QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 06.11.2019, 03:19   #1
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию AREM

AREM

1). Какво представлява изделие AREM
AREM е изделие от ново поколение, принципно отличаващо се от повечето наши предишни изделия. AREM е система, работеща по друг сценарий/алгоритъм, с идеята да коригира в дълбочина определени аспекти в оператора, с цел да се получат качествено нови резултати за сметка на промяна параметрите на ЕИП*, т.е. работи отвътре в дългосрочна перспектива – всички изменения в началото са вътрешни, но създават кардинално ярки външни последствия от работата на AREM, свързани с промените в нас отвътре. С други думи, това е изделие за коригиране на ЕИП и пробуждане в нас на изключително силен оператор, но принципа на работа е чрез постепенно събуждане в нас на знания, опит, възможности и възстановяване на енергетиката ни и нашия ЕИП. Това се случва не за сметка на потапяне в режима на работа на изделието (операторски режим), а за сметка на нашия дълбок опит** и неговата интеграция с текущата личност и също така работа за регенерация на алгоритмите описани по-горе. По този начин ние получихме липсващият полюс в предишните изделия, добре съчетаващ се с тях (може да се каже втората половина). Изделието може да се ползва за конкретна операторска работа и дава външни възможности а също така правилно възприемане на случващото се около нас, но това е за сметка на дълбочинна корекция и интеграция на древни части** на ЕИП с настоящите.

2). Съставни части на AREM
AREM по съставни части е примерно равно на неотдавна представеното изделие АМБ2. При създаването на AREM ние поставихме за основа не как тези съставни части ще работят с оператора, или как оператора ще работи с едни или други свои задачи в контекста на възможностите и алгоритмите включени в изделието (както е при голяма част от изделията ни), тук е използван друг принцип - съдържащите се в AREM модули не са алгоритми за активна операторска работа, а алгоритми да променим нас самите. Как да се разбира това? AREM събужда в оператора личният му спящ потенциал чрез различни подходи и това води до промяна в дълбочина. С AREM работата винаги е вътрешна, но много, много мощна, макар че част от нея може да се нарече и външна.

Модули в AREM
1. 5 модула за трансмутация на химически замърсявания в тялото и премахване на предизвиканите от тях изменения в ЕИП. Моля да разберете правилно, ние се основаваме на това, че всички ние сме замърсени поради екологичната обстановка и не само нея, но това което възможно се явява специално създадено за влошаване параметрите на работа на тялото ни и ЕИП (конспиролозите казват, че кемтрейлс са създадени специално с тази цел, но ние отчитаме и други неща). Отровните вещества не само влияят на физическото ни тяло, но и кардинално променят неговата енергетика. Каква работа извършват тези модули? Възстановяват енергетиката на тялото и се стараят да стартират процеси на трансмутация и/или очистване материалната съставляваща на замърсителите чрез собствените възможности на организма. Това е много важен компонент, тъй като с екологията имаме огромни проблеми и това просто съсипва работата на ЕИП.

2. 3 модула за ликвидиране последствията от микробиологически въздействия върху тялото ни (микроби/вируси/ваксини и др.), или с други думи работа с различни биологични въздействия върху клетките и техния геном, биологическите съжители в тялото ни, имунни реакции и имунни нарушения. Разбира се, цялата тази работа върви също така и на информационно ниво и на ниво ЕИП, а не на ниво физическо тяло, но нашият опит показва, че връзката между тези нива е по-силна отколкото ние си представяме.

Тези два модула (премахване на химическите замърсявания и последствията от микробиологически въздействия чрез информационна работа с ЕИП) създават основа за нормално функциониране на ЕИП и неговото почистване от информационни замърсявания предизвикани от изброените фактори. Това създава основа за стартиране на процеси за възстановяване в ЕИП.

3. модул Сънища - един от най-прекрасните модули в AREM. Навярно всички (или почти всички) са запознати със ситуацията, в която от съня ни остава послевкус, който се усеща и след събуждането ни. Човек по време на сън може да бъде много уязвим на нападения и това се използва активно от ред деструктивни сили. Но от друга страна, по време на сън оператора може да бъде цялостен, заедно със своя дълбочинен опит, който е недостъпен и забравен на ниво текуща личност. Модул Сънища се явява и допълнителна своеобразна защита срещи атаки по време на сън, и едновременно с това създава уникално въздействие върху оператора от дълбините на самия него. Дълбочинната част на оператора, събудена от АРЕМ, оставя „послание“ за личността в будно състояние, остава послевкус от сънищата, създадени от собствените ни дълбини - техния отенък и атмосфера насочват нашето мислене през деня, събитията и поведението ни така, че да стартира процес на пренареждане на личността с оглед нашите истински цели и възможности, които много често са напълно забравени на ниво текуща личност.

4. модул Интеграция със света - този модул помага на оператора да възприема световните трендове в техния истински вид, да вижда себе си и възможности за прилагане на своите сили относително тези трендове, да вижда перспектива от такава работа, да вижда взаимодействието с други оператори. Както е известно, причината за депресия от информационна гледна точка обикновено е свързана с еднообразието, липсата на път за развитие според нашето вътрешно Аз и този модул работи като своеобразен антидепресант.

5. модул за регенерация на високочестотния спектър - това е специален модул, активиращ слой от ЕИП отговарящ за регенерацията (не на физическото ни тяло, а на ЕИП като цялостно информационно образувание, включващо и нискочестотните слоеве близки до физическото тяло).
Този модул притежава важна особеност - той работи почти както „вирус“ и може да предизвиква подобни процеси и в околните. На този етап, аз виждам този модул като най-напредналия алгоритъм за изцеление на енергийните ни структури в аспект разделянето на нашия исторически опит и неговите слоеве като единно и работещо образувание.

6. управляващ модул - неговата задача е да хармонизира работата на всички гореописани съставни части.

3). Особености в работата на AREM - принципни отличия от класическите БЖ (АМБ, АМБ2, Вершител, Панацея) и препоръки за използване.

Повечето изделия дават инструменти, енергия, алгоритми за действие. АМБ и АМБ2 подбутват оператора/ползвателя към изменения.

AREM постепенно променя самия оператор. Промените са меки и едновременно с това дълбоки. За разлика от болшинството други изделия не създава претоварване***. Не се препоръчва да се прекъсва работата на изделието - препоръчва се непрекъснато използване.
Работата на изделието се отличава с това, че върви процес на вътрешна трансмутация на оператора, очистване на ЕИП или процеси стимулиращи очистване, събуждане от нашите дълбини смисъл и вкус, което дава нови цели и ново разбиране за живота (постепенно), а това на свой ред събужда друг опит и стари, забравени смисъл и знания.

* ЕИП - енергоинформационен пашкул
** дълбок опит, древни части - наш опит, знания и умения от предишни прераждания. В други изделия и обсъждания може да е споменато като родова памет и лична мъдрост и опит.
*** Мен лично, самоделна AREM+самоделна Пандора-блек ме претовари за цял един ден. Може това да е просто съвпадение и да е предизвикано от други процеси и фактори, но все пак бих препоръчал запознаване с изделието да стане в почивен ден.

Изготвяне на самоделна AREM

Принтираме изображение remkarta. На гърба на remkarta принтираме изображение remkarta1 (последователността няма значение). Преди принтиране, може да промените размера на изображенията за да съберете няколко в снимка с размер 10х15. Препоръчително е изображенията да се принтират на фотохартия и на цветен лазерен принтер. Може двете изображения да се принтират поотделно и след това да се залепят гръб към гръб, но така изделието ще работи малко по-слабо. Работата на самоделна AREM може да се усили със самоделна Пандора-блек, но в този случай ще трябва да укажете ментално, че конкретната Пандора-блек работи само за AREM и двете изделия стоят и се носят заедно. Работата на AREM може да се усили и от самоделна гривна АМБ. Също така за усилване въздействието може да си направите няколко броя AREM и да ги ламинирате поотделно. През нощта може да се слагат под възглавницата.

Последний раз редактировалось Бисо; 22.12.2019 в 00:27.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2020, 22:59   #2
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,333
По умолчанию Re: AREM

https://i.postimg.cc/pTKsw-Vmd/AREM1...cm-1-print.jpg
https://i.postimg.cc/c1MDTHq9/AREM-10x15cm-1-print.jpg

Цитат на: Rosi в Ноември 06, 2019, 10:21:27 am

1. Можем ли да направим това изделие и ментално да зададем командата да работи за друг човек?
2. Необходимо ли е да носим Арем постоянно със себе си или можем да го поставим някъде и то да работи за нас от разстояние?

Biso: На всички въпроси отговора е да, но ако е в теб ще работи малко по-силно. Ако твоята карта ще я оставяш някъде, по-добре това място да бъде под възглавницата. Мисля си, че ти вече е време да ги знаеш тези отговори.

« Отговор #5 -: Ноември 06, 2019, 07:06:43 pm »
Rosi: Да, нали все ме е страх, че нещо няма да направя както трябва...затова и питам.
Само от два дни съм с АРЕМ и вече имам наблюдения.
След слепването на двете страни я почувствах осезаемо като приток на енергия, на лека паника или не знам как точно да го определя, но усещането го имаше. Може би трябваше да го активирам сутринта, за да имам повече време да наблюдавам усещанията си, но пък не исках да пропускам вечерта.
Първата нощ, както и втората с изделието под възглавницата в предвид безсънията ми, спах като нормален човек /в руския форум има отзиви за обратното въздействие / сутринта се събудих с лека хрема, която отшумя за около 10 мин.
Понеже от около седмица съм с 2бр. ЛОМ и съм някак отнесена, новото изделие ме върна на земята.
Снощи с него под възглавницата, сънувах сън на който не обърнах особено внимание, но днес по обяд в разговор до България, установих, че се е случил на 90 процента дусловно.

« Отговор #10 -: Ноември 07, 2019, 12:37:12 pm »
lanset: Може ли да попитам, че не ми стана много ясно.
Тези две изображения принтираме. Едното да се вижда от едната, другото от другата страна. Ламинираме и слагаме под възглавницата :chudenka
Размера да е 10/15 и фотохартия.

Biso: Тези две изображения съдържат по три броя remkarta и remkarta1 и след изрязване и залепване ще получите три броя готово изделие AREM, но трите изделия са с леко различен размер. Във всяко фотостудио могат да ви ги принтират. След това изрязвате и лепите гръб към гръб или "Едното да се вижда от едната, другото от другата страна".

10х15 е стандартен размер за принтиране на фотоснимка (ако не съм се заблудил).

Може да го оставите под възглавницата ако не искате да го носите със себе си.

Работата на самоделна AREM може да се усили със самоделна Пандора-блек, но в този случай ще трябва да укажете ментално, че конкретната Пандора-блек работи само за AREM и двете изделия стоят и се носят заедно.
И в кои магазини правят такива услуги?

« Отговор #13 -: Ноември 07, 2019, 05:37:47 pm »
Biso: Ако използвате мойте изображения, внимавайте след изрязване да не залепите две еднакви изображения. Няма да стане нищо страшно, но изделието няма да работи или ще работи много слабо.

« Отговор #15 -: Ноември 08, 2019, 09:30:34 am »
Цитат на: lanset в Ноември 08, 2019, 12:17:53 am
Biso, извинявай, ама как така да ги изрежа?
Да е точно по самите контури ли?

Biso: Не, няма нужда да се изрязват по контура. Просто изрежи изображението с четири прави страни, както визитна картичка. Аз горе-долу с такъв размер съм ги направил за да не заемат много място.

« Отговор #19 -: Ноември 10, 2019, 10:54:53 pm »
Цитат на: Евандра в Ноември 10, 2019, 04:41:15 pm
..... може ли изделието AREM да си го сложа в моя смартфон като Wallpaper или действа изключително само на хартиени носители?
Аз използвам смартфона си като будилник с вибрация, а тук прочетох, че въпросното изделие се слага под възглавницата и затова предположих, че може да станат две неща в едно, знам ли.
Или електромагнитните вълни могат да влошат качеството на AREM?

Biso: Въпроса ти никак не е глупав.

Можеш да сложиш AREM на телефона. Едното изображение като скринсейвър, другото като уолпейпър. Има отзиви на руския форум, че AREM работи добре и по този начин. Но ако телефона ти е по-стар, може и да не можеш да поставиш изображенията.

AREM е препоръчително да се слага под възглавницата за през нощта, но това не е задължително. Или ако по принцип не го носите с вас, тогава най-добре е да стои под възглавницата. Ако имаш AREM под възглавницата и сложиш телефона с AREM до главата си, може да ти дойде много. Даже телефона и да не е до главата ти, пак може да се получи усилване на въздействието. Бих те посъветвал на първо време да ползваш само физическото изделие ако вече е създадено и след известно време да сложиш AREM на телефона. Или опитай и с телефона и ако ти е тежко, махни изобрженията от него.

Електромагнитните вълни не влияят на AREM, но влияят на теб. Мисля, че това е общоизвестен факт. По време на сън може да поставиш телефона в режим полет.

« Отговор #20 -: Ноември 10, 2019, 10:59:53 pm »
Цитат на: Bird в Ноември 10, 2019, 03:27:09 pm
Сънищата ме връщат към голямата ми неосъществена любов която прекъсна връзка с мен от 7 год.

Biso: Да, случват се и такива неща. Аз проработвах на автопилот подобна история в продължение на година и половина с Пандора. Ако не бъркам, в темата за Пандора-блек сме писали, че съня е време което може да се използва много успешно за работа с различни аспекти на личността ни и за справяне със стари душевни терзания и травми.

« Отговор #21 -: Ноември 11, 2019, 06:23:55 pm »
Pette: Здравейте,
от няколко дни (5 дни) съм си направила AREM, изпринтих го на черно -бял принтер, стои ми под възглавницата. По принцип сънувам и почти винаги си спомням сънищата, излизат, ако успея да си ги разтълкувам. Наблюдението ми сега е, че са доста по-цветни и с повече хора и ситуации в тях, малко странни. Сънувам хора от близкото ми обкръжение, които до момента не съм сънувала. За съжаление много бързо ми изчезват от паметта, след като се събудя.

« Отговор #22 -: Ноември 13, 2019, 09:29:57 pm »
Biso: Образите и сюжетите които виждаме в_съня, могат да бъдат породени от много причини (вътрешни: преработване на опит и преживявания от миналото, преработване на събития от деня, получена информация от прочетена книга или филм. външни: целенасочени действия за_работа/влияние върху нас_лично или върху_обществото) и според мен, всякакви опити за тълкуване_са безполезни. Ако погледнем от друг ъгъл, тълкуването на сънищата може да бъде вредно, защото така може да се самонастроим, самоподтикнем за определени действия или очаквания които да не са хармонични и благополучни за нас.

В изделията от БЖ има предвидени алгоритми за безопасност, но нищо няма да ни помогне ако ние съзнателно предприемем неправилни действия.

В тази връзка бих препоръчал внимателно да прочетете книгата Живот под хипноза на Ричард Бах.

Също така, бих препоръчал редовно преди лягане да се дава команда на подсъзнанието, тази нощ в съня ми да използва Панацея, или Пандора-блек, или AREM и моята родова и личностна мъдрост и опит за трансформиране на всички нехармонични програми които ми пречат да се развивам (или да бъда творческа личност).

В AREM има предвидени алгоритми за работа със сънищата, но е много полезно периодично да се поставят на подсъзнанието ни и конкретни задачи за работа.

« Отговор #23 -: Ноември 13, 2019, 10:41:09 pm »
Цитат на: Biso в Ноември 13, 2019, 09:29:57 pm

..... външни: целенасочени действия за_работа/влияние върху нас_лично или върху_обществото

Biso: Спомних си, че филма Генезис с Леонардо ди Каприо 2010 г. (на английски език заглавието е Inception) е нагледен пример как отвън може да се повлияе върху_сънищата ни и съответно върху нас.

Или да се постави задача на подсъзнанието, тази нощ_сънищата ми да станат причина за ........ и това да се релизира хармонично и благополучно в краткосрочна и дългосрочна перспектива.

« Отговор #25 -: Ноември 13, 2019, 11:36:27 pm »
Цитат на: Bird в Ноември 13, 2019, 11:09:24 pm

Пак стари любов се появи! Явно Арем чисти миналото!

Biso: AREM не чисти миналото, а го трансформира във вид който да не е травматичен за нас. Явно при теб тези събития са оставили дълбока следа, щом първо те излизат на повърхостта за трансформиране.

Преживявания с отрицателен, негативен отенък имат много силно влияние върху нас и дори могат да окажат влияние при следващо прераждане. Възможно е в следващо прераждане да се съберем отново с хора, с които сме имали много силни негативни преживявания. Или да се преродим на територия, където сме имали много силни негативни преживявания или там сме загинали.

« Отговор #26 -: Ноември 13, 2019, 11:52:58 pm »
Biso: В книгата с модули за БЖ има раздел цветни сънища и множество модули за работа в съня, но не са преведени. Ще гледам да ги преведа в следващите седмица-две.

Книга Осознанное сновидение за 7 дней. Курс.

« Отговор #27 -: Ноември 14, 2019, 12:35:55 am »
eliat: Потвърждавам думите ти Бисо.В това прераждане дъщеря ми се е събрала с трима човека с които е имала много силни негативни преживявания в предишни инкарнации.Това го видя в няколко регресии.

« Отговор #29 -: Ноември 14, 2019, 02:02:50 pm »
Цитат на: Bird в Ноември 14, 2019, 09:34:35 am

Снощи сънувах себе си на снимка с мъж който не харесвам! Бяхме на разстояние един от друг . А ,аз в съня си коментирах колко добре съм излязла на снимката. Дано да нямаме нищо общо с този човек. И дано не означава , че съм самовлюбена като се хваля колко съм "фотогенична".

Biso: Предлагам да не превръщаме тази тема в място за споделяне на_сънищата.

Както вече писах, образите и сюжетите които виждаме в_съня, могат да бъдат породени от много причини:
- преработване на опит и преживявания от миналото;
- преработване на събития и преживявания от деня;
- преработване на получена информация от прочетена книга, филм, статия, новини, лекция в университета и т.н.;
- външни: целенасочени действия за_работа/влияние върху нас_лично или върху_обществото;
- резонанс с колега, роднина, съсед или случайно срешнат човек, който ни е направил силно впечатление;
- консумирани през деня храни, напитки, алкохол, цигари и др., които оказват влияние върху нашия ЕИП и работа на съзнанието;
- консумирани билки, растения, лекарства и успокоителни, които оказват влияние върху нашия ЕИП и работа на съзнанието;
- очистителни процедури, лечебни гладувания и подобни, които оказват влияние върху нашия ЕИП и работа на съзнанието;
- кратко или по-продължително боледуване, които оказват влияние върху нашия ЕИП и работа на съзнанието;
- практики за набиране на енергия, медитация, ментални упражнения за развитие;
- емоционалното ни състояние през деня и преди заспиване;
- силна и продължителна преумора. такова състояние може да доведе както до липса на_сънища и усещането, че нощта е минала като един миг, така и до_сънища с определен нюанс, сюжет или основна идея.
- пробуждане в_съня на спомени от минали прераждания;
- някакъв въпрос, които много силно ни занимава и ние мислим по него преди заспиване;
- имаме някакъв важен въпрос за решаване и в_съня ни тръгва процес по решаването на този въпрос и извършените действия в_съня оказват реално влияние върху реалността. такава работа в съня може да бъде както неосъзната и на автопилот, така и след поставена конкретна цел преди заспиване (да се постави задача на подсъзнанието, тази нощ_сънищата ми да станат причина за ........ и това да се реализира хармонично и благополучно в краткосрочна и дългосрочна перспектива);
- среща с починал роднина в_съня, който иска да ни предаде някаква информация или чрез образа на починал роднина се преработва, трансформира определен негативен опит;
- в_съня ни се представя образ на жив или починал роднина или познат човек с цел да се преодолее нашата съпротива и да ни се повлияе в определена посока (тази точка спада към външни причини и целенасочени действия за_работа/влияние върху нас_лично).
- сънуваме_себе си в паралелна_реалност - усещанията от такъв_сън са много специфични.
- така наречените пророчески_сънища - сънуваме_ситуация, която ще се случи след известно време. усещанията от такъв_сън също са много специфични и човек разбира, че е_сънувал нещо което предстои;
- сънуваме_кошмари когато имаме натрупан негативен опит, който създава зона на напрежение в ЕИП. различните изделия от БЖ поправят тази нехармоничност в ЕИП. те създават условия за подсъзнанието да започне да трансформира един или друг негативен опит - изнася гo на повърхността за прeработване в съня_заедно с всекидневния ни опит. чрез_сънуване на_кошмари или последователност от парадоксални, екстремални събития, скоростта на преработка на негативния опит е много висока и процеса преминава най-бързо и ефективно.

« Отговор #31 -: Ноември 14, 2019, 08:36:56 pm »
Цитат на: Bird в Ноември 14, 2019, 07:41:01 pm
Направих си Пандора, под възглавница ли да я сложа или да си я нося с мен ?

Biso: Ако е с теб ще работи малко по-силно, но може и под възглавницата ако така предпочиташ.

« Отговор #33 -: Ноември 17, 2019, 02:45:24 pm »
Цитат на: Biso в Ноември 13, 2019, 11:52:58 pm
В книгата с модули за БЖ има раздел цветни сънища и множество модули за работа в съня, но не са преведени. Ще гледам да ги преведа в следващите седмица-две.

Biso: Модулите са преведени и са публикувани в темата Цветни сънища.

« Отговор #35 -: Януари 07, 2020, 11:28:47 pm »
Магьосница: Здравейте, много ми хареса този инструмент и ще си го направя!
Но може би не разбрах съвсем добре, след като изпринтя тези изображения, ще ги нарежа, залепя, ламинирам поотделно и ще имам 3 готови картички? И трите ги ползвам заедно, поставени на едно място, или едното се ползва от един човек, другото - от друг (ако има необходимост, разбира се)?
Бих искала също да попитам, срещала съм го и другаде - защо е по-добре да бъде на фотохартия и на лазерен принтер? Какви по-специфични свойства притежават?

« Отговор #36 -: Януари 08, 2020, 12:44:57 am »

Biso: Ще имаш три отделни AREM. Можеш да ползваш повече от едно за усилване на ефекта, но според мен и едно с Пандора-блек е достатъчно. Останалите две ги прибираш в шкафа или се ползват от други хора ако има необходимост.

Фотохартията е по-дебела, по-плътна и държи по-добре нужната структура, съответно изделието става по-силно. По време на принтиране с лазерен принтер, лазера създава аномална зона и това също усилва работата на изделието.

« Отговор #41 -: Януари 27, 2020, 10:01:50 am »
Цитат на: Bird в Януари 25, 2020, 11:44:13 am
Цитат на: Biso в Ноември 07, 2019, 12:09:31 am
https://i.postimg.cc/pTKsw-Vmd/AREM1...cm-1-print.jpg
https://i.postimg.cc/c1MDTHq9/AREM-10x15cm-1-print.jpg

Магьосница това е А4

Biso: В самото наименование на всеки файл е посочено 10х15cm и след принтиране на двата файла, получавате достатъчно картинки за три AREM. Имал съм предвид да се принтира като стандартна снимка 10х15 см. Няма смисъл от размер А4 и това с нищо не допринася за работата на изделието.

« Отговор #43 -: Януари 28, 2020, 02:34:03 pm »
Цитат на: Магьосница в Януари 27, 2020, 11:07:39 pm
Докато ги изрязвах, ми направи впечатление, че липсват крайчетата на някои от перцата (или крилцата) на цветчетата (какво всъщност е това - нещо като разлистено облаче), това има ли значение за действието на изделието?

Biso: Не, няма значение.

Това е изображение, което носи определена структура, информация и попадайки в зоната на ЕИП се сънастройва с ползвателя и започва да работи. Всъщност, дори и да се изтрие изображението, самата хартия носи нужната информация и пак ще работи.

« Отговор #44 -: Днес в 12:01:38 am »
eliat: Да споделя,че и при мен АРЕМ работи много добре за сега.Ярки и запомнящи се сънища чистейки подсъзнанието ми на различни нива/пластове.Благодаря на Бисо,че ни даде възможност да ползваме този интересен артефакт!
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 19:59. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot