QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 17.06.2017, 01:24   #1
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Цветни сънища

Цветни сънища

Файл 1 тук.
Файл 2 тук.


Книга Томпсон Брэдли - Осознанное сновидение за 7 дней. Курс тук.

Bradley Thompson - Lucid Dreaming In 7 Days На английски език тук.


« Отговор #671 -: Февруари 16, 2016, 09:42:54 pm »

Цитат на: Rosi в Февруари 16, 2016, 09:05:28 pm

Благодаря! Вече ги изтеглих. Мисля да се позанимавам с тях известно време. Някакви съвети?


Здравей,

Не съм работил с тези файлове и немога да споделя личен опит. Което не пречи още тази нощ да го направя!

Аз бих опитал през телефона много тихо да се чува и под възглавницата за през нощта. Но промени настройките на телефона ( на самия аудиоплеър ), така че да просвирва конкретния аудиофайл непрекъснато.


« Отговор #672 -: Февруари 16, 2016, 10:29:13 pm »

Цитат на: Rosi в Февруари 16, 2016, 09:05:28 pm

... Някакви съвети?

emo_G: По принцип... зависи какво точно искаш да постигнеш като краен резултат... Осъзнати сънища(ОС)? Или просто ти е любопитно? По темата за ОС има много литература. Даже има цели форуми посветени само на тях...
Иначе - пускаш аудиофайловете да чуруликат, както е посъветвал Бисо и заспиваш. Аз мога да предложа към прослушването: "Обличаш" колкото се може повече БЖ, докато спиш и им активираш модул "цветни сънища". Може да им зададеш и като команда нещо от рода на: "активиране на всички необходими модули за хармонично пребиваване в пространството на сънищата, по благоприятен начин в краткосрочен и дългосрочен план". Може и котви на Активатор-а да се поставят.


« Отговор #674 -: Февруари 17, 2016, 09:47:43 am »

Цитат на: Rosi в Февруари 17, 2016, 09:08:40 am

:thnks:
С обличането на гривните се получи нещо като "кукуряк" ☺ и ми се наложи да ги сваля.Вероятно ще ми е нужно малко повече време...И друг пъд съм задавала команди с БЖ, но не ми се е получавало. Интересното е че наскоро имах осъзнат сън и то без гривна. Има ли значение дали е с конкретна цел или от любопитство? ☺


Здравей,

Ако е от любопотство, просто осъзнавайки се в съня, можеш да се разходиш и да се огледаш в съня. Разбира се първо се започва със самото осъзнаване. Задържането на самото осъзнаване като продължителност отнема време за усвояване. А постигането на трайни и повтарящи се резултати също отнема време.

След това можеш да правиш различни неща в съня си. Но както спомена emo_G, има форуми, посветени точно на тези опитности и там можеш да намериш много и изчерпателна информация.

Има една книга - Хакери на сънища на Андрей Раутов ( на български език в две части ). Мисля, че за обща представа и настройка може да ти бъде полезна.

p.s. Попадал съм и на автори, за които осъзнатите сънища и опитност извън тялото са едно и също нещо. По мое скромно мнение, двете неща нямат нищо общо.

Отговор #77 -: Октомври 21, 2012, 10:18:09 am »

bofara: Навярно всички са чували /чели, практикували и т.н./ за т.нар. осъзнати сънища /накратко ОС/. Има немалко автори както източни /Тибетски източници например, китайски/, руски /сайта на хакерите на сънища, Алексей Ксендзюк и др./, както и западни /най-известния е К.Кастанеда, но не само/.
В ОС човек може всичко. Практически всичко. Това е друг свят - не по-малко реален от този, в който сме, когато сме будни /макар че Далай лама твърди, че и когато сме будни сме в сън/. Това е приблизително 1/3 от човешкия живот и може да се използва по много полезен начин - естествено всеки сам си избира какво да прави в свободното си време.
В БЖ /версия 1.0, 2.1, Панацея и др. - аз посочвам тези, които можете самостоятелно да си направите/ има заложени модули за ОС. Неслучайно, разбира се. В по-горен пост ги има на английски /поста с модулите на английски език/ а тук ги давам на руски /мисля, че на тези, на които им е необходимо - ще намерят нужната информация/:

Цитат

"Цветные сны" - сны по заказу, включая: возможность быстро выспаться, проснуться отдохнувшим заказать сценарий сна посмотреть определенные события своей жизни либо иные события получить нужную информацию осознавать себя во сне управлять сном…

Подрежимы модуля:
-быстрый сон - чтобы быстро восстановить силы.
-будильник - у некоторых, по отзывам работает. Зависит от особенностей структуры личности. Позволяет (Если у Вас работает) установить время пробуждения.
-осознать - осознать во сне, что это сон и им можно управлять, перейти в режим осознанного сновидения.
- кольца сна - запитка энергией во сне за счет поглощения впечатлений от мира сна. В некотором роде вызывает возврат Вам же вашей же энергии затрачено на пространство сна в течении жизни.
- властелин сна - режим управления видом мира сновидения, безусловная власть над материей сна, возможность ее перекраивать.
- помнить сон - стимулирует облегченное вспоминание сна после пробуждения. Однако это не панацея, лучше перевспомнить все до подъема с постели и перехода к делам и сразу сделать памятку. Память о сне быстро уходит, даже когда есть, поскольку миры различны. Это как долгий переезд в другую страну на многие годы.
- тело сна - стимулирует развитие тела сновидения (есть такая штука)
- сила - приток энергии, позволяющей манипулировать сном.
- сон - просто быстро уснуть, вместо снотворного.
- зов предков - интересный режим, создает опору на прошлое личное и родовое, как протяженность человека во времени, увеличивает личную значимость, хотя работает во сне, вызывая тематические сновидения, но сказывается сильно на реальной жизни.
- поиск сна. Поиск чужого сна.
- передать силу - запитать другого человека в его сне.
- поиск объекта - найти интересующий объект, но во сне.
- поиск корня объекта- найти то, что породило объект, его связи, причины.
-двойное состояние = между сном и явью, полуосознанный режим наблюдателя со стороны.
-портал - перемещение между разными снами. Рекомендую попробовать брать с собой предметы из сна в сон. Когда получится попробуйте утащить в сон предмет из реальной жизни. Это очень полезное упражнение.
-силы защиты - что-то вроде 10 воинов, но во сне. Хотя зачем нужно если есть режим сила и повелитель сна - я сам не знаю, но зачем-то, наверное, нужно...
для неуверенных в себе.
-милое место - это если хочется просто отдохнуть в некоем идеальном месте.
-текучесть - придание материалу сна пластичности, чтобы его легче было менять во что угодно.
-канал связи (во сне) - связь с другим спящим.
-разбудить собеседника
-присниться
-говорить в слух
-сценарий сна
-восьмерки (синоним Целый мир) - особое состояние работы с миром сна
-трансляция опыта - передать во сне свой опыт другому спящему, обучить во сне.
-поиск решения - поиск решения во сне.
-портал реального мира



Тук можете да си свалите и аудио вариант /2 варианта/ на модула Цветни сънища. Аз лично съм си сложил слушалки под калъфката на възглавницата /насочени към главата ми от двете страни/ и ги редувам през вечер - единият аудио вариант - едната вечер, другата - другия, третата вечер почивам - това е един цикъл, така да се каже, и после пак отначало. Допълнително задавам мислено желан модул от горепосочените /засега не съм експериментирал особено/. Има и други усилители /но за тази цел трябва да се прочете специализирана литература/. Моят първи ОС /естествено не броя тези, които са били в детството/ беше, след като се занимавах по методиката от тази книга. Впоследствие ги позарязах малко, за да се занимавам с друго. Струва ми се интересна и тази информация, оттам ползвам усилителя с топчетата за ръцете /аз ползвам кестени/. Има разлика между астрална проекция и ОС.

Успехи.

п.с. в ОС може да се работи и върху припомнянето на минали животи, което може да бъде изключително полезно - навици от предишни животи се 'изтеглят' един вид от подсъзнанието в съзнанието и човек става значително по-компетентен в други области /в които е работил например в предишни животи/. Ясно е колко практично и какво предимство може да бъде това. И не само върху минали животи, може да се обучавате на различни неща в съня си /каране на кола, плуване и т.н./, а тези навици впоследствие да 'изтеглите' в реалния живот.. Безгранични възможности, а с помощта на БЖ става много по-лесно и ефективно ОС..
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.11.2019, 16:49   #2
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: Цветни сънища

В темата за AREM стана въпрос за сънищата и за модулуте в БЖ за работа със съня:

(122.) "Цветни сънища";

Сънища по поръчка, включително: възможност бързо да се наспим, да се събудим отпочинали, да поръчаме сценарий за съня ни, преглед на определени събития от нашия живот или други събития, да получим нужна информация, да се осъзнаем в съня, управление на съня и др..

Подрежими:
- бърз сън - за бързо възстановяване на силите.
- будилник - по споделени отзиви при някои работи. Зависи от някои особености на личността. Позволява (ако работи при вас) да се зададе точно време за събуждане.
- осъзнаване - да се осъзнаем в съня, че това е сън и той може да се управлява, да преминем в режим на осъзнат сън.
- пръстен на съня - подхранване с енергия в съня за сметка на поглъщане на впечатления от света на съня. До някаква степен предизвиква връщане на енергия, която ние сме изгубили в пространството на съня през живота си.
- властелин на съня - режим за управление вида на света на сънищата, безусловна власт над материята на съня, възможност да прекрояваме материята на съня.
- запомняне на съня - стимулира по-лесно запомняне на съня след събуждане. Все пак това не е панацея и е по-добре да си спомним всичко преди ставане и да си запишем важните моменти преди да се захванем с ежедневните дела. Спомена за съня бързо отминава, даже когато си спомняме, понеже двата свята са много различни. Това е подобно на преместване в друга страна за много години.
- тяло на съня - стимулира развитието на тялото на съня (има такова нещо).
- сила - приток на енергия, позволяваща ни да манипулираме съня.
- сън - просто бързо да заспим, вместо сънотворно.
- зов към предците - интересен режим, създава опора върху нашето лично и родово минало, като продължение на човека във времето, увеличава личната ни значимост, въпреки, че работи в съня и предизвиква тематични сънища, но оказва силно влияние на реалния ни живот.
- търсене на сън - търсене на чужд сън.
- предаване на сила - подхранване на друг човек с енергия в неговия сън.
- търсене на обект - да намерим интересуващият ни обект, но в съня.
- търсене корените на обект - да намерим това, което е породило обекта, неговите връзки и причини.
- двойно състояние - между съня и будно състояние, полуосъзнат режим на наблюдател все едно гледаме отстрани.
- портал - преместване между различни сънища. Препоръчвам да опитате да вземете със себе си един предмет от един сън и да го пренесете в друг сън. Когато се получи, опитайте да пренесете в съня предмет от реалния живот. Това е много полезно упражнение.
- сила за защита - нещо подобно на модул „10 воини“, но в съня. Въпреки, че и аз не знам защо е нужно след като имаме модули „сила“ и „властелин на съня“, но навярно за нещо е нужно... За неуверените в себе си.
- мило място - това е ако просто искате да си отпочинете в едно идеално място.
- текучество - придава пластичност на материята, тъканта на съня с цел по-лесно да го променяте в каквото желаете.
- канал за връзка - връзка в съня ни с друг спящ човек.
- да разбудя събеседника.
- да се присъня на друг човек.
- говори на глас.
- сценарий на съня.
- осмици (синоним Цял свят) - особено състояние за работа със света на съня.
- транслация на опит - предавам в съня моя опит на друг спящ, да го обуча в съня.
- търсене на решение - търсене на решение в съня за конкретен въпрос.
- портал към реалния свят.

Аудиофайл цветни сънища 1 и аудиофайл цветни сънища 2 - bofara: Аз лично съм си сложил слушалки под калъфката на възглавницата /насочени към главата ми от двете страни/ и ги редувам през вечер - единият аудио вариант - едната вечер, другата - другия, третата вечер почивам - това е един цикъл, така да се каже, и после пак отначало. Допълнително задавам мислено желан модул от горепосочените.

Последний раз редактировалось Бисо; 24.11.2019 в 22:56.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 13:45. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot