QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 16.06.2017, 23:45   #1
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию БЖ 3.0L/3.0N

БЖ 3.0L/3.0N - самостоятелно изготвяне



Снимката е на БЖ 3.0 платена версия - ако се настройте на снимката, може да почувствате известно въздействие.

Описание БЖ 3.0

БЖ 3.0 е достатъчно особена версия, базирана на доста необичайна основа. Тази версия не е разширение или усилване на БЖ 1.0-2.1, това един вид поглед отстрани.
Работата с 3.0 изисква:
- Повишена екология на мислите. Възможна е реализация на мимолетни мисли и желания.
- Достатъчно възстановена енергетика.
- Достатъчно уравновесен характер.
- Известно, желателно дълго изпозване на БЖ1.0 (от шест месеца и повече) или 2.1-2.х (от месец и повече). Без такъв опит категорично не се препоръчва използване на БЖ 3.0. Може да се каже, че даже би било опасно поради претоварване на психиката и енергетиката. (Това предупреждение е дадено от Михаил, когато се е появила БЖ3.0. В последствие е коментирано, че нещата са се променили и може направо да се започне с тази версия на БЖ. Но нека това предупреждение да присъства в описанието и всеки да решава самостоятелно.) БЖ 1.0-2.х правят човека по-спокоен, изравняват състоянието на ЕИП, като цяло извършват значителен ремонт на различни нива.
- Изисква се трезва оценка на състоянието ви и при нужда временно да се прекрати използването на БЖ 3.0. Тоест тази версия не е за непрекъснато използване, въпреки, че някой може и така да я използва, но това може да бъде прекалено натоварващо.
- БЖ 3.0 може да бъде опасна поради някои ефекти, които може да не сте в състояние да управлявате. Нужно е внимателно използване, осъзнавайки рисковете и отговорността пред себе си и околните.

Особенности на версията

- Предизвиква изменено състояние на съзнанието при използване.
- Усилено проявяване на Еталон, усилени възможности по регененериране на присъщите ни човешки възможности (екстрасензорни способности), тоест възстановяване на генетически заложени спосоности, но дълбоко погребани и заглушени ( не става бързо, но оказва същественно влияние върху процеса).
- Усилена работа със здравето и тялото като цяло. (вижте модул Еталон).
- Усилена работа със ситуации и автоматически алгоритми за безопасност и предотвратяване на неблагоприятни събития. При това събитията може да се развиват достатъчно парадоксално за логиката и е желателно да имате маса спокойствие и да умеете да отличавате по усет нормално развиващите се събития от тези, които е нужно и поради логически съображения да избягвате. С други думи БЖ 3.0 не заменя главата и не е нужно просто да се носите по течението, но е нужно да умеете да се доверявате на себе си, ако изведнъж се окажете в последователност от аномални събития.

- БЖ 3.0 може да включва определени събитийни алгоритми за да се избегнат проблеми с безопасността, грешки в жизнения ни път и проблеми със здравето. Ефективността ще бъдет толкова висока, колкото е събудено подсъзнанието ни от БЖ1.0-2.х, въпреки че алгоритмите за работа при 3.0 са други.
- Зона на отговорност. При работа с БЖ 3.0 расте не само вашето влияние, но и зоната ви на отговорност върху заобикалящите ви процеси. Много ползватели забелязаха това при БЖ 2.х, но тук ефекта ще бъде проявен по-силно и това трябва да се отчита.

- Клетъчен облак 3.0 – клъстери. Това е друго КО, различно от КО при 2.х и Панацея и работи малко по-различно. Двете КО съществуват самостоятелно и не си пречат. КО 3.0 не принадлежи съвсем на този свят, явява се фазово-разсинхронизирано с него. Състои се от отделни големи образувания, целта на които е обезпечаване с енергия, защита, събиране на информация и други спомагателни функции. КО 3.0 може да се свали при изрично желание на ползвателя или от оператор имащ достъп до работата с дадените структури.

- Взаймодействие с БЖ 1.0-2.х. Както и всички предишни версии БЖ3.0 намира „общ език” с останалите ни изделия, работи с тях в единен комплекс, но заема позиция „аз тук съм главен”, което му принадлежи по право.
- Модули. В БЖ 3.0 няма модули, има присъщи на човека качества, които стават достъпни. Не мисля, че е нужно да се изброяват специално, нека те да се проявяват спонтанно, така е най-добре. В противен случай ще срешнем съпротива от съзнанието – това не може да бъде или пък прекалени очаквания (аз искан, но то не идва). Достъпа до модулите от предишните версии е леко затруднен и по-добре да се ползват съвместно 3.0, 2.х и Панацея.

- Метод на въздействие. В 3.0 имаме принципиално друг подход за работа със себе си, събитията и света. Този подход може да опише накратко – претопяване. Или налагане на собствената ни представа/виждане върху околното пространство. Тоест нужно е да бъдем Деатели (автора е използвам думата Вершител, която няма точен превод на български). Който е отработил това качество с БЖ 2.6 ще му бъде по-лесно.

- Особености на гледната ни точка върху света. За 3.0 е характерно крайно необичайно състояние на съзнанието и поглед върху света, все едно от страни. От позиция, явяваща се външна, когато вие не сте в играта и поради тази причина можете по друг начин да оцените случващото се и по друг начин да му въздействате. Като цяло по аналогия това е нещо като описаното от Р. Зелезни в Хрониките на Амбър – възприятия по-широки от дадената сянка, възможности и сила на въздействие – външни.

- Регенерация БЖ 3.0. Както и в предишните версии, 3.0 е способна да се самовъзстановява, не може да бъде изтрита от предмета и се явява проявление на реални качества, а не запис на мисълформа или алгоритъм. 3.0 също така оставя следа върху тялото, която може да бъде както фантомна 3.0. При работа на физическа гривна част от енергопотока преминава през нея, а част през КО. При работа на фантом 3.0 – голяма част от потока енергия преминава през КО.

- Източник на енергия. В БЖ 3.0 са използвани полюси на енергия, които не са използвани в предишни версии БЖ. Като цяло това може да се нарече външен енергообмен на планетата, тоест тези енергии, които се явяват естествени за нас, присъстват в нас, и поради това могат да се управляват. Но за нашия свят се явяват обменна енергосреда (приемани и отдавани енергопотоци). Могат да се използват както за приемане, така и за отдаване на енергия.
- БЖ 3.0 е много силен/мощен инструмент за самоусъвършенстване. Това вече е проверен факт. В същото време това е инструмент, изискващ внимателно използване. Той може да ви претовари и привикването може да отнеме дълго време.

Зареждането на БЖ, версия 3.0 N се осъществява по следния начин:
В този файл: http://openmagic.org/gene3.0/g30_pre.pdf

има три мандали. Първата е най-горната, втората е средната, а третата е най-долната, тя е тази с буквените матрици, обърнатата /няма никакво значение, че е обърната, когато се зарежда предмет/. Най-добре е да се принтират на лазерен цветен принтер/така, както и на фотоснимки се запазва най-много информация/. Ако предметът е малък може и във фотостудио/снимки/. Естествено, който няма възможност на цветен може и на черно-бял, може и на мастилено-струен, но информацията /цвял, пиксели.../ намалява, а това се отразява на "зареждането".

1.Етап. Минимум 4 часа /отново кратно на 4 часа, максимално за най-пълно и силно зареждане - 2 денонощия/ - първата мандала. Това е един вид основа, базово състояние, вместо почистване.

2.Етап. По същия начин, също толкова време - втората мандала /това е 3.0/.

3.Етап. Също толкова, колкото и първата и втората мандала - третата /това е матрица, описваща 3.0/

4.Етап. След това увиваме предмета във всички три мандали едновременно, но в следния порядък: най-вътре /до предмета/ втората /средната/, след това третата /с матриците/, а след това, най-отвън - първата.

Всички 4 етапа полученият пакет от плътно обвитата от мандалата или мандалите в последния етап /с изображението сочещо към предмета във всички етапи/ се увива плътно и стабилно с алуминиево домакинско фолио.

За допълнително усилване може по време на последния, завършителен етап вътре в пакета да се сложат и слушалки от мп3-плейър, за да се пусне /в последния 4 етап/ следната "мелодия"

Резервен адрес за сваляне на аудиофайла: files.quantummagic.org/_files/3.0Normal.rar

Добре е мелодията да се просвири цялата минимум веднъж, но най-добре да върви по време на целия четвърти етап.

Забележка. Опростената версия 3.0L /3.0Лайт/ се прави като на всяко звено, част или на целия предмет се изписва /желателно с маркер или друго съхнещо средство за нанасяне на букви, например лак за нокти :gooddd/ матрицата:

SXA
OVR
SLO


Внимание: Матрицата се нанася само върху предмети. Да не се нанася върху човек или животно.

НО! За препоръчване е все пак версията 3.0N. Когато се носи гривна БЖ3.0 /независимо коя версия/ НЕ се препоръчва управляването на каквито и да било машини, устройства, уреди и други такива... ВАЖНО! Прочетете инструкциите! /на руски в линка по-долу/

Подробно обяснение на версия 3.0 на руски език тук

Внимание: Препоръчително е първоначално да се ползва гривна 3.0. След известно време може да се ползва колан или висулка. Причината за това е, че колан или висулка 3.0 оказват въздействие локално само на определени чакри. При ползване на гривна въздействието се разпределя по цялото тяло.

Някои важни моменти за БЖ 3.0

Най-добре е да се носи БЖ3.0 с версия БЖ1.0 или по-висока /по високите версии, от вида 2.1, 2.5, 2.6, 2.7 и 2.8 са платени и са доста скъпи, а безплатната е версия 2.9 - когато имам възможност ще се спра на нея също/.
Версия 3.0 не се препоръчва за постоянно носене /аз лично нося постоянно, но след доста време/, защото активира т.нар. 'изменено състояние на съзнанието'. В началото е възможно главоболие /лично мен ме болеше доста главата и едвам осъзнавах къде се намирам, но аз ползвах първоначално матричната версия, а не 3.0N, с която е по-лесно. Главоболието ми мина за около 4-5 дни/.
В 3.0 са добавени възможности за получаване на енергия.
В 3.0 са добавени възможности за активация на собствените свръх-способности от различен вид и тяхната последваща регенерация /предполага се, че човек притежава такива способности изначално/.
Основното предназначение на 3.0 е осъзнато творческо влияние върху собствения живот, върху собственото тяло /здраве, хармонизация и др./ върху околния свят в зоната на лична отговорност /съзидание/.
Тук също се прилага технологията "клетъчна технология" или "клетъчен облак" /на руски 'КО - клеточное облако'/

3.0 има усилена система за навигация в събитията и вероятностите, както и проработка на безопасността, оптималните маршрути и защита от разрушаване, макар че това изисква определени познания и навици за работа с гореописаното.

3.0 е по-сложна за управление отколкото 1.0 или 2.х, защото предполага наличието на поне елементарни умения не само да се подават ментални команди, но и да се отчита сигналът на ниво 'вътрешен глас', интуиция, 'вътрешно виждане'.

За да се проявят добре ефектите от 3.0 е добре преди това да се носи поне 6 месеца БЖ1.0 или по-висока версия.

Последний раз редактировалось Бисо; 26.02.2023 в 17:47.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 16.06.2017, 23:52   #2
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: БЖ 3.0L/3.0N

« Отговор #745 -: Септември 14, 2016, 05:26:03 pm »

Цитат на: Nichy в Септември 09, 2016, 07:40:36 pm

А и първи въпрос, гледам че за версия 3 не се препоръчва шофиране. Аз зареждам с 1, така поне мисля...от първия пост файлчетата. Като съвсем нов шофьор, който "смело" ползва колата всеки ден...дали гривната може по някакъв начин да е пречка. Мога ли докато карам да я държа примерно в чантата?


bofara ме подсети, че 3.0 може ментално да се изключи. Така гривната може да си стои на ръката ти докато шофираш.

Аз никога не съм изключвал моите 3.0 и бях забравил за тази възможност - когато не се ползва, се забравя! Но се сещам, че някъде назад в темата сме коментирали тази възможност.

p.s. Ако не сте сигурни, че можете да изключите гривната ментално (въпреки, че не би трябвало да представлява проблем), тогава гривната се сваля от ръката и се слага някъде на страни - на съседната седалка или в жабката.

« Отговор #746 -: Септември 14, 2016, 05:34:05 pm »

Цитат на: Rosi в Септември 14, 2016, 01:04:36 pm

Всъщност не си спомням да съм навлизала в 3.0 състояние. Освен ако не си пребивавам в него, без да знам :020:


Не си пребиваваш в състояние 3.0. Ако това състояние се активира при теб, то то се задържа за много кратко време. Даже в началото не е състояние 3.0 а отглас от него. ( все едно чуваш шума от двигателя на автомобила в далечината, но не виждаш самия автомобил. ) В началото докато разбереш, че нещо се е променило и състоянието е изчезнало. С практика и време, състоянието започва да се задържа все по-дълго. Състоянието може да се архивира, както с модул за Панацея, така и с Пандора ( с безплатна Пандора си мисля, че няма да стане ) и след това да се извиква по желание, но не винаги се получава извикването.

За подпомагане увояването на състояние 3.0

Прослушване на аудио файла от зарядна система 3.0N дава по-дълбока сънастройка и подпомага усвояването или по-скоро възраждането на състояние творец. Файла може да се "слуша" и със слушалки в джоба.

Прослушване и дълбока сънастройка с тази песен: http://openmagic.org/m/01.mp3

Песента е на Manowar - Мaster of the wind в изпълнение на руска група. За конкретната цел трябва да се ползва песента на руската група, а не оригинала (независимо, че и той е разтърсващ, особенно за разбиращите английски език. ИМХО).

bofara - Master of the Wind, изпълнител Наталия О'Шей, творчески псевдоним Хелависа, фолк-рок група "Мельница". Просто се слуша песента, без да се включва логическата част от Вас /подсъзнанието много добре борави с архетипите, и не само/.

Master Of The Wind

Текст: Manowar
Музыка: Manowar
Аранжировка: Мельница

In the silence of the darkness when all are fast
Asleep I live inside a dream calling to your spirit
As a sail calls the wind, hear the angels sing

Far beyond the sun across the western sky
Reach into the blackness find a silver line
In a voice I whisper a candle in the night
We'll carry all our dreams in a single dream of light

Close your eyes, look into the dream
Winds of change will winds of fortune bring

Fly away to a rainbow in the sky gold is at the end for each of us to find
There the road begins where another one will end
Here the four winds know who will break and who will bend
All to be the master of the wind

Falling stars now light my way
My life was written on the wind
Clouds above, clouds below
High ascend the dream within

When the wind fills the sky the clouds will move aside
And there will be the road to all our dreams
For any day that stings two better days it brings
Nothing is as bad as it seems

Close your eyes, look into the dream
Wins of change will winds of fortune bring

Fly away to a rainbow in the sky gold is at the end for each of us to find
There the road begins where another one will end
Here the four winds know who will break and who will bend
All to be the master of the wind


eliat: Бисо и Бофара,пак моля за помощ.Вчера заредих БЖ3.0 ,но на 4етап съм направила несъзнателна грешка _най_отвън се оказа,че съм сложила мандала трета с буквите вместо мандала първа.При това положение може ли да се счита,че гривните ми са заредени на 3.0или трябва да повторя упражнениетс отново от 1 до 4 етап,или трябва да се пита Михаил ? Заредих си и 1 шише за вода с изписана буквена матрица на Панацея и ментална команда да копира Т1/по идея на Бофара/ Направих си и Конструктор Связей/по съвет на Михаил в отг.на въпрос с какво да започне човек,който има твърди блокажи/Нося на двете си ръце буквената матрица на 1.0L написана на хартия,закрепена с ластик / докато се обзаведа с гривни/ от 2 седмици.И БЛАГОДАРЯ за труда ,търпението и времето,които влагате в тази тема!!!

bofara: Най-добре всичко наново, в смисъл всички стъпки по зареждането на 3.0N - от първата до последната. Какво значи "твърди блокажи"?
След известно време /скоро/ ще има възможност /даже не знам да пиша ли вече пожеланията си официално тук във форума или да си мълча по-добре, защото взеха нещо много бързо да се случват да се провеждат на български /аз лично, с много голяма вероятност, няма да искам да се занимавам с това, ако се реша да мина темата за "погружения", засега съм 50на50, т.е. в процес на вземане на решение дали въобще да изкарвам тази семинарска тема/. Ако все пак изкарам семинара, вероятно няма да искам и на много близки приятели да ги направя, просто "особености на характера"/ "ведомые погружения", т.е. ако правилно разбирам смисъла на словосъчетанието "твърди блокажи" с голяма вероятност ще могат да се махат.

eliat: В моите житейски разбирания при лошо функционираща зона във физическото тяло има проблем в подсъзнанието свързано с някаква емоционална травма/без значение дали от тази инкарнация или от предишни инкарнации довлачени/Тази емоционална травма е като замръзнала енергийна топка,която пречи на останалата енергия да се движи в правилната посока.С помоща на разни енергийни техники/ТЕС,техники за прошка,натрупване на енергия,регресия и т.н./проработваме емоц. си травма и енергията отново си върви правилно по каналите.Знам някаква част от травмите си и съм опитвала разни техники,но не съм доволна от резултатите,т.е.блокажа в подсъзнанието не е трансформиран.Михаил казва,че блокажите са многопластови и са излезли извън пашкула и за това проработването им не става бързо и лесно.Това съм го нарекла твърд блокаж_ виждаш,разбираш,работиш,оп тваш разни подходи,но резултат........И му вярвам на Михаил,защото виждам от форумите му,че от доста години се занимава с тази тънка матирия.Благодаря ти пак за указанията_помощ!!

Biso: Възможно е физическа травма или физическа травма+някои допълнения от предишно прераждане да дава сериозно отражение сега и даден орган или зона на тялото да не функционират добре.

Възможно е енергията да среща блокове по пътя си, които пречат на правилното и движение. Поради увеличения поток енергия, тези блокове "излизат на повърхността" и създават неудобство докато не се проработят. На база лични наблюдения мога да кажа, че и обратното е възможно - поради недостатъчно енергия, дадена зона да се усеща като проблемна и да има болки или неудобство на физическо ниво.

Също така е възможно физически травми от предишни прераждания да са проявени сега под формата на родилни петна.

eliat: Да,чета в руския форум,че има такива казуси./Но той е така голям,че се нуждая от време докато го изчета./ При мен е по_скоро недостатъчна енергия в някои зони.Това е мотива да си направя няколко изделия и понеже са самоделки сработват по_бавно/по отговори от Михаил/.Мисля да успея дя си помогна с тези изделия.Толкова хора са доволни оттази помощ.От това,което съм прочела,оставам с впечатлението,че недоволните не спазват достатъчно инструкциите за безопасност и се хвърлят през глава да отчитат външни резултати/възможно е и нещо да не съм разбрала верно/.

Физическата травма е пак продукт на подсъзнанието независимо дали влиза или не в плана на инкарнацията.В книгата си"Храбри души" Р.Шварц разказва за такъв случай.

Biso: Дали са самоделни или не е отделен въпрос. Много хора са постигнали значими резултати само със самоделни изделия.

Много пъти е коментирано да не се чака само на изделията на Михаил, а да се предприемат комплексни мерки. Ако при теб основно е липса на енергия - гимнастика Хермес или Изцеляващ Импулс на В. Вукста - Голтис ( ИИ е система за цялостно оздравяване и подмладяване на организма чрез физически упражнения и по-правилно хранене). Иначе се получава както в приказката: - Учителю, дълго ли ще чакаме? - Ако само чакате, ще е дълго!

Не трябва да се забравя храненето и общото състояние на организма! (Погледни темата за здраве и дълголетие.)

"Физическата травма е пак продукт на подсъзнанието независимо дали влиза или не в плана на инкарнацията."

Тук отиваме в посока кое се е появило първо: яйцети или кокошката?

Имаш травма, която ти пречи да се развиваш. Ако искаш, вземи се в ръце и работи по въпроса ежедневно. Ако искаш чакай въпроса да се реши някога сам. Погледни темата за Пандора-блек - там има интересни моменти в тази връзка.

Biso: Препоръчвам всеки, който ползва БЖ3.0 да даде ментално съгласие, 3.0 да извърши нужните промени в него. По този начин ще се преодолее ако има някаква подсъзнателна съпротива и ще се подпомогне усвояването на 3.0.

При даване на съгласие 3.0 да извърши нужните промени е възможно кратковременно претоварване.

« Отговор #351 -: Май 29, 2014, 08:30:19 pm »

Въпросите ми възникнаха, опитвайки се да си изясня, как се работи с 3.0 и попаднах на следното:

Михаил – „чисти намерения, какво и как трябва да се случи с уговорка за оптимален резултат във времето!” „да се прояви фантазия и творчество и да не се ограничават!”

Симорон техника самообгон ( самоизпреварване ) – Представи си детайлно, какво искаш да се случи! По скоро мечтай, какво искаш да се случи! Не се ограничавай от възможно-невъзможно! Сами създайте изхода (крайния резултат), който ви устрйва!

Според мен, двете описания са изключително сходни. Не трябва да забравяме, че 3.0 е състояние на съзнанието. А самообгон е техника за визуализация, която може да бъде използвана напълно самостоятелно.

« Отговор #352 -: Май 29, 2014, 08:45:50 pm »

Преди време коментирахме възможността за изключване на 3.0. Тогава информацията беше от ползвател на 3.0. В последствие попаднах на коментар от Михаил в тази връзка:

"Кстати, прошу учесть, что хоть на руке 3.0 и работает сильнее, но в целом он начинает работать всегда, когда попадает в зону кокона (в кармане тоже), поэтому просто снять не достаточно, нужно дать команду выкл. Хорошей новостью является то, что при реальной перегрузке он выключится сам (что проверено на нескольких случаях ............."

Отговор #328 -: Май 03, 2014, 10:28:06 pm

Biso: Както вече писах, първата ми гривна 3.0N, заредена от Панацея се оказа грешка и трябваше да си направя нова. Така че първия месец носене на 3.0 не го броя. Втория месец с 3.0N чиста, мога да кажа, че гривната се усети много силно ( и различно от първата ) почти веднага след слагането, и през следващите 45 минути си беше интересно преживяване. Слушам Проводник и Мелница за по-бързо усвояване на 3.0. За през нощта си слагам на дясната ръка допълнително и една гривна 3.0L.

По време на прослушването на Проводник имам чувството, че гривните направо "излитат", много ясно и силно се усещат на ръцете. А и ръце ми за кратко след края на Проводник, са като изтръпнали и схванати.

Преди няколко нощи дадох една задачка на 3.0 и реакцията беше, като че бръкнах в контакта и ме хвана слаб ток. Усетих го по цялото си тяло!

Както преди време споделих учудването си, че нямам първоначално неприятни усещания от носенето на 3.0 въпреки очакванията ми, така вчера сам се „хвърлих в оркестъра”!

Попаднах на информация, че може мислено да се даде разрешение на 3.0 да извърши необходимите промени в ползвателя, което и направих.

В следващите десетина часа изпаднах в силно ИСС, съпоставимо с леко алкохолно опиянение, неспособност да се концентрирам и усещане за главозамайване. Обикновени дейности ми отнемаха доста повече усилие за да ги свърша правилно ( писах и няколко ЛС в сайта, може и да си е проличала неадекватност ). Както казвахме на по-млади години, "качих се горе на черешата"! Даже бих казал, че ИСС леко ме държи и до момента!

Реших да изтърпя неудобството от неприятните усещания, за да не прекъсвам започнатия от гривната процес.

Разсъждавайки по въпроса, стигам до следните изводи:
- Преди разрешението, 3.0N е работила по-щадящо. Най-вероятно е щяла да извърши необходимите промени, но по-меко и по-бавно във времето.
- Въпреки моя опит от носене на гривните и непредубедено отношение, на подсъзнателно ниво е останала някаква „бариера” относно работата им и след разрешението нещата са си дошли на място.
- Дали не би било добре за всички версии на гривните, всеки да дава такова разрешение, за да се гарантира преодоляване на евентуални подсъзнателни бариери и оптимална работа на гривните? Ограниченията пред работата на гривните си поставяме сами, на съзнателно и подсъзнателно ниво. И макар в единични случай, това са най-големите и непреодолими пречки пред работата на гривните.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.10.2017, 22:53   #3
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: БЖ 3.0L/3.0N

Усвояване състояние 3.0 Творец:

Михаил: ОК...... Дайте да се опитаме да се научим.
Предварително моля да ме извините за известната оригиналност на практиката, но отчитайки състояние 3.0, по друг начин няма да бъде толкова ефективно.

1. Опитайте се да почувствате разликата в своето състояние на съзнанието с и без гривни 3.0 (гривните трябва да са свалени и да са оставени на страна от вас, след това ги слагате на ръцете си. също така, докато гривните са на ръцете ви, може да опитате да дадете ментална команда и да изключите гривните и след това да ги включите на пълна мощност).
2. Опитайте се да осъзнаете тази разлика като "поглед от страни" върху процесите които вървят.
3. Опитайте да си представите, че вие се взирате във всичко, включителна във вас самите от голяма дистанция и вашето реално положение не е свързано с това което наблюдавате.
4. Виждайки картината от страни, превключете на този аспект, че в нея се съдържа всичко съставляващо големия свят и изобщо, че това е света и в това число това върху което искате да се съсредоточите.
5. Приближавайте нужния аспект към себе си все едно увеличавате/приближавате обекта с далекоглед и работете с него.

Благодаря! Интересна практика. Разликата в състоянието се усеща добре. А така дали може да се работи със ситуации, нещо да се създаде/промени/привлече?

Михаил: Да, и с физическото тяло в общи линии също, като с външен обект който се слепва/оформя както е нужно.
****

Базова практика Снежинка също помага за усвояване на състояние 3.0.

Редовното прослушване и дълбока сънастройкана с тази песен също помага за усвояване на състояние 3.0. Отпуснете се, затворете очи и не се вслушвайте в думите - оставете гласа на изпълнителката и музиката да ви въздействат.

Продължителното "прослушване" на аудио файла от системата за зареждане на гривни 3.0N също подпомага усвояването на състояние 3.0. Аудио файла се пуска тихичко на плеър/телефон и слушалките се слагат в джоба.

Разширение 3.1 L за "твърд" вход в състояние 3.0
Регулярното гледане на видео файла подпомага навлизането и усвояването на състояние 3.0.
****

Още една практика, която според мен също подпомага усвояването на състояние 3.0:

Обемност на съзнанието

1. Обем.

Във всяко положение на тялото, във всяка повседневна дейност, в покой и в движение, държим вниманието си върху 12 точки едновременно. Тези точки са глезени, колене, тазобедренни стави, раменни стави, лакти и китки. Много е важно съзнанието/вниманието ни да не скача от точка на точка, а да държим във вминанието си всички точки едновременно. Няма смисъл да добавяме точки последователно - Задачата е да включваме и изключваме вниманието си/телесните си усещания във всичките 12 точки едновременно. Постепенно увеличаваме времето, в което можем да държим едновременно във вниманието си всичките точки. Тази практика ни тренира и създава нужните невронни връзки в двигателната кора на главния мозък.

2. Външна сфера.

Използваме 12-е точки от предишното упражнение, които се явяват едни от възлите за управнение на нашата външна сфера.

Разполагаме се в центъра на някакво пространство, например, стая. Достигаме състояние на пълна неподвижност на тялото (аз просто се успокоявах и лежах неподвижно). Изпълняваме практика Обем, след което разширяваме този обем избутвайки тези 12 точки навън докато не достигнат стените на стаята. Стараем се да достигнем тектилни усещания от разширяването на тези 12 точки. Важно е през цялото време да удържаме усещането си за всичките 12 точки и да не се превлкючваме на въображение, независимо, че точките вече се намират извън тялото ни. След това почти мигновенно се връщаме в границите на тялото си. Повтаряме няколко пъти.

Аз лично малко опростих тази практика, за да ми е по-лесно. За първа част Обем си представях, че от всяка точка/става тръгва въженце и малък балон или топка - така ми беше много по-лесно да "държа" във вниманието си 12-е точки едновременно. За втората част Външна сфера дърпах тези 12 балончета навън, при което ясно се чувстваше съпротивление и трудно достигах до стените на стаята. Ясно се усещаше как обема ми нараства. Отнема известно усилие на волята и съзнанието да се издърпат точките навън. При мен след това упражнение, изпълнявано по моя си начина, започна да се появява някаква начална форма или отглас на състояние 3.0.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.05.2018, 15:45   #4
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,334
По умолчанию Re: БЖ 3.0L/3.0N

« Отговор #17 -: Октомври 14, 2017, 06:38:18 am »

bofara: Песента по произход е ирландска. Доколкото знам много стара. Изпълнителката е Наталия О'Ший - рускиня, омъжена за ирландец, която е и специалист по келтски езици.

Когато преди години за пръв път слушах тази песен /още по времето, когато се запознавах с форума на Михаил/ даже и не съм си представял, че след време ще живея в Ирландия /без да го искам - то от само себе си стана/. Това е като един вид отзив от всички практики с гривните на живота /и най-вече от съвместните практики с Личния Свят/.

Относно песента. Доста стара, доколкото съм чел в интернет. Какво е примерно "silver line" - "сребърната нишка", която се образува когато се зачева нов живот. И т.н. Доста интересни и, вълнуващи, лично за мен неща, ако сядам да се замисля над тях. Защо именно Майстор на Вятъра? Или защо 4 вятъра? Вятърът живо същество, със собствено съзнание ли е? "The Blackness" - Пустотата или Бездната е? "gold at the end for each of us" - това мистичното злато ли е, което са търсили толкова много алхимиците?

Някога по тези земи са живели друидите /съгласно легендите - ученици на елфите/. Тук е имало вековни гори, които са били изсечени по време на английската колонизация. Известният, предполагам на всички, Мерлин, според легендите е бил по тези места. Много, много интересни неща.

В една песен - толкова много мистични, на пръв поглед, понятия, които, естествено, биха вълнували далеч не всички.

Състоянието 3.0 преди всичко е Творчество. Във всичките му аспекти и проявления /примерно за друидите - учениците на елфите - сътворчество с природата, казано накратко/. Защото хората, като деца на Твореца, имаме същите като него възможности.

« Отговор #19 -: Май 16, 2018, 07:19:23 pm »

bofara: начин за изготвяне на 3.0 - принтираме мандала 2, след това върху нея принтираме мандала 3 и след това върху вече полученото изображение принтираме мандала 1. След това ламинираме, като в ламината слагаме известно количество много малки частички бисмут.

Размера на мандалите е голям и ще трябва малко да си поиграете и да ги намалите с цел крайното изделие да бъде с размер удобен за носене.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 04:00. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot