QuantumMagic

Вернуться   QuantumMagic > Иноязычные форумы > Болгарский / Български

 
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 19.05.2018, 20:34   #11
Бисо
Модератор
 
Регистрация: 24.01.2015
Сообщений: 1,354
По умолчанию Re: Пандора-блек

« Отговор #40 -: Декември 06, 2017, 06:12:41 pm »

Emo_G: Предлагам към програмата да се включат и гумите на автомобила като важна част от поведението и сигурността. Нещо от типа на "с минимално съпротивление на търкаляне и оптимално сцепление в зависимост от пътните условия".
Програмата може да се промени според вида транспорт, който се ползва.

И като стана въпрос за пътна безопасност... Наскоро имах интересна случка. На две колела обаче. Карам си аз... И изведнъж ми изниква идеята, че модул "Большая сфера воды"(голяма сфера вода) би могъл някакси да ми намали въздушното съпротивление. Активирах модула. Около минута след това задното ми колело се подхлъзна на мокрите от дъжда листа и паднах. За щастие нито аз, нито велосипедът пострада сериозно, въпреки не малката скорост, с която се движех.

« Отговор #41 -: Декември 06, 2017, 11:20:54 pm »

Цитат на: Radostt в Декември 06, 2017, 10:04:11 am

Имам няколко въпроса. Аз имам две Пандори - едната почти винаги е с мен, задала съм две постоянни програми и я използвам за "ежедневни нужди" така да се каже; другата има една по-обща програма за защита и тя не е постоянно в мен. От поста ти се разбира, че за всеки по-голям "обект" върху който искаме да влияем трябва да си има собствена Пандора.


Biso: Надявам се, че ментално си указала, коя Пандора с коя програма работи? Ако не си го направила, ти имаш една обща Пандора-блек, която работи по всички активни програми.

Цитат на: Radostt в Декември 06, 2017, 10:04:11 am

И отделно как стои въпроса със другите хора, които се засягат от действието на артефакта, защото не живеем в изолиран свят? Хайде за собствените деца може би приемам, че като родител който се грижи за тях мога решавам вместо тях, но по отношение на другите от обкръжението - семейство, приятели колеги?


Biso: По принцип и без артефакти, тези хора се влияят от теб и ти от тях. Когато ти започваш да се променяш, да се повишава енергетиката ти (личната ти сила), ти вече искаш или не, влияеш на всички около теб. Най-силно на хората по кръвна линия и на тези, с които си добре сънастроена (приятел, приятелка, съпруг, съпруга).

Съвсем отделен въпрос е всички ние от какво се влияем, как да разпознаем това влияние и да го изключим или поне да го минимизираме (в темата за Конструктор Връзки са засегнати някои аспекти в тази връзка. в темата за Генератор за изображения също). Въпроса е, кой има повече лична сила и успява да наложи волята си или поне да дърпа чергата повече към себе си.

Дори и при пасивно използване на артефакти (БЖ, Пандора, Активатор и т.н.), ти увеличаваш способостта си да влияеш, даже и да не го правиш съзнателно. Отивайки на подсъзнателно ниво, дори и без артефакти, вървят процеси на влияние и управление на едни или други процеси. Това са способности, които сме наследили от минали прераждания и сега те са напълно изключени, по-слабо или по-силно проявени в един или друг човек.

На въпроса "Може ли да помагаме?", Михаил отговаря "Винаги трябва да помагаме". Махатма Ганди, човека, които е извоювал с мирни средства независимостта на Индия от Велокобритания казва: "Ние сме длъжни да помагаме. Независимо дали някога ще разберем дали нашата помощ е оказала влияние. Ние сме длъжни да помагаме".

Ти казваш за твоите деца, че можеш да решаваш вместо тях. Въпроса е, какво точно решаваш/избираш и как точно помагаш? В процеса на помагане самото дете трябва да получава опит и да научава нови неща. Оказвайки помощ чрез артефактите, трябва винаги да използваме мерките за безопасност - хармонично и благополучно в краткосрочна и дългосрочна перспектива. Същото се отнася и за помощ за колеги, роднини и т.н. - всеки срешнат човек.

Всеки от нас ежедневно помага на другите дори само с пожеланието добър ден, приятен ден, бъди здрав и други. Разликата е, че аз и ти ще го пожелаем с доста по-голяма сила в сравнение със съседа ми, които е алкохолик. Защо това е така мисля, че вече е ясно. Или възрастен човек е паднал в безсъзнание на улицата и ти го подминаваш, защото видители той не бил поискал на глас и в пълно съзнание да му помогнеш. Тук опираме до човешко отношение, даже до елементарна човещина и грижа за ближния - грижа дори и само чрез добра дума и пожелание (било на глас или ментално).

Забравете за правилото, че "непоискано добро не е добро" и че носело лоша карма. Целта на всичко това е да сме разделени, да си гледаме само собствената черга и съответно някой друг да решава вместо нас.

Една от целите на проекта БЖ е не само всеки сам да се развива и да възстановява вродените си способности, но и да се поеме отговорност и за околното пространство и население. Тук вече, кой както го разбира и колкото му стигат силите и желанието. Но е приятно, когато чувстваш отклика защото си направил нещо безкористно и "света е станал с една идея по-добър".

Цитат на: Radostt в Декември 06, 2017, 10:04:11 am

И още - като станат много Пандори как успявате да следите програмите и задачите на всяка от тях, съответно да ги подновявате и актуализирате. Не става ли прекалено объркан :scratchо? Аз имам "интерфейс" и за двете, но все пак управлението на повече ми се струва трудно.


Biso: Жив пример, как аз съм си организирал този неща - имам една платена Пандора-блек и още 8 или 9 самоделни. Имам едно място (тетрадка), което съм назначил за интерфейс за работа и програмиране на Пандора-блек. В тази тетрадка съм записал всичките си програми, коя е активна, коя е неактивна, корекции във всяка една програма, евентуално дати за активиране и деактивиране, какво и как се е случило. Всичките тези самоделни пандори заедно с платената работят като едно цяло, една обща мощна Пандора-блек.

Отделно за две самоделни Пандора-блек съм указал ментално, че те изпълняват единственно и само програма Авто и съм ги оставил в колата. Техния ресурс е посветен само за подсигуряване и изпълнение на тази програма. В случая съм отделил две пандори за тази конкретна задача, защото е нужно създаването и поддържането на аномална зона - когато искаме да създадем аномална зона с конкретни качества, трябва да оставим поне една Пандора на конкретното място. Понеже колата е с по-голям обем съм оставил две. По този начин мога да разпределя 10 пандори за различни задачи или колкото там ми е нужно - с или без аномална зона.

Не виждам проблем в подновяването и актуализирането. Може би е въпрос на навик, човек да работи с много задачи едновременно и да следи за много и разлини процеси. Зададена една програма, тя се изпълнява до второ нареждане. Няма нужда от подновяване. Ако обстоятелствата се променят и дадена програма има нужда от промяна, тогава внасяш нужните корекции.

« Отговор #43 -: Декември 07, 2017, 03:10:54 pm »

Цитат на: Radostt в Декември 07, 2017, 09:35:09 am

По-скоро това имах предвид - имаме ли въобще право да налагаме волята си, някак си да си "мерим" силите не ми се струва правилно.

А за непоисканото добро и помощта си напълно прав, не мисля, че тук има някакво противоречие и неразбирателство. Може би аз не се изразих правилно.


Biso: Всеки от нас има в представите си, в разбиранията си определена картина за света около нас, за това как трябва да се случват едни или други процеси, какви трябва да бъдат взаимоотношенията между хората, какви да бъдат отношенията и процесите в офиса и т.н..

Ние проектираме, транслираме тази наша картина в околното пространство (изделието Активатор и Стабилизатор са създадени точно за това - да усилят значително проектирането на нашата картина върху околното пространство. да усилят нашето влияние). Това е напълно естествен процес и той независи от твоето желание или не. Хората с голяма лична сила (силна воля, силни ментални способности, макар и неосъзнати) успяват да наложат в по-малка или по-голяма степен своята картина/воля на останалите. Даже когато ти се намираш в твоите си процеси и не обръщаш никакво внимание на околното пространство, ти пак влияеш поради факта, че ти се намираш там. Има техници, които държейки в съзнанието си картина, че техниката работи изправно, всичко работи без проблеми. В момента в който техника напусне и насочи своето внимание в друга посока, всичко започва да се разпада.

Поне двама души от кръга на БЖ са ми разказвали, че се е случвало само да погледнат някаква ситуация или някакъв проблем на даден човек, без да дават оценка за добро или лошо, просто приемат ситуацията за сведение и не предприемат нищо на озсъзнато ниво. След това сработват подсъзнателни механизми и ситуацията или проблема се разрешава. Аз също съм имал подобен случай с много близък роднина, но тогава аз оценявах ситуацията като много лоша и исках да намеря начин да помогна. В конкретния случай това мое желание беше достатъчно и неосъзнато се прояви опит от миналото и успях да разреша въпроса.

Налагане на нашата воля трябва да зависи от това, в какви процеси сме въвлечени или участваме. Колко хора и по какъв начин засягат или ще засегнат тези процеси. Потенциално какви тежки последствия могат да възникнат ако не се предприеме нищо. Или там където всичко е ОК, да подпомогнем нещата да продължат да се развиват в правилната посока за общото благо. Когато не сме сигурни, че правилно оценяваме една или друга ситуация или процес, тогава просто поставяме цел въпроса да се разреши по най-хармончиния и благополучен начин за Иван/семейството/колегите/колектива/фирмата/населението в краткосрочна и дългосрочна преспектива.

Не еднократно сме споменавали израза "отношение на добър стопанин". Ние трябва да се отнасяме към всичко от позицията на добър стопани и не трябва да гледаме само в своя си двор. За да не се запали твоята плевня, не трябва да се запалва и плевнята на съседа. За да не се запали плевнята на съседа, не трябва да се запалва плевнята на неговия съсед. С две думи, трябва да се погрижим в целия квартал да не възникват пожари.

Относно "непоисканото добро" съм дискутирал този въпрос и с други хора и прецених, че момента е подходящ да изложа вижданията си и те да са достъпни за всеки, който би желал да вникне в смисъла и това да промени отношението и поведението му.
Бисо вне форума   Ответить с цитированием
 


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 19:57. Часовой пояс GMT +4.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot