QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

 
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 17.06.2017, 01:24   #1
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,354
По умолчанию Цветни сънища

Цветни сънища

Файл 1 тук.
Файл 2 тук.


Книга Томпсон Брэдли - Осознанное сновидение за 7 дней. Курс тук.

Bradley Thompson - Lucid Dreaming In 7 Days На английски език тук.


« Отговор #671 -: Февруари 16, 2016, 09:42:54 pm »

Цитат на: Rosi в Февруари 16, 2016, 09:05:28 pm

Благодаря! Вече ги изтеглих. Мисля да се позанимавам с тях известно време. Някакви съвети?


Здравей,

Не съм работил с тези файлове и немога да споделя личен опит. Което не пречи още тази нощ да го направя!

Аз бих опитал през телефона много тихо да се чува и под възглавницата за през нощта. Но промени настройките на телефона ( на самия аудиоплеър ), така че да просвирва конкретния аудиофайл непрекъснато.


« Отговор #672 -: Февруари 16, 2016, 10:29:13 pm »

Цитат на: Rosi в Февруари 16, 2016, 09:05:28 pm

... Някакви съвети?

emo_G: По принцип... зависи какво точно искаш да постигнеш като краен резултат... Осъзнати сънища(ОС)? Или просто ти е любопитно? По темата за ОС има много литература. Даже има цели форуми посветени само на тях...
Иначе - пускаш аудиофайловете да чуруликат, както е посъветвал Бисо и заспиваш. Аз мога да предложа към прослушването: "Обличаш" колкото се може повече БЖ, докато спиш и им активираш модул "цветни сънища". Може да им зададеш и като команда нещо от рода на: "активиране на всички необходими модули за хармонично пребиваване в пространството на сънищата, по благоприятен начин в краткосрочен и дългосрочен план". Може и котви на Активатор-а да се поставят.


« Отговор #674 -: Февруари 17, 2016, 09:47:43 am »

Цитат на: Rosi в Февруари 17, 2016, 09:08:40 am

:thnks:
С обличането на гривните се получи нещо като "кукуряк" ☺ и ми се наложи да ги сваля.Вероятно ще ми е нужно малко повече време...И друг пъд съм задавала команди с БЖ, но не ми се е получавало. Интересното е че наскоро имах осъзнат сън и то без гривна. Има ли значение дали е с конкретна цел или от любопитство? ☺


Здравей,

Ако е от любопотство, просто осъзнавайки се в съня, можеш да се разходиш и да се огледаш в съня. Разбира се първо се започва със самото осъзнаване. Задържането на самото осъзнаване като продължителност отнема време за усвояване. А постигането на трайни и повтарящи се резултати също отнема време.

След това можеш да правиш различни неща в съня си. Но както спомена emo_G, има форуми, посветени точно на тези опитности и там можеш да намериш много и изчерпателна информация.

Има една книга - Хакери на сънища на Андрей Раутов ( на български език в две части ). Мисля, че за обща представа и настройка може да ти бъде полезна.

p.s. Попадал съм и на автори, за които осъзнатите сънища и опитност извън тялото са едно и също нещо. По мое скромно мнение, двете неща нямат нищо общо.

Отговор #77 -: Октомври 21, 2012, 10:18:09 am »

bofara: Навярно всички са чували /чели, практикували и т.н./ за т.нар. осъзнати сънища /накратко ОС/. Има немалко автори както източни /Тибетски източници например, китайски/, руски /сайта на хакерите на сънища, Алексей Ксендзюк и др./, както и западни /най-известния е К.Кастанеда, но не само/.
В ОС човек може всичко. Практически всичко. Това е друг свят - не по-малко реален от този, в който сме, когато сме будни /макар че Далай лама твърди, че и когато сме будни сме в сън/. Това е приблизително 1/3 от човешкия живот и може да се използва по много полезен начин - естествено всеки сам си избира какво да прави в свободното си време.
В БЖ /версия 1.0, 2.1, Панацея и др. - аз посочвам тези, които можете самостоятелно да си направите/ има заложени модули за ОС. Неслучайно, разбира се. В по-горен пост ги има на английски /поста с модулите на английски език/ а тук ги давам на руски /мисля, че на тези, на които им е необходимо - ще намерят нужната информация/:

Цитат

"Цветные сны" - сны по заказу, включая: возможность быстро выспаться, проснуться отдохнувшим заказать сценарий сна посмотреть определенные события своей жизни либо иные события получить нужную информацию осознавать себя во сне управлять сном…

Подрежимы модуля:
-быстрый сон - чтобы быстро восстановить силы.
-будильник - у некоторых, по отзывам работает. Зависит от особенностей структуры личности. Позволяет (Если у Вас работает) установить время пробуждения.
-осознать - осознать во сне, что это сон и им можно управлять, перейти в режим осознанного сновидения.
- кольца сна - запитка энергией во сне за счет поглощения впечатлений от мира сна. В некотором роде вызывает возврат Вам же вашей же энергии затрачено на пространство сна в течении жизни.
- властелин сна - режим управления видом мира сновидения, безусловная власть над материей сна, возможность ее перекраивать.
- помнить сон - стимулирует облегченное вспоминание сна после пробуждения. Однако это не панацея, лучше перевспомнить все до подъема с постели и перехода к делам и сразу сделать памятку. Память о сне быстро уходит, даже когда есть, поскольку миры различны. Это как долгий переезд в другую страну на многие годы.
- тело сна - стимулирует развитие тела сновидения (есть такая штука)
- сила - приток энергии, позволяющей манипулировать сном.
- сон - просто быстро уснуть, вместо снотворного.
- зов предков - интересный режим, создает опору на прошлое личное и родовое, как протяженность человека во времени, увеличивает личную значимость, хотя работает во сне, вызывая тематические сновидения, но сказывается сильно на реальной жизни.
- поиск сна. Поиск чужого сна.
- передать силу - запитать другого человека в его сне.
- поиск объекта - найти интересующий объект, но во сне.
- поиск корня объекта- найти то, что породило объект, его связи, причины.
-двойное состояние = между сном и явью, полуосознанный режим наблюдателя со стороны.
-портал - перемещение между разными снами. Рекомендую попробовать брать с собой предметы из сна в сон. Когда получится попробуйте утащить в сон предмет из реальной жизни. Это очень полезное упражнение.
-силы защиты - что-то вроде 10 воинов, но во сне. Хотя зачем нужно если есть режим сила и повелитель сна - я сам не знаю, но зачем-то, наверное, нужно...
для неуверенных в себе.
-милое место - это если хочется просто отдохнуть в некоем идеальном месте.
-текучесть - придание материалу сна пластичности, чтобы его легче было менять во что угодно.
-канал связи (во сне) - связь с другим спящим.
-разбудить собеседника
-присниться
-говорить в слух
-сценарий сна
-восьмерки (синоним Целый мир) - особое состояние работы с миром сна
-трансляция опыта - передать во сне свой опыт другому спящему, обучить во сне.
-поиск решения - поиск решения во сне.
-портал реального мира



Тук можете да си свалите и аудио вариант /2 варианта/ на модула Цветни сънища. Аз лично съм си сложил слушалки под калъфката на възглавницата /насочени към главата ми от двете страни/ и ги редувам през вечер - единият аудио вариант - едната вечер, другата - другия, третата вечер почивам - това е един цикъл, така да се каже, и после пак отначало. Допълнително задавам мислено желан модул от горепосочените /засега не съм експериментирал особено/. Има и други усилители /но за тази цел трябва да се прочете специализирана литература/. Моят първи ОС /естествено не броя тези, които са били в детството/ беше, след като се занимавах по методиката от тази книга. Впоследствие ги позарязах малко, за да се занимавам с друго. Струва ми се интересна и тази информация, оттам ползвам усилителя с топчетата за ръцете /аз ползвам кестени/. Има разлика между астрална проекция и ОС.

Успехи.

п.с. в ОС може да се работи и върху припомнянето на минали животи, което може да бъде изключително полезно - навици от предишни животи се 'изтеглят' един вид от подсъзнанието в съзнанието и човек става значително по-компетентен в други области /в които е работил например в предишни животи/. Ясно е колко практично и какво предимство може да бъде това. И не само върху минали животи, може да се обучавате на различни неща в съня си /каране на кола, плуване и т.н./, а тези навици впоследствие да 'изтеглите' в реалния живот.. Безгранични възможности, а с помощта на БЖ става много по-лесно и ефективно ОС..
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
 


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 21:01. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot