бъдет не само кинестетични /енергийни усещания/, образни, а и звукови /аудиални/, вкусови и т.н., а така също и комбинация. И колкото е по-тренирано съзнанието в тези неща, толкова повече усещания /обемни/ се получават.

Отговор #117 -: Днес в 02:01:58 pm

proly: В началото всичко ми беше тъмно, нямах усещания и цветове.
След това започнаха комбинации от червено, черно и бяло, като рисунка на платно.
Накрая започнах да виждам като на филмче, на някои много за кратко, защото ни приканваха на изхода.
Сигурно аз се настройвам по-бавно.
Този път на Бисо ми беше тъмно , под земята ли влязох?
А Бофара ни изпрати много бързичко.
Както-так...доволна съм

Последний раз редактировалось Бисо; 18.06.2017 в 16:45.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2017, 18:14   #9
Иван Славов
Пользователь
 
Регистрация: 27.04.2015
Адрес: Gronau, Deutschland
Сообщений: 779
По умолчанию Re: Личен Свят (Личны мир)

Понеже аз се интересувам в някаква степен и от практическата реализация на философските въпроси свързани с тези неща ще си позволя да представя частична извадка-пример на кратката си гледна точка /на сегашния си момент на възприемане/ за тези неща. Ще се постарая да бъда кратък и лаконичен, но в същото време се надявам да бъда и разбран:

Чували сте, предполагам фразата на Хермес Трисмегист за вътрешното и външното, горното и долното. Ако си спомним, че за Буда практически няма разлика между външен и вътрешен свят, т.е. Будите /не е бил само един Буда/ фактически са един вид богове с физически тела и техните мисли са напълно реални и реализуеми /като мисълта на бог - за него всичко е възможно и реализуемо - Бог е света и светът е Бог/ - как да не направим макар и малка аналогия с нашите преживявания в личните ни светове. Повечето от Вас, а днес и останалите ще наваксат, надявам се, вече се докоснаха до своите ЛС.

Предстои изучаването на буферната зона тази вечер, а така също и на спиците. Няма да бъде излишно, мисля, да си носите Пандора-блек самоделките поне известно време и после тези практики. А така също и да следите за екологичността на мислите и желанията си. Лесно е, усетил/а/ силата и възможностите, които дават тези практики, да се превърнеш в злобен хейтър-отмъстител /"сега ще ви покажа на всички" /. Да, ама...
__________________
Тебе ли не знать, что абсолютны только идеи, а проекции… проекции ложатся по-разному, как тени на стенах пещеры.

Последний раз редактировалось Иван Славов; 18.06.2017 в 18:21.
Иван Славов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2017, 13:38   #10
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Личен Свят (Личны мир)

Отговор #118 -: Юни 18, 2017, 11:42:43 pm

Biso: И аз съм много доволен! Практиката с буфера ми се получи много добре! Досега все не успявах да го направя както трябва.

Отговор #119 -: Днес в 04:14:31 am

emo_G: Според мен най-полезното на тези семинари е, че за кратко време се изпълнява десетки пъти упражнението по ходене и връщане от ЛМ. Което от своя страна създава една увереност и лекота при самостоятелните практики. Един вид премахва съмнението в себе си.
На мен това ми беше вторият семинар. При първия имах по-ярки усещания от ЛМ на другите. От сегашното ми участие много мощно, с много ясна картина беше приемането на гости. Видях някои места в моя си ЛМ изпълнени с цветове и в големи детайли.
Сърцебиенето и при мен го има. Направо изпадам в силно изменено състояние на съзнанието, при което ми е трудно дори да говоря. Сякаш всичките си гости съм ги метнал на гръб и ги нося.
От първия ми семинар практикувам ходене в ЛМ почти всеки ден. Всеки ден правя определени физически упражнения/гимнастика и след тях имам едно специално разтягане на гърба за няколко минути. И съм си направил навик по време на разтягането да си ходя в ЛМ. За времето между двата семинара си построих някои неща там. Така да се каже, направих си го малко по-уютно.

Цитат

... се заиграваше с някакъв фонтан...

Имам две места, за които може да се каже, че са фонтан. Опитах се да заведа гостите и на двете. Едното е малко басейнче с фонтан, пълно с енергията на изобилието. Може би за него става въпрос...
Като цяло, този път се опитах да заведа посетителите до всичките ми творения. За моя голяма изненада, в някаква степен се оказва, че са видяли/възприели каквото съм опитвал да им покажа. Единствено съжалявам, че не отделих повече време на коктейлния бар на плажа, който си бях приготвил специално за гостите. Но както изглежда и почерпката са я възприели в някаква степен.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 12:44. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot